Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Євроремонт» Києва,

або Чи залишиться столиця зеленим містом?
26 квітня, 2001 - 00:00

За розпорядженням голови міськдержадміністрації Олександра Омельченка, №154 від 30 січня 2001 року, в Києві має зникнути 20 тисяч 888 дерев, ще на 12 тисячах буде обрізано крону. На ці роботи «Київзеленбуду» та іншим комунальним організаціям виділено 8 мільйонів гривень з міського бюджету. На посадку (10 549 дерев) виділено 400 тисяч гривень.

І хоча начальник відділу контролю біоресурсів Василь Лупоніс навів, на перший погляд, втішні цифри: вирубано за останні чотири роки 100 тисяч дерев, насаджено — 144 тисячі, проте такі цифри втішати не можуть. Як зазначив Олександр Воронков, представник Палацу дітей та юнацтва, одна справа — скільки насаджується дерев, інша — де вони насаджуються. Це все одно, що в когось з кімнати забрати кондиціонер, а в іншу поставити їх два. До того ж, не завжди вирубуються справдi хворі дерева, інколи, під шумок, вирубуються і здорові. Окрім того, ці дерева мають ще вирости..

Директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко привернув увагу слухачів до вирубки дерев у Гідропарку. Там зрубили тополю, якій було близько 150 років і яку хотіли взяти під охорону держави як історичну пам’ятку. І хоча Василь Утконіс визнав, що були порушення, щоправда, незначні, і винних покарано — дерево вже зрубано.

Еколог Леся Бронська зазначила, що не можна так категорично ставитись до вирубки тополь, оскільки їх пух дійсно викликає серйозні ускладнення алергіків. Питання в іншому: там, де росли дерева, тепер будують підземні споруди. Вони, може, зручні, але незаперечним є їх негативний впив на здоров’я, у т.ч. людей, які там працюють.

Зараз на 80 тисяч га площі міста маємо 50 тисяч зелених насаджень. І значною мірою від жителiв міста залежить, наскільки «успішною» буде наступ «бетонної» цивілізації.

Леся ШАПОВАЛ, «День»
Газета: 
Рубрика: