Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

IT-парк може з’явитися в Києві вже цього року

Першим монументом, установленим у ньому, має бути пам’ятник Вікторові Глушкову. А також — Стіву Джобсу та Біллу Гейтсу
6 червня, 2013 - 13:45
ФОТО З САЙТА WORDPRESS.COM

Цими вихідними в столиці підбивали підсумки II Київського конкурсу інноваційних проектів «СтратегіЯ». Мета змагання, в якому беруть участь школярі та студенти, — виховувати в молоді волю та прищеплювати натхнення щодо реалізації власних ідей і надати їй можливість виявити себе й зробити перші кроки у бізнес-середовищі. Конкурсанти подають проекти для міста в трьох номінаціях: «Електронне місто», «Зелене місто» та «Гостинне місто». Журі обирає фіналістів (цього року їх було понад 20), які захищають свої проекти перед експертами та глядачами в студії. До складу журі, як повідомили «Дню» в прес-службі конкурсу, входять: заступник голови КМДА Руслан Крамаренко (він і є ініціатором конкурсу), керівник Фонду «Освітні ініціативи» Олександр Кардаков, головний архітектор Києва Сергій Целовальник і генеральний директор журналу «Експерт» Олександр Галібін.

Цього року в номінації «Зелене місто» вони назвали переможцем проект студента Миколи Гілка. Як розповів у коментарі «Дню» Руслан Крамаренко, «минулого року цей хлопець теж посів перше місце (але ще як школяр) у номінації «Гостинне місто», запропонувавши проект нанесення QR-кодів на музеях, пам’ятках тощо. Наступного тижня ми вже почнемо їх встановлювати. Цього року переміг його проект IT-парку, він запропонував встановити скульптури Стіва Джобса та Білла Гейтса та безкоштовний інтернет-зв’язок через Wi-Fi. Я як член журі одразу додав, що в такому парку обов’язково повинна бути фігура Віктора Глушкова, засновника Інституту кібернетики АН в Києві, й автора ЕОМ «Київ», яка проектувалася тоді в лабораторії В. М. Глушкова. Для втілення нової ідеї не потрібно будувати новий парк, а просто отримати погодження. Оптимальний варіант, звісно, це парк КПІ — адже це цільова тема цього вишу. Наразі потрібно знайти спонсора, який оплатить виготовлення пам’ятників».

Після того, як новиною Руслан Крамаренко поділився у себе у «Фейсбуці», відгукнулася дочка Глушкова, яка написала, що цього року святкується його 90-річчя. «Звісно, ми шукатимемо можливості, щоб цього року хоча б частково стартувати з цим парком», — у зв’язку з цим додав Руслан Михайлович. А пані Віра Глушкова, зокрема, зауважила: «Дуже радісно чути про таку ініціативу, тим більше, що цього року святкується 90-річчя Глушкова. А в КПІ є праобрази персональних комп’ютерів машини «Мир», створені під керівництвом Глушкова в 1964 — 1969 рр. Сьогодні постанова про відзначення 90-річчя розглядається на Банковій у профільному комітеті. У серпні — вересні ми хочемо провести свято проспекту Академіка Глушкова. Зараз лист із пропозицією провести таке свято, підписаний директором Інституту кібернетики ім. Глушкова академіком НАНУ І. Сергієчком, лежить на розгляді в керівника району адміністрації Голосіївського району»

Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: