Угодою про співпрацю між Львівською та Мангістауською областями в торгово-економічній, науково-технічній і культурній сферах завершилися Дні Мангістауської області (Казахстан), що проходили на Львівщині. Угоду підписали голови Львівської ОДА Петро Олійник і акім Мангістауської області Кримбек Кушербаєв. Візит в Україну численної казахстанської делегації відбувся в рамках року Республіки Казахстан в Україні, проголошеного у 2007-му, а наступний, 2008 рік, стане роком України в Республіці Казахстан.
Мангістауська область одна з провідних областей Казахстану в економічному сенсі. Саме на неї припадає втілення восьми з 30 казахстанських найбільших інвестиційних проектів, що покликані вивести Казахстан в число 50-ти провідних промислово розвинених країн світу. Серед них — модернізація морських воріт суверенного Казахстану, Актаського міжнародного торгового порту, призначеного для міжнародних перевезень різноманітних сухих вантажів, нафти та нафтопродуктів. На сьогоднішній день потужність порту складає 1,5 млн. тонн генеральних та більше 10 млн. тонн нафтоналивних вантажів.
У Львівському палаці мистецтв на виставці, що розповідала львів’янам про Мангістауську область, представлялися усі ці вісім проектів, що вражали обсягами та цифрами. Приміром, Боранкольський газопереробний завод. Обсяг інвестицій — 170 мільйонів доларів США. Причому проект йде вже до завершення. Вже побудовано сучасне вахтове містечко для працівників, прокладено водопровід технічної води на 22 кілометри і обладнано газові скважени на 3,5 млн. квадратних метрів видобутку на добу. Планується, що середня зарплата робітників на заводі перевищуватиме тисячу доларів США. Або АО «Мангистаумунайгаз», що забезпечує близько 30% видобутку нафти в регіоні. Чисельність працівників — 5500 осіб, які працюють вахтовим методом. Акціонерне товариство — це не лише свердловини, а й завод з виробництва склопластикових труб, опріснювальне устаткування морської води, газотурбінна електростанція потужністю 90МВт електроенергії на рік. Протяжність комунікацій лише кабельних ліній електронних АТС складає 942 кілометри. Це і власні поліклініки та лікарні, і їдальні, і відпочинкові комплекси. Відвідувачам було чому уважніше приглядатися до експозицій.
А на Львівщині казахстанська делегація ознайомилася із роботою кількох великих підприємств, зокрема відомого на теренах колишнього СНГ Дрогобичського долотного заводу. Зацікавив гостей і унікальний досвід лікування дитячого церебрального паралічу.
За словами акіма Мангістауської області, Україну і Казахстан перш за все об’єднує постать Тараса Шевченка, який сім років перебував саме у Мангістауській області. «Дітей у Казахстані називають Тарасами, саме на честь Шевченка», — розповів Кримбек Кушербаєв. Він запросив із зворотнім візитом представників Львівської області у Казахстан. За попередніми даними, візит відбудеться у жовтні. Так само у жовтні гостей з Казахстану очікуватимуть у Львові для участі в щорічному Міжнародному економічному форумі.