Близько 20 художників-початківців нещодавно представили на розсуд глядачів, мистецтвознавців, колекціонерів і галеристів 100 власних картин. Для когось із них — це дебют, для когось — чергова персональна виставка, однак ріднить їх те, що виставляють свої творіння у рамках ІІ Молодіжного арт-салону «МАРТС». А участь у подібних заходах завжди відкриває перед молодими талантами широкі перспективи.
Проходить виставка в Київському муніципальному академічному театрі опери та балету для дітей та юнацтва і триватиме до 26 вересня. Усі учасники є колишніми випускниками художніх академій України, а тому пишуть свої роботи в класичних жанрах живопису — натюрморт, пейзаж, портрет тощо. На думку авторів, саме в цих жанрах можна найкраще передати красу, гармонію світу та його мінливість.
— Арт-салон проводиться для того, щоб зібрати художників академічного напряму та показати їхню творчість як зріз класичного мистецтва. До нас приїхали учасники з Києва, Харкова, Львова, Криму, фактично з усіх регіонів країни, — розповіла куратор виставки Юлія Безлюдько. — Наші учасники відрізняються від, наприклад авангардистів, тим, що технічно, живописно працюють як професійні художники, дотримуючись усіх законів класичних жанрів. Це видно, власне, на самих полотнах.
Картини для виставки відбиралися спеціальною художньою комісією, до складу якої ввійшли організатори та мистецтвознавці. Одним із головних критеріїв була професійність авторів і класичний напрям мистецтва. Як розповіла Юлія Безлюдько, якщо художників для проведення першого арт-салону шукали самі, то тепер, навпаки, — молоді митці звертаються до організаторів, оскільки зацікавлені в тому, щоб показати свої твори. Інформаційний резонанс — це найбільше, на що розраховують учасники «МАРТСу». Адже показати свої картини — мало, треба, щоб їх помітили і ними зацікавились фалеристи та художники-професіонали.
Як зазначив на відкритті виставки директор Музичного театру Володимир Меленчуков, арт-салон є достойною відповіддю молоді тим, хто своєю провокативною творчістю намагається зламати канони класичного мистецтва. Та самі художники запевняють, що для них важливо не тільки показати, як треба писати у класичних жанрах, а й подивитися на роботи колег, щоб обмінятися досвідом. І хоча наразі молоді художники роблять перші кроки у своїй професійній кар’єрі, їм уже пророчать перспективне майбутнє і організатори виставки, і мистецтвознавці.
— Виокремити когось одного з цієї команди дуже важко, але дехто з них однозначно стане відомим, — продовжила Юлія Безлюдько. — Цього року високий рівень показали Лєнур Веліляєв, живописна картина якого — на обкладинці нашого каталогу. Він для нас однозначно майбутня зірка. У нас взагалі всі художники — зірки. Недарма й виставку ми назвали «Купол астра» (астра — це зірка). Перспективними можна назвати Володимира Ковальова, Олександра Криушина, більшість із них уже склалися як художники. Але молоді важко пробитися у широкий світ. Для цього, перш за все, потрібно мати талант, а також освіту, тому що одне без одного не має такої сили, як у поєднанні разом. І, звісно, щасливий випадок.
Поки що імена художників для нас відомі мало, але хтозна, може, з часом вони звучатимуть на міжнародних виставках та арт-салонах, і ми будемо пишатися їхніми успіхами.