Україна готується до проведення свого Року в Грузії. Цими днями в Києві відбулося урочисте завершення аналогічної події річної «витримки» в Україні. На сцені Театру опери та балету імені Тараса Шевченка у вечір закриття Року Грузії в Україні виступив всесвітньо відомий грузинський національний балет «Сухішвілі-Рамішвілі». Півторагодинне шоу виявилося по-справжньому тріумфальним — глядачі аплодували танцюристам стоячи. Ансамбль представив українському глядачеві найкращі зразки грузинських національних танців. Зал захоплено спостерігав за динамічними танцями, які зображували двобої на мечах і віртуозні трюки з кинджалами. Вибух симпатії до танцюристів стався, коли грузини виконали гопак у супроводі попурі з найвідоміших українських народних пісень «Подоляночка», «Ти ж мене підманула». Виступ зірвав шалені овації й супроводжувався оплесками від початку до кінця...
Михаїл Саакашвілі на урочистості не прибув. Як стало відомо, президенти Грузії i України домовилися, що було б доцільніше такий візит здійснити після формування в Україні уряду. Однак про себе грузинський лідер «нагадав» державними нагородами тим українцям, які зробили, на переконання Тбілісі, найбільший внесок у поліпшення відносин двох країн. Iз властивою грузинському народові природною щедрістю грузинський керівник не поскупився на відзнаки. Більше двох десятків нагород вручали від його імені представник президентської адміністрації та міністр культури Грузії. Високих відзнак були, зокрема, удостоєні перший віце-прем’єр-міністр Станіслав Сташевський, міністр закордонних справ Борис Тарасюк, директор Миргородського музею Давида Гурамішвілі Тетяна Діденко, професор, доктор філософських наук Олександр Мушкудіані... Серед нагороджених — також колектив газети «День». Нагороду було вручено головному редактору Ларисі Iвшиній.
Міністр культури Грузії Георгій Габашвілі залишився «дуже задоволеним» організацією Року Грузії в Україні і висловив подяку усім, хто підтримав цю ініціативу. «Ми закриваємо цей рік, але не закриваємо дружбу. У нас все буде, як у справжніх друзів», — сказав грузинський міністр. Невдовзі має розпочатися проведення Року України в Грузії. Як повідомив керівник прес- служби українського МЗС Василь Філіпчук, культурну програму «українського» року в Грузії складуть, зокрема, виставки українських художників, тиждень українського кіно, виступи різноманітних творчих колективів з України, а також проведення другого міжнародного молодіжного форуму «Україна—Грузія: реалії та перспективи».
Досвід останнього року, утім, показав, що відносини України і Грузії не обмежуються лише обмінами творчих колективів. Якщо в цифровому вимірі порівняти кількість зустрічей між українськими та грузинськими можновладцями, то вони будуть поза конкуренцією. Після революції троянд у Грузії, а потім помаранчевої революції в Україні співпраця набула характеру особливої близькості. Одною з основних форм, в яку вилилася українсько-грузинська спорідненість, стала організація Співдружності демократичного вибору, перший саміт якої відбувся в Києві. Оскільки Україна і Грузія однаково підтримують свій курс на інтеграцію до Європейського Союзу і НАТО, неодноразово лунали думки, щодо об’єднання цих зусиль. Можливо, про якісь конкретні заходи ми почуємо вже під час наступного саміту ГУАМ у травні в Києві.