Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Київметробуд» у відповіді за «нове обличчя» майдану Незалежності

3 лютого, 2001 - 00:00

За розпорядженням мера Києва Олександра Омель ченка, відкрите акціонерне товариство «Київметробуд» стало генеральною підрядною організацією зi спорудження у столиці Монумента незалежності й реконструкції майдану Незалежності. Вибір генпідрядником «Київметробуду» обумовлений тим, що будівельні роботи проводитимуться в зоні діючої станції метрополітену.

Згідно з розпорядженням, до 24 серпня 2001 року на майдані Незалежності буде споруджено не тільки Монумент, але й музейний комплекс. При цьому роботи щодо їх спорудження вирішено провести за рахунок коштів державного бюджету, а реконструкцію майдану Незалежності з перекладанням інженерних мереж — за рахунок загальних асигнувань, передбачених у міському бюджеті Києва на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та утримання автомобільних доріг. До 15 квітня КО «Київміськгідроміст» і АТ «Київпроект» повинні розробити і затвердити у встановленому порядку проект цих робіт. При цьому їм дозволено виконувати будівельно-монтажні роботи одночасно з розробкою проектної документації.

На сьогоднішній день на майдані Незалежності вже розпочаті підготовчі роботи. Зокрема, будівельники почали демонтаж плит, якими вимощено площу, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.

Багатомісячна полеміка в пресі і на телебаченні у зв’язку із запланованим спорудженням Монумента незалежності, безперечно, не пройшла даремно. Учасниками дискусій у газеті «День» було висловлено чимало цікавих пропозицій щодо Монумента незалежності, постійно публікувалися думки читачів, експертів на сторінках нашої газети. Але... в результаті ми маємо майже те, «що маємо». Комплекс із «грецькими» колонами та «будапештським пам’ятником» «трансформувався» в самотню колону з жіночою постаттю (з калиновою гілкою і лебединими крилами (?!), що нібито втілює дух України. Але знову ж у тилу центрального пам’ятника ми побачимо аркаду із зображеннями у бронзі видатних діячів України. «День» запрошує наших авторів, експертів, людей, які мають пряме відношення до будівництва Монумента незалежності, висловити свою думку з цього питання і прокоментувати рішення київської мерії.

Голоси про те, чи варто нам зараз займатися будівництвом помпезних пам’ятників, так і не були почуті. Навiщо такий поспіх? А тим часом для багатьох громадян України кращим пам’ятником незалежності було б розв’язання «найгарячіших» і найнагальніших проблем. Особливо наочно це видно під час нештатних ситуацій. Скажімо, варто було випасти снігу, і наша міська інфраструктура буквально «посипалася». У газеті ми відчули це в четвер, коли на декілька годин залишилися без світла і були вимушені випустити п’ятничне число «Дня» тільки російською мовою.

КОМЕНТАР

Любов КОВАЛЕВСЬКА, письменник:

— Коли людина буде дивитися на цю «бабу», то вона буде їй здаватися дуже маленькою і розпливчастою. Це, напевно, і є справжній образ України, на яку зблизька дивитися поки що неможливо без болю, гіркоти і сорому. Поспіх цей — імітація «розбудови» держави. Ми десять років тільки й займаємося символами: герб, наприклад, заміняємо на Верховній Раді (і цілий тиждень ЗМІ «захлинаючись» подають це як подію). І знову Україна з’являється в образі країни, в якій немає подій. А що таке подія? Коли відбувається дещо суттєве, що корінним чином впливає на життя людини. І в цій імітації «розбудови», на жаль, вся суть України початку XXI століття і третього тисячоліття.

Сергій МАХУН, «День»
Газета: 
Рубрика: