Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коаліційний щит від «ситуативного» наступу

12 квітня, 2008 - 00:00

У понеділок коаліція збереться на раду, щоб подивитися один одному в очі і розставити всі крапки над «і». Ініціатор таких зборів — лідер НУ-НС В’ячеслав Кириленко. «Нам потрібно провести серйозну і відверту розмову та припинити взаємні звинувачення. Ми наполягаємо на виконанні нашими партнерами коаліційної угоди й застерігаємо Блок Юлії Тимошенко від односторонніх дій, що можуть зашкодити єдності демократичної коаліції», — завив він у четвер.

Цього тижня БЮТ дійсно примусив похвилюватися і «Нашу Україну», і Секретаріат Президента. Юлія Тимошенко продемонструвала, що більше не терпітиме мовчки нападки Банкової і не підставлятиме ліву щоку. У неї є свої важелі тиску на Ющенка — це ситуативні голосування з Регіонами, яких цього тижня було вдосталь.

Але, мабуть, найсильнішим подразником для Секретаріату стала ініціатива створення конституційної комісії у Верховній Раді. Як відомо, відповідний проект постанови зареєстрували бютівці Іван Кириленко і Віктор Швець, а Партія регіонів у середу пообіцяла цю ідею підтримати. І хоча депутати відклали голосування до наступного тижня, остаточна поява спецкомісії, схоже, справа часу. Бютівець Микола Томенко впевнений, що це станеться вже у вівторок, 15 квітня. «Наші виборці знатимуть, що не хтось десь пише Конституцію, а ми тут працюємо».

Таким чином в улюбленого дітища Президента — Конституційної ради — може з’явиться серйозний конкурент. Причому легітимніший, дієвіший та ефективніший.

На думку політолога Олександра Дергачова, Юлія Тимошенко не буде ініціатором розриву, але проводитиме свою лінію.

— Це сигнал Президенту, що не тільки він може вести переговори з Партією регіонів і вибудовувати якісь комбінації. Тимошенко зацікавлена в ефективній роботі уряду, тоді як їй доводиться весь час відволікатися на дискусії з Секретаріатом. З’ясовувати з різних мотивів відносини з Президентом. До того ж, тут є ще парламентська складова. Ми бачимо, як кілька осіб, орієнтованих на Балогу, фактично блокують голосування у форматі коаліції. Але і в Тимошенко є серйозний контраргумент — це ситуативне голосування з Партією регіонів.

А щодо ради коаліції, то я вважаю, це швидше може мати спрямованість проти Балоги, ніж проти Тимошенко.

ДО РЕЧІ

У Партії регіонів називають прогнозованими претензії на адресу уряду з боку Секретаріату Президента. «Те, що Секретаріат не дає можливості працювати уряду Тимошенко, це факт. І якщо тиск не припиниться, вона шукатиме інші формати, щоб захистити свої позиції», — заявив депутат від Партії регіонів Василь Хара. За його словами, на рівні БЮТ і Партії регіонів питання «інших форматів» поки що не обговорювалося. «Але особисто я вважаю, що альянс БЮТ і Партії регіонів цілком можливий — це був би ідеальний варіант», — зазначив «регіонал».

Олена ЯХНО, «День»
Газета: 
Рубрика: