Вже у понеділок близько 300 працівників ринку «Катеринославський» вийшли на проїзну частину головного проспекту Дніпропетровська і цілий день пікетували будівлю міськради, вимагаючи зустрічі з міським головою. Одночасно вони звернулися по захист до обласного комітету СДПУ(О), який очолює заступник мера Геннадій Гвоздьов, котрий займається міською торгівлею. Річ у тому, що на «Катеринославському» вже давно діяла партійна організація соціал-демократів (об’єднаних), яка вельми активно виявила себе під час минулих виборів. Бюро обкому СДПУ(О), як говориться у прийнятій для ЗМІ та громадськості заяві, вважало своїм обов’язком відгукнутися на звернення підприємців — підтримати їх матеріально та юридично, а також «допомогти у працевлаштуванні членам партії, які потерпіли від дій міської влади». Позиція СДПУ(О), зазначається у заяві, полягає в тому, що «влада повинна служити людям, а не навпаки». «Ми підтримуємо намір міської влади щодо наведення порядку в місті, але не такими методами, — говориться далі. — Це неприпустимо, коли бульдозер їде на людей… декілька чоловік звернулися по медичну допомогу».
Тим часом, мер Дніпропетровська І. Куличенко, який затвердився у своїх повноваженнях на чотири роки, демонструє городянам повну непохитність. Iмовірно, як покарання за борги населення із комунальних платежів, після виборів у місті зникла гаряча вода (як передбачає багато хто, знову до осені). Одночасно оголошено боротьбу за красу рідного міста. У заяві прес-служби міського голови стосовно нічної акції на «Катеринославському» повідомляється, що «правоохоронні органи привели у виконання рішення обласного господарського суду про звільнення території проспекту Карла Маркса від ринкових рядів». Рішення ніби прийняли «у зв’язку із закінченням терміну оренди даної земельної ділянки ринком «Катеринославський» і протестом природоохоронної прокуратури». Для того, щоб «понад 500 чоловік не втратили роботу, — повідомляється у прес-релізі, – влада дала вказівку надати їм торгові місця на інших ринках міста і до 1 червня звільнити від сплати «за місце».
Таку турботу підприємці і реалізатори з «Катеринославського» зустрічають в штики. Не дочекавшись зустрічі з мером, вони надіслали звернення до Адміністрації Президента України, де виклали своє бачення подій. За їхніми словами, боротьба за зовнішній вигляд центрального проспекту Дніпропетровська зовсім ні до чого. «Рік тому в нашому місті, — пишуть підприємці, — недалеко від наших робочих місць почалося будівництво торговельно-виставкового комплексу «Слов’янський базар». У цьому комплексі, — стверджують автори звернення, — мер міста ніби «зацікавлений особисто». Підозри у них посилюють наполегливі пропозиції перейти торгувати саме туди. Тоді, зі слів підприємців, замість 340 гривень на місяць їм доведеться заплатити на новому місці вступний внесок 1013 доларів, а також 225 доларів щомісяця!
Неспокій підприємців поділяє і лідер дніпропетровських есдеків Геннадій Гвоздьов. Свого часу, — повідомив він на прес-конференції, — міська влада прийнял а рішення впорядкувати стихійні ринки, що утворилися у найменш пожвавлених частинах міста. «Катеринославський було створено в районі вокзальної площі, а місця на ньому надавалися найбiльш малозабезпеченим — переважно інтелігенції, яка втратила роботу в НДІ, на «Південмаші». Усього в місті було створено, таким чином, близько 30 торговельних майданчиків, на яких працює близько 12 тисяч чоловік. «За три роки, — говорить Г. Гвоздьов, — ринковий збір до міської казни збільшився з 2 до 9 млн. гривень». Більше того, підприємці, які піднялися «з нуля», поповнювали благодійницький фонд, з якого надавалася допомога обласній лікарні ім. Мечникова, ветеранам й інвалідам, оздоровлювалися діти у санаторіях, а на трьох головних проспектах міста проводився благоустрій: відновилося освітлення та лавочки.
Заступник міського голови визнає, що ринки в центрі міста, можливо, Дніпропетровськ і не прикрашають, однак виникли вони в умовах масового безробіття і саме в тих місцях, де перетинаються транспортні і людські потоки. Спроби прибрати, заборонити, знести їх, напевно, нічого не дадуть. Уже зараз люди вперто заявляють, що приходитимуть у район вокзалу та торгуватимуть «з ящиків, із землі», як це було років п’ять тому. «Чи не краще, — каже Геннадій Гвоздьов, — впорядкувати торгівлю, надати їй цивілізованого вигляду та мати з цього всім вигоду?» Нинішні «круті» заходи міської влади він вважає цілком невиправданими, а ставлення до простих підприємців — «варварським». Крім того, у Геннадія Гвоздьова є підозра, що спроба прибрати саме ринок «Катеринославський», де сильна парторганізація соціал-демократів (об’єднаних), не позбавлена політичного підгрунтя. Взагалі, останнім часом у Дніпропетровську та його районах зі своїх постів були вимушені піти багато членів СДПУ(О) — секретар міськради, заступник міського голови та інші не менш високопоставлені місцеві керівники. «Все це, — зазначає Г. Гвоздьов, — у місті, де наша партія на виборах досягла другого після комуністів результату, має солідні фракції у місцевих радах, очевидно, викликає у когось неприйняття та роздратування». Лідер дніпропетровських соціал-демократів запевняє, що його парторганізація не залишить у біді підприємців, інтереси яких захищатимуться в суді, аж до пред’явлення позову про матеріальний і моральний збиток, нанесений унаслідок нічної акції в центрі Дніпропетровська.