Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

<center>КОРОТКО</center>

23 травня, 2007 - 00:00

ВІД СУБОТИ ДО СУБОТИ
І знову іде бій
Володимир ЗОЛОТОРЬОВ, "День"

Минулого тижня Президент двічі продемонстрував рішучість. Вперше - він знову вніс на розгляд парламенту кандидатуру Ланового і Литвака на посади голови ФДМ і Генпрокурора, які парламент не забарився відхилити. Вдруге - безстрашно таврував злочинність.
Щодо першого випадку, то він скидається на родинні свари на кшталт: "Винеси сміття" - "Не піду". Сторони без кінця використовують одна одну і той самий привід для скандалу, одержуючи від самого процесу безліч задоволень. Це означає - пора психотерапевта.
У другому випадку Президент, нічого не приховуючи, оголосив народові, що невідомий чоловік середніх років, трохи вищого за середній зросту, носить прямокутні окуляри із затемненим склом, родом із Дніпропетровська вкрав у країни так багато грошей, що це призвело до серйозного внутрішнього і зовнішнього боргу. Звісно, можна запитати Президента, де ж він був увесь цей час. І чому півроку розповідав усім, хто цікавився, який поганий у нього прем'єр, замість того, аби негайно не відправити його у відставку.
На відміну від нашого Президента їх Захід продовжував виявляти нерішучість, цілком виправдовуючи колишнє радянське визначення - "гнилий". Ніяк не міг розбомбити Саддама чи бодай вигнати Україну з Ради Європи за цілковите ігнорування вимог цієї організації. І навіть заява посла Держдепу з особистих доручень Стіва Систановича про те, що коли не зміняться умови діяльності іноземних (зокрема, американських) компаній в Україні, Конгресс може зменшити нам щорічну допомогу, не сприймає серйозно. Ну що ви нам зробите? Все одно дасте грошей, бо у нас вдале географічне становище і особливо пощастило з північними сусідами.
Загальних вимог "навести лад" і "покласти край" послухалися Центрвиборчком і Мінюст, подавши своє бачення проблем місцевого самоврядування в Києві і Севастополі. Хоча позиція цих поважних організацій не має юридичного статусу, вона ясно свідчить про одне: результати виборів міських голів в цих можуть бути проігноровані виконавчою владою. У результаті, в Україні може зав'язатися ще один політичний і правовий вузол. Єдиним виходом з глухого кута було б загальне визнання того факту, що новообраний голова має бути призначений Президентом своїм представником в місті. Схоже, що саме цього варіанту найбільше боїться адміністрація - її кандидат, принаймні в Києві, не пройде на виборах, а з будь-яким іншим вона не зможе працювати незалежно від його статусу. Просто нашу політику досі визначають особисті стосунки, а не якісь там закони.

НАФТА
"ЛИНОС" чекає на російського інвестора
Яна МОЙСЕЄНКОВА, "День"

На початку тижня Фонд держмайна визнав комерційний конкурс із продажу 45-відсоткового пакета акцій АТ "Лисичанськнафтооргсинтез" (НПЗ "ЛИНОС") таким, що не відбувся.

Такий поворот у приватизації найбільшого в Україні нафтопереробного заводу дасть змогу наприкінці березня провести некомерційний конкурс із продажу 40-відсоткового пакета акцій НПЗ "ЛИНОС". Це привернуло до Лисичанська увагу зацікавлених російських компаній, а також великих банків Австрії, Англії, Швейцарії, ОАЕ. Головним претендентом на придбання солідного линосівського пакету як і раніше залишається російська нафтодобувна компанія "Лукойл". Та й сам "ЛИНОС" (в особі голова АТ В'ячеслава Лобача) не проти бачити цю велику фірму своїм інвестором, "позаяк із самого початку технологію переробки нафти на українському НПЗ було орієнтовано на сибірську нафту з низьким умістом сірки". Втім, такий потяг до "Лукойла" (згідно з інформацією "Інтерфакс-Москва"), не перешкодив керівництву "ЛИНОС" провести переговори з іншими російськими бізнес-структурами - "Східною нафтовою компанією" й "Сургутнафтогазом".

Не виключено, що нинішні "ігри" з конкурсом, усе-таки орієнтованим на "Лукойл", мають місце у зв'язку з незначними проблемами в самої російської нафтової компанії. Як відомо, все ще тривають дебати про можливість розробки надр Каспію, яку воліє почати (й уже дістав дозвіл уряду РФ) "Лукойл". Однак, генпрокурор Росії Юрій Скуратовський, законодавчо не вповноважений оскаржувати урядові рішення, на початку лютого надіслав на ім'я прем'єра РФ Віктора Черномирдіна лист, де визнає неправомірність передачі "Лукойлу" права на використання надр північної частини Каспійського моря, що її вважають заповідною зоною.

Московський "АРС" окупує Україну

"Київські конфліктуючі сторони - "АРС-Україна" та Ігор Кошар, який мав очолити ще один "АРС" в Україні - помирилися в Москві. Як виявилось, президент "АРСу" Ігор Крутий був справді в курсі всіх подій, пов'язаних з проведенням у Києві "Гарячої десятки" (про конфлікт та відставку двох ключових фігур у керівництві московського "АРСу" "День" писав вчора).

