Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коли пояснення не потрібні

Влада продовжує затягувати справу зі сквером Василя Стуса
20 вересня, 2012 - 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Київські чиновники тягнуть час у справі із сумнозвісним сквером ім. В. Стуса, що у Святошинському районі Києва. Як ми писали раніше (див. «День» №60 від 5 квітня 2012 р. та №109 від 26 червня 2012 р.), п’ятеро святошинських активістів виграли в суді справу проти Київської міської державної адміністрації — суд зобов’язав КМДА виконати рішення Київради про створення скверу ім. Василя Стуса. Утім, і досі нічого не було зроблено.

«Я думаю, що вже навесні ми висадимо там дерева й проведемо інші роботи з благоустрою», — запевнив «День» голова КМДА Олександр ПОПОВ під час нещодавньої зустрічі із журналістами. Однак у це чомусь не дуже вірять представники громадськості. Адже Попов головує не перший день, а історія зі сквером Стуса триває кілька років.

Учора Київський адміністративний апеляційний суд розглянув клопотання судового виконавця, котрий попросив роз’яснити положення, які містилися в попередньому вироку суду. Вони стосувалися виконання підвідомчим органом Попова КМДА своєї безпосередньої роботи. Більше того, виконавець так і не з’явився. Виходить, не так уже йому й потрібні ті роз’яснення. За словами голови Ініціативної групи щодо створення скверу ім. Стуса Віктора Ткаченка, дії державного виконавця — це «клоунада». «Він намагається скинути на суд роз’яснення клопотання, зазначене в рішення Київської міської ради (КМР), яке є типовою процедурою виконання рішення КМР, — прокоментував ситуацію «Дню» Віктор ТКАЧЕНКО. Водночас, за його словами, ситуацію можна було розв’язати ще два роки тому. «Але протягом цього часу КМДА веде активну боротьбу із київською громадськістю проти увічнення пам’яті Василя Стуса в нашому районі, де він проживав», — додає активіст. «Ситуація зі сквером Стуса — тест на зрілість для влади, який вона не витримує. Адже, замість створення правового поля в Україні, ми бачимо гру в одні ворота. Коли йдеться про крадіжку в киян шматка землі — ще одного скверу чи парку, питання вирішують за короткий термін. Миттєво видають державний акт на землю — дерева зрубують і ставлять паркан. А от коли кияни хочуть закласти сквер, у представників влади не вистачає часу. Та сама схема (причому із порушенням всіх будівельних і санітарних норм) спрацювала і щодо будівництва Музею історії Києва. А коли громадськість почала протестувати, влада заявила, що громадськості це подарували...» — вважає Віктор Ткаченко. За словами іншого члена ініціативної групи Юрія Журавльова, народний депутат Юрій Костенко вже звернувся до керівника виконавчої служби Геннадія Стадника щодо «некомпетентних і непрофесійних» дій держвиконавця.

Ігор САМОКИШ, «День»
Газета: 
Рубрика: