У Національній філармонії України пройшов концерт переможців VIII Міжнародного конкурсу юних піаністів Володимира Крайнєва.
Цього року в ньому взяли участь 45 осіб із 10 країн світу. Конкурс проходив у двох вікових групах: у молодшій — 19 і в старшій — 26 піаністів. Очолював журі відомий маестро, професор Ганноверської вищої академії музики та театру В. Крайнєв. Але на фінальному концерті лауреатів Володимир Всеволодович був відсутній, оскільки за 10 конкурсних днів у нього нагромадилася безлiч роботи в Німеччині як у педагога і концертуючого піаніста. Вечір, який презентував юних зірок, «що засвітилися» в Харкові, подарував меломанам істинну насолоду.
— Музиканти змагаються в трьох турах. Члени журі не мають права запрошувати своїх учнів, тому ніхто не зможе докоряти їм в упередженості. Нам є чим пишатися, адже саме після перемоги на крайнєвському конкурсі Яромир Боженко, Iгор Четуєв, Олександр Романовський стали активно гастролювати в усьому світі, презентуючи українську фортепіанну школу, — підкреслив Володимир Алтухов, директор конкурсу. — Цього року ціле сузір’я талантів порадувало своєю майстерністю журі та публіку. Буквально з першого туру всіх зачарувала учениця коледжу при Пекінській консерваторії Лі Сігіан (Китай), продемонструвавши не лише прекрасну техніку гри, але й уміння передати нюанси творів, що виконуються. Їй всі члени суддівської бригади поставили 25 балів, і Лі Сігіан завоювала гран-прі в молодшій групі. Потрібно зазначити, що піаністи з Китаю виховані на слов’янській фортепіанній школі. До речі, чимало чудових музикантів підготувала прекрасний педагог Тетяна Кучеренко, яка викладає в Санкт-Петербурзькій консерваторії та НМАУ, а перші успіхи китайських піаністів на міжнародних конкурсах — величезна її заслуга. У нинішньому активі китайських конкурсантів, крім гран-прі, — друга премія в молодшій групі — її отримав Хуан Нансон, а Ван Чун повезе додому першу премію, яку завоював у старшій категорії.
Могутньо на конкурсі заявила про себе і українська фортепіанна школа. У молодшій групі третю премію розділили Надія Кисельова (Керч) і Марина Кисла (Харків). У старшій групі сімферополець Максим Лавров і білоруський конкурсант із Молодечно Михайло Єлецький також розділили третю премію.
Блискуче виступала колишня харків’янка, а нині учениця ЦМШ при Московській консерваторії Дінара Наджафова, яка завоювала гран-прі в старшій групі. Їй вручили спецпризи за краще виконання твору в супроводі симфонічного оркестру і за віртуозне виконання творів Баха. А Харківська філармонія вручила сертифікат, що запрошує на участь у їхнiх концертах на сезон. Цю піаністку можна назвати відкриттям крайнєвського конкурсу. Ще будучи 9 річною дівчинкою, Дінара начетвертому конкурсі отримала перше місце. I ось через сім років — гран-прі. Дінара значно виросла в професійному плані: віртуозна, артистична. Як призналася піаністка, щоб домогтися філігранної техніки, вона щодня займається 7 годин на фортепіано. Після закінчення середньої школи хоче продовжити свої заняття. Поки не знає — буде це в Києві, Москві чи Ганновері. Володимир Всеволодович Крайнєв уміє бачити потенціал музикантів. Саме маестро порадив Дінарі повчитися в класі В. Пясецького. Вона на загальних підставах склала іспити і тепер вчиться в Москві. Хоча признається, що нудьгує за Харковом, в якому залишилася мама. Але Дінара не приховує, що мріє стати справжнім профі на сцені, сподівається ще повчитися в майстер-класі у Крайнєва.
2 квітня крайнєвські «зірочки» виступлять у Москві. Попереду у них продовження навчання, репетиції, але їхні імена ми ще обов’язково почуємо в концертах, фестивалях, конкурсах...
Переможці VIII Міжнародного конкурсу юних піаністів Володимира Крайнєва
Молодша група:
Гран-прі — Лі Сігіан (Китай)
I премія — Анна Денисова (Росія), Сергій Белявський (Росія)
II премія — Хуан Нансон (Китай)
III премія — Надія Кисельова (Україна), Марина Кисла (Україна).
Старша група:
Гран-прі — Дінара Наджафова (Україна — Росія)
I премія — Ван Чун (Китай)
II премія — не присуджувалась
III премія — Максим Лавров (Україна), Михайло Єлецький (Білорусь)