Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Гучні слова про «гучні справи»

Генпрокуратура знайшла замовників убивств Щербаня та Гетьмана
15 серпня, 2001 - 00:00

Позавчора Генеральний прокурор України Михайло Потебенько підвів підсумки діяльності органів прокуратури у першому півріччі поточного року. За його оптимістичними висновками, показники злочинності за цей період скоротилися на 2,9%. Більше того, як відзначив М. Потебенько, «за сім місяців цього року органами прокуратури було розкрито близько 500 злочинів, пов’язаних з організованою злочинністю. Виявлено 830 фактів корупції. Заведено 579 справ у сфері кредитно-фінансової та банківської діяльності». При цьому, за словами Генпрокурора, діяльність органів прокуратури принесла реальну компенсацію державі — близько 82 млн. 567 тис. грн. і $121 тис.

Не менш оптимістичними виявилися прогнози М. Потебенька щодо ряду «гучних справ». Зокрема, Генпрокурор заявив, що «вбивства народного депутата Євгенія Щербаня та голови біржового комітету Української міжбанківської валютної біржі Вадима Гетьмана вже розкриті. Імена виконавців і замовників відомі. Усі докази у нас є». На думку Генпрокурора, замовником цих убивств є народний депутат Верховної Ради нинішнього скликання. «1 вересня ми внесемо відповідне прохання до Верховної Ради про притягнення винних до відповідальності, котре, безсумнівно, зробить резонанс» (згідно із законодавством, «покарати» депутата можна тільки отримавши дозвіл парламенту — Авт. ), — підкреслив він. Генпрокурор не став називати прізвище замовника, можливо, побоюючись, як би ще один народний депутат не вважав би за потрібне відсидіти своє на цивілізованому Заході, а не в рідній країні.

Водночас, як сказав М. Потебенько, Генеральна прокуратура України вже готова передати до суду і справу, порушену щодо екс-прем’єра України Павла Лазаренка. Щоправда, за його словами, в цій справі прокуратура зазнає ряд труднощів, пов’язаних з отриманням необхідної інформації та документів з-за кордону. Крім того, згідно із законодавством передати справу на розгляд до суду можна тільки після того, як обвинувачений з нею ознайомиться. А. П. Лазаренко, котрий перманентно міняє адвокатів, як відзначив Генпрокурор, явно не поспішає це робити. «Однак, чекати більше не можна. Не маючи можливості почати справу загалом, ми почнемо її поетапно», — підкреслив М. Потебенько.

Також з’ясувалося, що найближчим часом Генпрокуратура закінчить нещодавно розпочате розслідування у справі Юлії Тимошенко. Вельми цікаво прокоментував М. Потебенько той факт, що екс-віце-прем’єр не з’явилася на допит до слідчого: «Юлія Тимошенко захворіла. Ось якби вона навмисно не з’явилася... А так поспішати не треба».

М. Потебенько також зазначив, що Генпрокуратура збирається найближчим часом передати до суду карну справу, порушену відносно народного депутата Миколи Агафонова та його сина Вадима (за звинуваченням у розкраданні державного майна в особливо великих розмірах). Слідство «у справі сина вже закінчене», «він буде ознайомлений із звинувачувальним висновком», щодо М. Агафонова — залишилося розслідувати один епізод, повідомив Генпрокурор.

Крім того, вірний своєму слову, М. Потебенько не порушив заяв, котрі стали вже традицією, про те, що навіть справа Гонгадзе буде розкрита. Підсумовуючи, також традиційно, Генпрокурор відзначив, що не піде у відставку до завершення розслідування всіх цих резонансних справ.

P. S. Вчора на прес-конференції народний депутат Григорій Омельченко заявив, що, говорячи про замовника вбивств, Михайло Потебенько мав на увазі екс-прем’єр-міністра Павла Лазаренка, повідомляє УНІАН. Хоча в такому випадку є незрозумілими ні твердження Генпрокурора про резонанс, що має спричинити відповідне подання до ВР, ні, власне, необхідність такого подання. Адже П.Лазаренко вже давно позбавлений депутатської недоторканості.

В’ячеслав ДАРПІНЯНЦ, «День»
Газета: 
Рубрика: