Тоді Україна мала намір запровадити чіткі умови перетинання російськими вояками кордону країни. Усі вантажі для потреб ЧФ підлягали експортному контролю. А будь- яка передислокація вояків і бойової техніки ЧФ РФ у Криму дозволялася лише після завчасного — за три доби — попередження начальника Генерального штабу України.
Контролююча активність Києва викликала роздратування Москви. Окрім масованої контр-атаки в російських мас- медіа, ситуацію збиралася було розглядати Держдума, оскільки, мовляв, дії Києва суперечать духу й букві досягнутих раніше базових угод щодо ЧФ. У відповідь дві прес-служби — Митного й Прикордонного комітетів України виступили з заявою, що Україна ухвалила свої рішення відповідно до норм міжнародного права — зокрема й Конвенції ООН із морського права.
Але тепер про це, здається, Києву краще забути. Нині український уряд зобов'язав Міністерство закордонних справ, Міноборони, прикордонників та митників України провести додаткові консультації «з компетентними органами» Російської Федерації з приводу всіх «контрольних» процедур. В обтяжених новими завданнями українських відомствах поки що не вдалося отримати зрозумілих пояснень, чому Київ раптом вирішив проконсультуватися із «компетентними органами» Росії, коли йдеться про норми міжнародного права, визначені на рівні ООН. Проте таке бажання в Києва виникло одразу пiсля того, як Леонід Кучма мав телефонну розмову з новим прем'єром Росії Сергієм Степашиним, який днями збирається до України і, серед іншого, обговорюватиме справи флоту. Схоже, ЧФ, як це бувало й раніше, знову стає елементом політичної гри.