До Києва повернулися учасники Ансамблю пісні і танцю Збройних сил України, які з великим успіхом виступили в Китаї. Хоча 20-денний концертний тур був для артистів досить виснажливим через 50 градусну спеку. Ці гастролі українського ансамблю відбулися в рамках урочистостей, присвячених 80-річчю утворення армії Китайської Народної Республіки. Десять концертів дали наші артисти у великих містах на півдні країни, виконавши українські пісні, світову класику й спеціально підготовлені номери — китайські хіти.
— Це була наша друга поїздка до КНР (перша відбулася 2005 року), — розказав художній керівник колективу, полковник Дмитро Антонюк. — Нас дуже тепло приймала публіка, а чимало китайців, побувавши на концертах ансамблю, для себе відкрили дивні українські мелодії й пісні, які для більшості з них були раніше зовсім не відомі.
Приїзду українських артистів передувала велика рекламна кампанія в місцевих мас-медіа. Навіть футболки випустили із зображенням ансамблю. Як розповіли наші артисти, вони були вражені величезними біг-бордами на вулицях міст, площею 140 квадратних метрів і величиною приблизно з наш універмаг «Україна».
Гастролі почалися з Шанхая (населення — 22 млн. осіб). Це друге за величиною місто Китаю. Східний арт- центр площею 40 тисяч квадратних метрів на вигляд схожий на величезного скляного метелика — масштабний сценмайданчик, де одночасно можуть відбуватися до п’яти концертів.
Китайці, зазвичай стримані у вираженні почуттів, сприймали програму ансамблю з надзвичайним захватом, зокрема такі пісні, як «Сусідка», «Розпрягайте, хлопці, коней», «Лелеченьки» полюбилися слухачам і залишилися надовго в їхній пам’яті. Дуже сподобалася публіці лірична китайська пісня у виконанні солістки колективу Наталки Бесараб. Вона на прохання організаторів вивчила її буквально за дві години. А музичну обробку Олександр Кабаченко зробив за ніч. Успіх був приголомшливим: Наталку, вдягнуту в український костюм, але з китайською парасолькою в руках, закидали квітами, а військові віддавали їй честь.
Знаковим для ансамблю став добродійний концерт у найбільшому в Китаї місті-мегаполісі Чанчонгу з населенням 32 мільйони. Його дали з метою зібрати кошти для ліквідації наслідків недавнього руйнівного урагану і транслювали в прямому ефірі в усій країні. А потім декілька днів у ЗМІ подавалися репортажі про гастролі українських артистів.