У Черкасах завершився фестиваль кам’яних скульптур «Живий камінь-2010». Цьогоріч він проводився уже втретє і був присвячений темі вуличних водограїв. Чотири тижні знадобилося скульпторам для того, аби поєднати воду і камінь та втілити свої задуми в життя.
У Ювілейному парку Черкас з’явилися химерні кам’яні парасольки, що плачуть дощем, справжнісінький Сфінкс, який дбає про чистоту води, мавка з равликом і навіть біблійне яблуко, що ним змій спокушав Єву. А хтось, як-от київський скульптор Владлен Караченцев, відомий своїми дерев’яними скульптурами, спробував поекспериментувати і зобразив у камені впійману в Дніпрі рибину.
Митці фестивалем задоволені. Львів’янин Андрій Дацько, який бере участь чи не в кожному фесті, що відбувається в Черкасах, уже витісував скульптури не тільки з каменю, а й із дерева та льоду. Каже, що поєднання каменю та води є унікальним.
«Такого симпозіуму в Україні ще не було. Вода — це щось плинне, тимчасове. Недарма ж кажуть, що двічі в одну річку не ввійдеш. Тоді як камінь — вічний. Він бачив усе і ще багато побачить. І відразу виникла інтрига — як їх поєднати? Таке собі поле для роздумів. Потрібно було добряче подумати, «поговорити» із каменем, перш ніж братися за роботу. Адже в каменя справді є душа, тільки треба вміти її розкрити і всім показати. Мені здається, що певною мірою нам це вдалося», — розповів «Дню» майстер. Його скульптура «Дощовий ранок» посіла третє місце. Перше й друге дісталося черкаському скульптору Миколі Дзеціні за роботу «Болотяний Сфінкс» та Владлену Караченцеву з його «Рибиною». Сьогодні до фонтанів уже підвели воду, тож вони постали у всій красі.
«Ми навіть самі не очікували такого результату. Коли змонтували все, обклали камінням і підвели воду, то самі ахнули», — посміхається Андрій Дацько.
Усі вісім водограїв буде встановлено у парках та скверах міста. У цьому черкащан запевнив мер Сергій Одарич. Він також попросив усіх мешканців міста долучатися і висловлювати свої пропозиції щодо розміщення скульптур.