За словами Ігоря Кошара, "пан Крутий сприйняв київські події цілком нормально і не має до нього жодних претензій", як, до речі, і Валентина Басовська - керівник "АРС-Україна". Про створення нової структури на базі "АРСу" вже сьогодні не йдеться, але від концертної діяльності Ігор не відходитиме. Отже, однозначно: не київські події стали приводом для кадрових змін у керівництві московської фірми. Цей випадок може свідчити про те, що керівництво "АРСу" вміло прорахувало різноманітні комбінації, аби маніпулювати діяльністю своїх київських партнерів. Як би пані Басовська не запевняла про незалежне існування київської структури, ясно, що в разі необхідності московське керівництво зможе використати інших партнерів в Україні. І випадок з "Гарячою десяткою" мав на практиці показати це.

Пристосовуючись до сьогоднішніх реалій, "АРС-Україна" дещо змістила свою діяльність у напрямкові спільних російсько-українських акцій (наприклад, планується гастрольний тур Тетяни Овсієнко з кимось із молодих українських виконавців). Схоже, "АРС" найближчим часом займеться більш активним освоєнням українського ринку, позаяк у Росії йому вже наступають на п'яти. Як стало відомо з джерел, наближених до керівництва ГРТ, зовсім не виключено, що знамениту "Пісню року" вже не вироблятиме "АРС". Інформацію про значні труднощі в укладанні договору з ГРТ на 1998 рік підтвердив і Володимир Дубовицький. Тим більше, що з кожним роком все більше колишню імперію "АРСу" в Росії захоплює значно потужніша у фінансовому плані шоу-бізнесова структура "ЛІС'С". Тому Ігореві Крутому та його командні нічого не залишається, як освоювати український ринок, адже всі умови в нас для цього є. А існування кількох партнерів в Україні йому вигідно, адже кожного разу за ним залишається право вибору, що у сучасному шоу-бізнесі не так вже й мало важить.

Володимир ЦАРУК, спеціально для "Дня"

Російських терористів видворено з України
У середу в аеропорту Дніпропетровська співробітники обласного управління СБУ передали Федеральній службі безпеки Росії двох російських громадянок, котрі обгрунтовано підозрюються у здійсненні ряду терактів на території Росії. За повідомленням прес-служби УСБУ по Дніпропетровській області, запит про затримання терористів надійшов з Санкт-Петербурга. Підставою став арешт і свідчення їхнього спільника, якого було затримано під час встановлення в під'їзді п`ятиповерхового будинку вибухового радіокерованого пристрою потужністю 500 грамів тротилу. Співробітники українських спецслужб протягом двох діб "вирахували" підозрюваних, котрі проживали на приватній квартирі, повідомляє кореспондент "Дня" Вадим РИЖКОВ.

Благо кожного засудженого - на благо держави
Учора в Київському інституті внутрішніх справ відбулася наукова конференція, присвячена 250-річчю від дня народження визначного англійського філософа, юриста, політичного діяча, філантропа Ієремії Бентама. Інститут готує фахівців для пенітенціарної системи України, через те і саме тут був висвітлений внесок Бентама в розробку кримінальної політики та в теорію кримінального покарання. Ректор вузу, пристрасний пропагандист гуманітарної пенітенціарної ідеї Георгій Радов сказав кореспондентові "Дня" Тетяні ЗАХАРОВІЙ:

- Цікаво, що 1786 року Бентам відвідав Кременчук і написав наукові трактати про раціональне облаштування тюрем з відкриттям там майстерень, шкіл та лікарень з метою виправлення і перевиховання засуджених. Мислитель вважав, що з особистого блага кожного індивіда складаються суспільна користь і загальне благо.

У конференції брали участь викладачі та курсанти інституту.

Про вибори не забувайте
Зібравши журналістів в Будинку кіно з приводу свого чотирьохліття, Комітет виборців України (КВУ) не став співати собі дифірамби. До уваги зібрання були запропоновані відеоролики соціальної реклами, створені в рамках інформаційного проекту "Вибори - 98". Вони покликані пробудити патріотичні почуття глядачів, нагадати про дату і процедуру голосування", повідомляє Олександр БІЛЕНЬКИЙ, "День".

За словами голови правління КВУ Ігоря Попова Центральна виборча комісія високо оцінила ролики, але відмовила у розміщенні їх на телебаченні - немає коштів. Тепер автори передвиборних "серіалів" (кожен приблизно 20 секунд) самі винаходять можливості їх випуску в ефір.

Чутки про теракт проти начальника кримської міліції дещо перебільшені
Василь ЗУБАЧ, "День"

Сенсаційну інформацію про те, що в Криму "днями обстріляли машину генерала Москаля", начальника кримської міліції, опублікувала газета "Срібна Земля", що виходить в Закарпатській області.

Генерал, який до призначення в Крим очолював облуправління внутрішніх справ у Закарпатській області, ходить в улюбленцях населення регіону. Тому працівників обласного управління внутрішніх справ замучили індивідуальними дзвінками. Перший заступник начальника УМВС України в Закарпатській області полковник Віталій Максимов вимушений був дати публічне спростування.

"Після цієї публікації до мене підходили з тривожними запитаннями щодо теракту проти генерала Москаля. Я практично щодня спілкуюся з Геннадієм Геннадійовичем телефоном. Він щиро розсміявся, коли я сказав йому, які ходять навкруг нього чутки. Москаль запевнив мене, що ніяких "наїздів" на нього поки що не було. Так само, як і в Ужгороді, він у Криму ходить без охорони, їздить не в броньованій машині. Я порадив йому не називати, щоб не дратувати бандюг, кримську мафію "тупою". Москаль лише розсміявся. Бо завжди був фаталістом і покладався на долю...".

 

Газета: 
Рубрика: