Сьогодні розпочинається 19 Форум видавців у Львові. Це — найпрестижніша книжкова подія країни! Фактично вона відкриває новий (осінній) книжковий сезон. Упродовж чотирьох днів відбудеться понад 400 акцій, найголовніші з яких: літературний фестиваль, «Шульц-фест», проекти «Контекст» і «ТRANSLIT», «Від Сковороди до Сковороди», бізнесфорум... Будуть представлені новинки та бестселери останніх років від майже тисячі вітчизняних та закордонних видавництв. Так, «День» залишається вірний традиції і щороку за редакцією Лариси Івшиної видає нову книжку з бібліотечного проекту газети. Цього разу — серію із п’ятнадцяти «захалявних» книжечок (найоптимальніший формат зараз) «Бронебійна публіцистика». Її створено за принципом: сучасники (відомі літературознавці, культурологи, історики, громадські діячі) представляють класиків. Сказати б, Петро Кралюк — Миколу Костомарова, Андрій Григоренко — батька Петра Григоренка, Сергій Кот — Олега Ольжича, Володимир Лис — Уласа Самчука, Ростислав Семків — Миколу Хвильового, Оксана Пахльовська — Євгена Маланюка, Володимир Панченко — Юрія Шевельова, Станіслав Кульчицький — Івана Лисяка-Рудницького... І кожен із сучасників аргументовано доводить, чому праці ним презентованого публіциста нині актуальні. Загальне резюме, як ви здогадалися, таке — історія має здатність повторюватись...
— Серія «Бронебійна публіцистика» — просто надбання для сучасного суспільно-політичного й інтелектуального загалом життя країни, — говорить кандидат історичних наук, голова правління Фундації імені Олега Ольжича Сергій КОТ. — Тому що вона охоплює найкращу публіцистику українських авторів ХІХ—ХХ століть. А публіцистика — це осмислений, глибокий відгук інтелектуальної, талановитої частини суспільства на його проблеми, виклики, завдання, що на кожному етапі стоять перед спільнотою. По суті, «Бронебійна публіцистика» — це вся історія України у всіх її проблемах; концентрація української думки про те, як ключові фігури бачили їх вирішення. Широта цих поглядів надзвичайно велика: від глибоких історичних екскурсів до сучасної ситуації, включно до майбутніх перспектив нашої держави. Ми знаємо, що історія може повторюватися. Тому, щоби не було, як у відомому вислові, мовляв, спершу історія повторюється як подія, а потім — як фарс, нам треба уважно перечитати цю серію. Там багато відповідей на питання сьогодення.
Власне, головний редактор у своєму «Слові до читачів» так і написала: «Читати з олівцем!»
Отож, серію можна придбати у Палаці мистецтв, де розгорнувся весь ярмарок. (Книжки продаються вроздріб і серійно, тобто всі 15.) Наш стенд — №335. А презентація «Бронебійної публіцистики» відбудеться 14 вересня о 16 годині в Палаці Потоцьких (Дзеркальна зала). Приходьте!