Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Київ стане фестивальною кіностолицею

16 травня, 2009 - 00:00
КШИШТОФ ЗАНУССІ ТА БОГДАН СТУПКА НА ЗЙОМКАХ ФІЛЬМУ «СЕРЦЕ НА ДОЛОНІ». ТВОРЧИЙ ТАНДЕМ РЕЖИСЕРА Й АКТОРА ПРОДОВЖИТЬСЯ НА КИЇВСЬКОМУ МІЖНАРОДНОМУ ФЕСТИВАЛІ: ЗАНУССІ ОЧОЛИТЬ ЖУРІ, А СТУПКА БУДЕ ГОЛОВОЮ КІНОФОРУМУ / ФОТО З АРХІВУ «Дня»

На представників ЗМІ, які займаються питаннями культури, несподівано звалилася приємна новина: з 29 травня до 3 червня відбудеться Перший Київський міжнародний кінофестиваль. Він хоч і готувався з вересня минулого року, але за умов усім уже набридлої кризи й тим паче звичної байдужості більшості українських політиків і бізнесменів до культури й мистецтва проведення в нашій столиці ще одного міжнародного кінофестивалю («Молодість» ми вже сприймаємо як належне) виглядає нереальним...

Утім, на прес-конференції організатори цього благого й дуже морочливого заходу запевнили, що фестивальний механізм уже запущено: програма, зокрема й конкурсна, складена, кінозали орендовані, склад журі на чолі з польським режисером Кшиштофом Зануссі визначений, нагороди (хоча їх поки тримають у таємниці) створено, гостей і учасників зі своїми стрічками запрошено... Тож наприкінці травня, за всіма прогнозами, очікується народження ще одного кінофестивалю, подальшу долю якого передбачити не візьмемося, але його найближча перспектива обіцяє столичним кіноманам чимало приємних вражень.

Відкриється КМКФ у Театрі імені І. Франка (його художній керівник Богдан Ступка є президентом кінофестивалю) останньою стрічкою британського кінорежисера Пітера Грінуея «Рембрандт: Я звинувачую!». Через детальний аналіз відомого полотна Рембрандта «Нічна варта» й тієї голландської реальності сімнадцятого сторіччя, що викликала цей живописний шедевр до життя, режисер досліджує стан сучасного західного суспільства. Організатори запевнили, що до Києва на відкриття кінофоруму має приїхати й сам режисер із дружиною.

До фільмів-фаворитів КМКФ, безсумнівно, можна зарахувати «Че» (обидві частини) Стівена Содерберга (США, Франція, Іспанія). Цей фільм про Че Гевару на прикладі латиноамериканської революції розповідає про людську жертовність, яка, якщо вона спрямована на помилкові ідеали, виявляється марною й призводить лише до трагедій.

Можна прогнозувати, що інтерес у критики й глядачів викличе й фільм Мадонни «I’m because we are», який, як і французька стрічка «Наші діти нам не пробачать» Жан-Поля Жо, входить до програми кінострічок «Соціальний погляд». У позаконкурсній афіші також знаходимо програму «Аргентинське кіно», підбірку кінокомедій, «Нові російські фільми». Оскільки час проведення фесту збігається з Міжнародним днем захисту дітей, то організатори включили до фестивальної афіші й дитячі фільми, зокрема російський мюзикл «Кольорові сни Еколь».

Головні кінопокази проходитимуть у кінотеатрі «Жовтень», а також у Будинку кіно. Що стосується конкурсної програми, до якої увійдуть і два українські фільми, то про неї ми розповімо окремо, ближче до відкриття Першого Київського міжнародного кінофестивалю.

Вадим ДИШКАНТ, спеціально для «Дня»
Газета: 
Рубрика: