Проблема житла взагалі є однією з найгостріших для української армії. 50 тисяч військовослужбовців стоять на квартирній черзі. А попереду — значне скорочення армії, перехід на професійну основу. Найближчими роками необхідно скоротити 25 тисяч військових. Який же фахівець служитиме Батьківщині, знаючи, що він у неї не заробить навіть квартири? Наприклад, у Польщі армія вдвічі менша, а її бюджет у багато разів більший — 4 млрд. доларів. У бюджеті ж України витрати на оборону становлять усього 1,32 відсотка.
Борис Андресюк і не приховував, що він вважає президентський указ про соціальний захист військовослужбовців скоріше політичною декларацією. Виправити становище могло б, на його думку, прийняття поправок до закону про соціальний захист військовослужбовців і до пенсійного закону.
Саме під час перебування Б. Андресюка в Харкові обласну адміністрацію пікетували представники профспілки підприємців, обурюючись з приводу чергового «наїзду» влади на дрібний бізнес. Визначаючи на прохання кореспондента «Дня» ставлення партії до акцій протесту, Борис Андресюк зазначив, що вони можливі, але в рамках закону. Хоча людям у погонах, наприклад, страйкувати не можна, — вони, мовляв, присягу приймали.
За словами ж секретаря обласної організації СДПУ(О) Володимира Шепетіна, партія, що йде до влади, повинна враховувати протестні настрої співгромадян. У Харкові, зауважив В. Шепетін (він же — заступник глави облдержадміністрації), не було випадку, щоб до пікетників не вийшов представник облдержадміністрації й не прийняв їхніх претензій, не вникнув у проблеми.
Так чи інакше, але обласна організація СДПУ(О) дійсно намагається улагоджувати справи мирним шляхом. За минулий рік в одному лише Червоноградському районі їй вдалося врегулювати 34 конфлікти, пов’язані з паюванням землі ще до суду. Що ж до житла для військовослужбовців, то обласна організація СДПУ(О) «розморозила» один з харківських «довгобудів», відшукавши як замовника, так і інвестора. Скоро відсвяткують новосілля 42 сім’ї, більшість з яких — сім’ї військових.