Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Кетамінове» питання

Сьогодні уряд вирішить, чи лікуватимуть ветеринари своїх пацієнтів безболісно
2 березня, 2011 - 00:00

Уже кілька тижнів ветеринарні клініки країни працюють в особливому режимі — не проводять жодних операцій на тваринах: різати їх по-живому ні в кого не піднімається рука. Нагадаємо, що у січні Кабмін видав постанову, яка забороняє використання кетаміну для проведення анестезії тварин. А все тому, що кетамін зарахували до групи психотропних, тобто наркотичних, речовин, використання яких у ветеринарній практиці має бути під особливими контролем. Спочатку ветеринари оголосили про всеукраїнський страйк з вимогою скасувати цю постанову, написали петицію «Операції для тварин — без болю і страждань!» до Кабінету Міністрів та Президентові України. А в понеділок, 28 лютого, разом з письменниками, музикантами, кінологами та зоозахисниками провели акцію «Громадяни проти садизму».

Кабінет Міністрів, у свою чергу, планує розглянути кетамінове питання сьогодні, 2 березня. Ветеринари сподіваються, що уряд перегляне своє рішення і дозволить користуватися кетаміном для порятунку життя тварин. Як варіант, уряд може відкласти дію свого наказу на кілька місяців, аби ветеринарні клініки встигли оформити ліценцію, яка дозволятиме використання препарату у ветеринарній практиці. Однак ціна ліцензії — близько 50 тисяч гривень.

Як пояснюють в Асоціації спеціалістів ветеринарної медицини, щоб отримати її, ветеринарні клініки повинні виконати ряд умов, що для багатьох лікарів досить складно. Також ветеринари відзначають, що упаковка кетаміну коштує 36 гривень, а його замінник — у 20 разів дорожче. До того ж він не знеболює, а просто робить тварину нерухомою.

Президент Міжнародного товариства захисту тварин Тамара Тарнавська вважає, що відстрочка заборони на кетамін — це всього лише жест ввічливості з боку влади. «Насправді ж мова йде не про бажання вирішити питання безболісно, а про спробу переділу фармацевтичного ринку за рахунок страждань і смертей тварин. У країнах Західної Європи кетамін використовується у ветеринарії вільно, — відзначає Тарнавська. — Проблема сильно вдарила по бездомних тваринах: у наш притулок у Пирогово щодня привозять тварин, яким необхідна хірургічна допомога, але ми не можемо її надати».

Під час акції активісти повідомили, що усього за 53 дні відсутності кетаміну по всій країні загинуло близько 100 тисяч тварин. Чи не аргумент для уряду змінити своє рішення?

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 
Рубрика: