Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Iнтерактивна математика

Goethe-Institut в Україні відкрив виставку, що має пробудити в дітей інтерес до точних наук
19 вересня, 2013 - 11:49
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

У рамках Тижня Німеччини в Україні в Київському палаці дітей та юнацтва відкрилася виставка «Доторкнись до математики!» Це ініціатива проекту «Школи: партнери майбутнього» Goethe-Institut в Україні та Музею математики в Гіссені (Німеччина). На виставці представлені кілька десятків різноманітних ігор, технічних засобів, комп’ютерів, електронних книг тощо, працюючи з якими, відвідувачі можуть вдосконалювати свої математичні здібності, логіку, проявити творчість і загалом — зрозуміти, що математика — це цікаво та весело.

Наприклад, «Міст Леонардо да Вінчі». Великий мислитель і художник ще у свої часи запропонував, як можна побудувати міст без жодного цвяха. Відвідувачам пропонуються деталі моста і підказка на фото — як його скласти. Або така гра, як «Соти»: розмістити шість сот навколо шестикутника так, щоб сусідні грані були однакового кольору. Подібне до цього завдання — з червоними кулями: з них потрібно скласти піраміду. Розвинути мислення допомагає робота з геометричними фігурами, з яких треба скласти об’ємні предмети. І багато інших веселих ігор та таких, що стимулюють творче мислення.

«Виставку вже відвідало більше мільйона людей у світі. Сподіваюся, що до цього числа додасться неабияка кількість відвідувачів в Україні. Її мета — пробудити інтерес до математики, спонукати розвиток творчої фантазії у дітей, дати їм поштовх знайти шлях для розв’язання завдань. Важливо показати, що математика — це не суха наука, її можна опанувати простими, доступними методами в інтерактивному режимі. І це будь-кому буде цікаво, — сказав на відкритті виставки Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Крістоф ВАЙЛЬ.

Як розповіли організатори виставки, ідея її створення і популяризації належить працівникам Музею математики в Гіссені, зокрема професору Альберхту Бойтельшпахеру. Музей Математики заснували 2002 року, і він швидко став дуже популярним у Німеччині.

Також виставка встигла побувати у багатьох країнах світу. Цією виставкою Goethe-Institut сподівається спонукати учнів шкіл до глибшого вивчення точних предметів (математики, інформатики, технічних дисциплін), а також природничих наук. Для організаторів також важливо, що таким чином вони демонструють українцям німецьку традицію популяризації науки. Інтерактивний музей зацікавить кожного — дітей та їхніх батьків, учителів, усіх небайдужих до цієї науки. Першими відвідувачами виставки стали учні 167-ї спеціалізованої школи-гімназії з поглибленим вивченням німецької мови та кадети Київського військового ліцею ім. Івана Богуна.

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: