Росія проти перегляду «флотських» угод
У Москві категорично відкидають можливість перегляду терміну оренди та розміру плати за перебування Чорноморського флоту Росії на території України, заявив у середу статс-секретар — заступник голови МЗС РФ Григорій Карасін. «Про перегляд таких положень, як термін оренди та розміри орендної плати, не може навіть йтися. Це може призвести до небезпечної ревізії комплексу питань, у якій не зацікавлена жодна зі сторін», — заявив в інтерв’ю Інтерфаксу напередодні наради російсько-української підкомісії з питань Чорноморського флоту РФ, що відбудеться в Москві, Г. Карасін. Він наголосив, що підписані в 1997 році «базові угоди про умови перебування російського флоту в Україні витримали випробування часом і залишаються основою». Водночас, зазначив Г. Карасін, предметом переговорів є ті питання, які не були врегульовані або виникли у зв’язку із змінами в законодавстві України та новими політичними реаліями. «Цих питань, зізнатися, досить багато. Вони різняться за тематикою: майново-фінансові, військово-політичні, навігаційно-гідрографічні, юридичні, екологічні тощо», — пояснив Г.Карасін. При цьому він додав, що вирішення цих питань «може зробити умови діяльності флоту більш стабільними, а життя військовослужбовців і членів їхніх сімей комфортнішим».
Королева Нідерландів нагородила українського дипломата
Надзвичайний і Повноважний Посол України Дмитро Марков став Кавалером ордена Оранжських-Нассау (Grand Officer of the Order of Orange-Nassau) за значний внесок у розвиток українсько-нідерландських відносин. Орден вручено українському дипломату в посольстві Нідерландів у Києві з нагоди святкування національного дня Голландії — Дня Королеви (30 квітня). Д. Марков був першим резидентним послом України в Нідерландах у 2002—2005 роках. У цей період значно активізувався політичний діалог між двома країнами, а двосторонній товарообіг уперше перевищив позначку в мільярд доларів США. У період української помаранчевої революції Нідерланди в ролі головуючої країни Європейського Союзу зіграли особливу роль у вирішенні політичної кризи в Україні. Д. Марков став першим громадянином на території країн СНД, відзначеним однією з вищих нагород Королівства Нідерланди.
Нейрохірургам потрібен... ніж
В Ужгороді пройшла науково-практична конференція «Нові технології в нейрохірургії», яка зібрала провідних фахівців-нейрохірургів з України, Росії, Угорщини, Словаччини, Білорусі та Польщі. На сьогодні в Україні працює близько 700 нейрохірургів. Як зазначив голова правління Української асоціації нейрохірургів Юрій Зозуля, одна з найбільш летальних галузей медицини за останні 10 років зробила серйозні кроки в діагностичному, науковому та технічному розвитку. Наші фахівці обмінюються досвідом з провідними клініками Європи, Америки та близького зарубіжжя. Разом з тим, поки що в Україні, на відміну від наших найближчих сусідів, наприклад — в Росiї, так і немає гама-ножа. Як розповів заслужений лікар Росії, доктор медичних наук Віктор Олюшин, в Iнституті ім. Бурденко вже діє така установка, яка дозволяє робити унікальні безкровні і найточніші операції з видалення пухлин головного мозку. За підрахунками японських фахівців такі установки, як гама-ніж повинні бути на кожні п’ять мільйонів населення. Проте, в нас в країні поки що йде тільки всенародне збирання коштів на придбання цього надзвичайно дорогого устаткування. Наталка ПОПОВИЧ, Ужгород.
«Запорожці» мандрують до Варшави
Від львівської Ратуші до польських міст Варшави та Ридзина — клубний автопробіг в рамках Фестивалю антикварних автомобілів. Він входить до програми святкування 750-річчя Львова. Учасники акції, серед яких київські і львівські журналісти, везуть до польських колег запрошення взяти участь у відзначенні ювілею. Цьогорічне ювілейне святкування Дня Львова, що відзначатиметься 1 жовтня, співпадає із щорічним святкуванням Дня народження першого українського автомобіля «Запорожець». Саме в цей день 46 років тому зійшов з конвеєра перший серійний ЗАЗ 965 «Горбатий».