Контекст створюють люди. І якщо хтось сьогодні розглядає Львів у контексті штучного конфлікту, то для «Дня» Львів завжди — місто друзів, партнерів і розумних читачів. 19 — 20 травня у Львові відбудеться низка цікавих акцій за участю нашої газети та її головного редактора Лариси Івшиної. Найперше — це круглий стіл на тему «Молодь у незалежній Україні: виклики та перспективи», який пройде 20 травня й до співучасті в якому «День» запросила наш львівський партнер Ірина Ключковська, директор Інституту освіти, культури і зв’язків із діаспорою Національного університету «Львівська політехніка». Тема круглого столу — органічна для «Дня», адже пов’язуючи молодь з бізнесом, бізнес з освітою та й власноручно запускаючи «соціальні ліфти», як, наприклад, Острозький клуб чи Літня школа журналістики, газета робить усе можливе, щоб надати молоді більше шансів для розвитку. Але «кожен сам відповідальний за свій життєвий проект», — наголошує головний редактор «Дня» молодим людям, і справді, крім шансу, молодим людям часто потрібне розуміння, що попереду велика робота, яку за них ніхто не зробить.
«Цього року Україна святкуватиме своє 20-річчя — шмат немалий, — говорить Ірина Ключковська. — Дуже важливо знати й почути від молодих людей, наскільки комфортно вони почуваються в незалежній Україні. В нас чимало думок з цього приводу, якими ми б хотіли поділитися з «Днем». Зокрема, нещодавно Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою провів соціологічне опитування щодо міграційних настроїв молоді, адже дуже важливо, чи мислить і як мислить молода людина своє майбутнє в Україні, чи має вона можливості реалізуватися тут, навіть здобувши якісну освіту (за різними рейтингами Львівська політехніка посідає дуже високі місця, ми готуємо висококласних фахівців, зокрема, з ІТ-технологій, і нам важливо знати, чи знайдуть вони можливість працювати тут і достойно забезпечувати свої родини). Взяти участь у круглому столі зголосилися студенти, аспіранти, люди з інших навчальних закладів не тільки Львова, а й інших міст України. Нам важлива думка головного редактора «Дня» Лариси Івшиної, її бачення того, яким чином мають молоді фахівці знаходити місце в соціумі. Ми сподіваємося, що круглий стіл, який ми проведемо, стане початком великої дискусії за участю молодих людей з різних тем. Думаю, що ми започаткуємо ще чимало спільних проектів. Адже маємо прекрасний досвід — закладений разом із «Днем» Сад світового українства».
Дізнавшись, що Лариса Івшина перебуватиме у Львові, свій задум — запросити її в гості на рідний факультет — реалізувала випускниця Літньої школи газети «День»-2010, студентка четвертого курсу факультету журналістики Львівського національного університету ім. Франка Юліана Лавриш. Вона повідомила про це керівництву факультету — і в той же день в редакції отримали запрошення зустрітися зі студентами та викладачами Львівського університету. «І студенти, і викладачі нашого факультету є активними читачами газети «День». З кожним номером ми відкриваємо для себе щось нове, новий несподіваний поворот в тій чи іншій темі. Думаю, наших студентів цікавить механізм народження нестандартної, незашореної думки», — говорить Юліана.
«На нашому факультеті (а це п’ять кафедр, 60 викладачів, понад тисячу студентів) сприймають газету «День» фактично як школу журналістики, — переконаний декан факультету Михайло Присяжний. — На факультеті «День» є найбільш читабельною газетою. Ми шануємо «День» за таке уважне, майже батьківське ставлення до студентів. Зустрічі в університетах, організація Літньої школи журналістики — почин, який потребує підтримки й ширшого розповсюдження в Україні. Я розумію, що журналісти зі стажем не завжди можуть знайти час і енергію для того, щоб передати досвід молодим. Як це правильно зробити, як налагодити зв’язок між поколіннями журналістів, прекрасно демонструє «День». Студенти, які були учасниками Літньої школи журналістики «Дня», показують значно ширше розуміння суспільних процесів, вони багато чого збагнули. Ми би хотіли кожного нашого студента «пропустити» через Школу «Дня», але розуміємо, що це неможливо. Тому ми вчимося на газеті, на якісній аналітиці «Дня», на ставленні до процесів, які відбуваються в політиці, культурі, науці, міжнародній політиці. Безперечно, кожен номер «Дня» є школою журналістики».
Крім того, о 21.30 на львівському телеканалі «ЗІК» заплановано участь Лариси Івшиної в прямоефірній програмі «Прямим текстом» з уже відомим читачам «Дня» своєрідним і цікавим ведучим Остапом Дроздовим.
Більше думок із зустрічі зі студентами-журналістами, з круглого столу та перебування «Дня» у Львові ви прочитаєте вже наступного тижня на шпальтах «Дня».