Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Європейський фронт»

Марек Сівець закликає об’єднатися навколо інтеграції
11 березня, 2006 - 00:00

У Європарламенті вважають, що виборчий процес в Україні просувається без суттєвих порушень. «Нічого надто драматичного немає», — заявив учора голова місії спостерігачів від депутатського корпусу Євросоюзу Марек Сівець. Його ім’я багатьом знайоме передовсім у зв’язку з колишньою роботою: раніше він обіймав посаду керівника польського бюро нацбезпеки. Тому на деякі питання пан Сівець відповідав більше як політик, а не відсторонений спостерігач.

Марек Сівець розповів, що в Євросоюзі — і особливо в його законодавчому органі Європарламенті — існує значний інтерес до українських виборів. Частково з їх перебігом закордонні депутати могли ознайомитися під час візитів до Брюсселя деяких українських політиків. «Iнтерес до України не є епізодичним, ми готові вас підтримувати», — наголосив при цьому Сівець.

Він зазначив, що за останній рік Україна зробила істотний крок уперед, а тому дещо навіть обурився, коли його попросили порівняти останні президентські вибори і нинішні парламентські: «Було б неправильно їх порівнювати. Ця кампанія, попри скарги, перебігає нормально», — наголосив він. Як ставляться в Європарламенті до великої кількості учасників виборів при тому, що 95% громадян України є позапартійними? Відповідаючи на це запитання, євродепутат згадав про своє польське минуле, зазначивши, що в Польщі подібна ситуація. Він навіть із усмішкою згадав, що в 1991 році до сейму була обрана Партія друзів пива. Потім жартома запитав, чи є подібна політична сила в Україні, яка мала б успіх із огляду на популярність цього напою...

Марек Сівець наголосив, що увага до України прикута з двох причин. Перша пов’язана з якістю передвиборної кампанії, а саме — наскільки вибори будуть прозорими і демократичними. А друга — з ситуацією після виборів. За його словами, від цього в значній мірі залежатиме, як просуватиметься Україна на шляху євроінтеграції. «Одразу ж після виборів стане відомо, чи існує проєвропейський «фронт» у парламенті, і хто до нього входитиме, попри різницю у поглядах», — наголосив Сівець. «Якщо ви хочете бути залученими до інтеграційного процесу, то повинні об’єднатися навколо європейських питань. Не можна прийняти половину України до ЄС, а половину залишити. Це дилема, яка стоїть перед вами», — підсумував євродепутат.

Він зазначив, що найбільші українські партії не виступають проти євроінтеграції. Однак водночас Марек Сівець висловив занепокоєння, що жодна з цих політичних сил не змогла чітко показати, яким має бути шлях до Євросоюу. Євродепутат «списав» такий недолік на непростий хід передвиборної кампанії, коли «не той час, щоб виступати з непопулярними заявами»...

Сергій СОЛОДКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: