Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

18 травня, 2006 - 00:00

Сьогодні — День пам’яті жертв депортації

Сьогодні в Криму відзначають 62-гу річницю депортації з Криму кримських татар, вірменів, болгар, греків. У зв’язку з цим Міністерство промислової політики, транспорту, зв’язку і паливно- енергетичного комплексу АРК спільно з місцевою дирекцією залізничного перевезення залучило до графіку руху додаткові приміські поїзди, аби учасників акції з регіонів було завчасно доставлено на головний мітинг до Сімферополя, а потім додому. Паралельно акції відбуватимуться практично в усіх населених пунктах півострова. В рамках заходів, присвячених Дню пам’яті жертв депортації, — покладання вінків до пам’ятних знаків, мітинги, ходи, траурні зібрання. За словами заступника муфтія мусульман Криму Факіра Куртмезіра, в усіх мечетях і молитовнях мусульман регіону відбудуться поминальні молебні по жертвам депортації. В цей день охороняти громадський порядок в автономії будуть більше 4 х тисяч кримських міліціонерів і військовослужбовців внутрішніх військ МВД України. Правоохоронці застерігають жителів і гостей півострова від будь-яких провокаційних висловів і дій на адресу учасників заходів, просять бути пильними, дотримуватися порядку, не втрачати з виду своїх неповнолітніх дітей, а також бути ввічливими один iз одним.

Матвієнко вибрав Раду

Президент України Віктор Ющенко підписав указ про звільнення заступника голови Секретаріату Президента Анатолія МАТВIЄНКА у зв’язку з обранням його народним депутатом. Про це вчора на брифінгу повідомила прес-секретар Президента Iрина Геращенко. За її словами, А. Матвієнко був звільнений у зв’язку з його обранням народним депутатом України. «Напередодні Матвієнко написав заяву, — зазначила I. Геращенко. — Він визначився і хоче працювати у законодавчій владі». Президент України під час зустрічі з А. Матвієнком подякував йому за роботу в Секретаріаті і висловив упевненість у тому, що він як і раніше буде надійною людиною в команді глави держави, передає Iнтерфакс-Україна. Раніше в інтерв’ю «Дню» Анатолій Матвієнко, відповідаючи на запитання про свою майбутню роботу, зазначав, що хотів би бути там, де він буде ефективним. I що зараз він відчуває себе неефективним. Однак при цьому політик не висловив і бажання йти до парламенту. «Якщо чесно, то я від парламенту трохи втомився, як і він від мене», — сказав А. Матвієнко. Лідер Української республіканської партії «Собор» А. Матвієнко пройшов до парламенту за списками блоку «Наша Україна». Заступником голови Секретаріату Президента його було призначено у листопаді 2005 року. Раніше — з квітня по вересень — працював главою уряду Криму. До цього призначення був народним депутатом, входив до фракції Блоку Юлії Тимошенко.

Насмітили — не прибрати

Місячники по благоустрою в столиці проводяться регулярно. Але місячники минають, а сміття залишається. Так вийшло і цієї весни. КМДА обіцяло, що жодного «стихійного» звалища до травневих свят в місті не залишиться. Аж ось воно — по Оболонському проспекту 45/28. Ця проблема носить характер масовий — не минає і тижня, щоб до редакції не зателефонував хтось iз читачів, благаючи «зробити що-небудь, бо жити неможливо, а ЖЕКу все одно». В Управлінні з благоустрою та зовнішнього дизайну міста виправдовуються — сміття стільки, що одразу не прибрати. До того ж, про багато сміттєзвалищ управлінню взагалі не відомо, формально їх не існую і прибирати їх, раз так, ніхто не збирається. Отож, ми пропонуємо киянам допомогти собі і міськадміністрації впоратися зі «сміттєвою» проблемою. «Є постійно діючий диспетчерський пункт, — повідомив кореспонденту «Дня» заступник начальника управління Геннадій Давидов. — Там будь-який киянин може повідомити про якісь недоліки у зовнішньому вигляді міста: чи то не вивезене сміття, чи то виламані двері в під’їзд. На жаль, не всі кияни знають про цей пункт». Телефон, за яким, можливо, вдасться вирішити ці проблеми — 289 70 33. Диспетчер записує усі дзвінки, і на ранковій планерці інспектору повідомляється, які «гарячі точки» він має відвідати. Уже на місці інспектор вирішує, на чиї плечі буде покладено завдання — якщо з ситуацією не може впоратися ЖЕК, нею може зайнятися або районна адміністрація, або управління готельного і комунального господарства, або житлокомунгосп. У будь-якому разi, як запевнили «День» у КМДА, проблему буде вирішено. Вікторія ГЕРАСИМЧУК , «День».

Газета: 
Рубрика: