Художній керівник і головний диригент ансамблю Богодар Которович розказав про подальші творчі плани колективу. Вже в серпні музиканти вирушать у гастрольний тур, присвячений двом датам: 10 річчю концертної діяльності «Київських солістів» і ювілею диригента. Нині розробляється гастрольний маршрут.
— Гастролі розпочнуться в Естонії, — розповів Богодар Которович, — А на початку вересня ми відвідаємо Дніпропетровськ, де заплановано два концерти. Потім продовжимо свій тур у Кривому Розі, Харкові, Запоріжжі... Наш колектив також візьме участь у «Київ Музік Фесті». За домовленістю з організаторами, ми виконаємо твір, що викликає великий інтерес у слухачів — «Метаморфози» Ріхарда Штрауса. У жовтні поїдемо до Полтави, Львова й Відня. Можливо, до значного списку гастрольних міст приєднаються Одеса та Донецьк. На прохання упорядників концертів ми підготували програму популярної класики, зокрема твори Моцарта, Шуберта, Россіні. Гратимемо для масової аудиторії слухачів, а не тільки для меломанів. До речі, заслуженою популярністю у публіки користуються й твори сучасних українських композиторів, наприклад, «Іспанський танець» Мирослава Скорика або Третя камерна симфонія Євгена Станковича. Особливо ці твори люблять закордонні слухачі.
Зараз, поки музиканти відпочивають, адміністрація «Київських солістів» активно зайнялася рекламною кампанією. Наш колектив добре знають не лише в Україні, а й за кордоном. За 10 років ми заробили ім’я, вийшли на певний професійний рівень. До нас доброзичливо ставиться телебачення. Вони допомагають створити відеоролик, який давав би глядачам уявлення про наш ансамбль. Промоутери, зокрема й закордонні, зацікавлені у виданні наших дисків. Річ у тім, що у «Київських солістів» у своєму активі є величезний і серйозний репертуар, ми демонструємо на кожному концерті високий професійний рівень виконання, але наш ансамбль, на жаль, не має багатьох записів.
— Богодаре Антоновичу, для кожного творчого колективу репертуар — одне з найважливіших питань. Як ви вирішуєте, що включити в афішу «Київських солістів», а що ні?
— У репертуарній політиці я виходжу з потенціалу музикантів. Незважаючи на те, що ансамбль молодий, у нас працюють справжні віртуози. Багато творів репертуару «Київських солістів» рідко виконуються іншими музичними колективами через їхню складність. Мені приємно, що статус ансамблю з роками виріс і багато сучасних українських композиторів спеціально для нас створюють свої твори, а дещо нам вдається купити за кордоном. У грудні заплановано виконання творів легендарного грузинського композитора Гії Канчелі з чудовим кларнетистом Мілкісом, а також «Різдвяної кантати» Бріттена. Я сподіваюся, що наш ювілейний гастрольний тур стане подарунком для публіки.