14 квітня відкриється Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця — одна з масштабних подій культурного життя України. Його організатори — Київська міська державна адміністрація, КДВМУ ім. Р. М. Глієра, Міжнародний благодійний фонд конкурсу Володимира Горовиця, Міжнародний фонд «Україна 3000», Асоціація академічних музичних конкурсів.
За 10 років існування конкурс розрісся і віднайшов безліч різних іпостасей. Від нього відокремилася група «Горовиць-дебют»; географія конкурсу розширилася до 26 країн- учасниць, які цього року надіслали 98 конкурсантів віком від 9 до 33 років. «Дебют» пройде у трьох вікових категоріях (старша група цього разу найчисленніша). Успішно працюють «Літня музична академія» та фестиваль «Київські літні музичні вечори». Організатори конкурсу ім. В. Горовиця опікуються своїми лауреатами, організовуючи їхні концерти по всьому світу. Серед плюсів можна згадати й серйозні грошові премії — адже престиж конкурсу багато в чому визначається його призовим фондом. Важко переоцінити значення такої діяльності — піаністів у світі тисячі, з них надзвичайно багато талановитих й прекрасно навчених музикантiв. Лише в стінах Національної музичної академії України кожного навчального року одночасно «утримуються» близько трьохсот піаністів! І всі вони хочуть себе показати, не говорячи вже про бажання заробляти своєю професією на життя. Участь у конкурсі — одна з небагатьох можливостей реалізувати ці честолюбні плани… Зокрема, концерти лауреатів Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця заплановано на сезон 2005/2006 рр. у десяти країнах світу, включаючи Україну.
Музичні конкурси — могутня індустрія у сучасному світі. Вступ до Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів (WFIMS) ставить один із найзначніших українських конкурсів у ряд найпрестижніших музичних змагань світу. З 2002 року горовицький конкурс перебуває в Європейському союзі музичних конкурсів для молоді (EMСY).
Конкурсні прослуховування триватимуть до 29 квітня. Цього року очолить журі відомий український композитор Мирослав Скорик. Почесними гостями стануть Пітер Гелб — президент звукозаписної компанії Sony Classic та останній менеджер Горовиця; Маріанн Гренвіг — президент Всесвітньої асоціації міжнародних музичних конкурсів.
Ім’я Володимира Горовиця символічне для України. Цього неабиякого музиканта і блискучого піаніста у роки розквіту його концертної діяльності захоплена публіка нагородила титулом «король піаністів» і порівнювала з великим Ф. Лістом не на користь останнього; за щирість і непереможну чарівність виконавської суб’єктивності його називали «останнім романтиком». Феноменальний успіх Горовиця у всьому світі, яким цей прекрасний концертант зобов’язаний своєму грандіозному, заворожливому музикальному дару, дає право пишатися нам — його співвітчизникам. Володимир Горовиць народився у Києві, й атмосфера цього дивовижного, чаклунського міста не могла не вплинути на музиканта — як і на Булгакова, Врубеля, Купріна, Ахматову та інших…
Київський період життя «останнього романтика» надихнув генерального директора конкурсу Юрія Зільбермана на створення книжки під назвою «Київська симфонія Володимира Горовиця» (Київ, 2002). Це фундаментальне дослідження спирається на цікаві та маловідомі документальні свідчення, які дозволяють ще ретельніше вивчити творчу біографію унікального піаніста.