Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

18 квітня, 2006 - 00:00

СДПУ(O). Перезавантаження

Після поразки на парламентських виборах, есдеки вирішили не шукати правди по судах, а переформатуватися. Наприкінці минулого тижня cекретаріат СДПУ(О) у складі восьми осіб (серед них — Віктор Медведчук, Нестор Шуфрич, Григорій Суркіс, Iгор Шурма тощо) ухвалив рішення створити робочу групу, яка має розробити концепцію створення партії нового типу. Про це «Дню» повідомив лідер фракції СДПУ(О) Леонід КРАВЧУК. «Це буде соціал-демократична партія парламентського типу, яка відповідатиме новим умовам розвитку України», — сказав Л. Кравчук. За його словами, вибори-2006 показали, що СДПУ(О) ці умови не врахувала. Швидше за все в керівництві партії з’являться нові люди. Однак хто вони — ще навіть не обговорюється, це вирішить з’їзд. Його дату визначить політбюро після того, як розгляне та затвердить проект концепції. Сам Леонід Макарович планує відмовитися від лідерства в переформатованій партії. «Я залишаюся членом партії, у мене квиток номер один, але з керівництва йду. Iз двох причин: по-перше, я відповідальний за результат виборів, по-друге, маю намір займатися політикою в іншому форматі та статусі і не хочу бути прив’язаним до однієї партії», — сказав перший президент України. Докладніше про минуле та майбутнє есдеків читайте в наступному номері, в інтерв’ю Леоніда Кравчука «Дню». Олена ЯХНО, «День».

Столичний мер усунув від роботи директора ТРК «Київ». На думку останнього — незаконно

Київський міський голова Леонід Черновецький усунув від виконання службових обов’язків директора Державного комунального підприємства «Телерадіокомпанія «Київ» Валерія Ткачука. Відповідне розпорядження, повідомляє Iнтерфакс-Україна, Леонід Черновецький підписав у понеділок. Згідно з документом, Валерій Ткачук усувається від виконання повноважень директора ТРК «Київ» на час проведення службового розслідування «у зв’язку з виявленими фактами неналежного виконання службових обов’язків, які завдали значної шкоди». Як йдеться в розпорядженні, Валерій Ткачук відстороняється від роботи згідно зі ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 13, 16 Закону «Про столицю України — місто-герой Київ», ст. 30 Закону «Про державну службу», Законом «Про службу в органах місцевого самоврядування», Законом «Про місцеві державні адміністрації», ст. 46 Кодексу законів про працю України. У документі, зокрема, зазначається, що контроль за ходом виконання цього розпорядження Леонід Черновецький залишив за собою. У свою чергу, у відповідь на прохання кореспондента «Дня» прокоментувати обґрунтованість цього рішення, Валерій Ткачук повідомив у телефонній розмові, що вважає його безпідставним і незаконним. Зокрема він висловив думку, що Леонід Черновецький не має права видавати подібне розпорядження, оскільки він не голова Київської міської державної адміністрації, а засновником телекомпанії «Київ» є Київська міська державна адміністрація. Тому, вважає Валерій Ткачук, розпорядження не має юридичної сили, «це просто політичний тиск на ЗМI, у цьому випадку — на телекомпанію «Київ». До речі, як зазначається на сайті ТРК «Київ» (www.kievtv.com.ua), у п’ятницю київський міський голова Леонід Черновецький в ефірі телеканалу «заявив, що нікого не звільнятиме». Підготував Михайло МАЗУРIН, «День».

Третина харківських школярів емоційно нестійкі

За результатами досліджень, проведених шкільними психологами кожний третій харківський школяр емоційно нестійкий і потребує допомоги педагогів. Такі діти частіше за інших схильні до суїцідальних потягів. В основному це підлітки віком від 13 до 15 років і ті, хто змінив школу. Зараз на самотність і нерозуміння, з яким вони часто не можуть впоратися самостійно, скаржаться діти із сімей з будь-яким соціальним станом. Особлива робота попереду у соціологів і психологів із дітьми з притулків для неповнолітніх і соціально незахищеними. Днями в обласному притулку «Гармонія» було проведено консиліум, в якому брали участь студенти та викладачі Національного педагогічного університету імені Г. Сковороди, які обговорювали соціальні проблеми підлітків. Як повідомила начальник служби у справах неповнолітніх при обладміністрації Тетяна Печерських, у наш час такі дитячі проблеми, як безпритульність, злочинність та суїциди, стали проблемами міжнародними. Тому фахівцям у цій галузі необхідно не лише обговорювати ці проблеми, але й обмінюватись досвідом, вирішувати питання пошуку нових шляхів, форм і методів роботи з дітьми не тільки в умовах вулиці, але й в умовах закладів соціального захисту дітей. Так, Харків відвідали студенти-соціологи з Чехії, які побували в службі у справах неповнолітніх при обладміністрації i притулках, що підтримуються нею, де обговорювали нові методи соціальної допомоги дітям та обмінювалися ідеями. Заступник голови облдержадміністрації Людмила Бєлова висловила переконання, що правовий захист дитини має стати реальним буденним життям для кожної дитини, в яких би умовах вона не жила. Марина ГОЛIНА, Харків.

«Реінкарнація» панських ловів

Невідомий літописець ХIХ століття залишив для історії барвисті розповіді про панські лови в Чарівській дачі. З усіх усюд з’їжджалося сюди вельможне панство на полювання. Аби поліпшити фінансове становище, трудівники Старосинявського лісництва (Хмельницька область) відродили полювання на цих угіддях. Зважаючи на статус і необмежені можливості мисливців ХХI століття, які прибувають сюди не в каретах, а найдорожчими джипами, місцеве населення говорить про реінкарнацію панських ловів. На галявині, наче гриб після дощу, виріс мисливський маєток. «Полюють на кабана, лисицю, зайця, косулю», — розповів «Дню» лісничий Петро Сідлецький. Він каже, що в ці угіддя повернулася степова гадюка, яка «емігрувала» звідси ХХ століття: «Коли тікає, то над деревами свист, наче хтось шаблею розмахує в повітрі». Однак, зникла колонія сірої чаплі. Було 180 гнізд. Одні орнітологи вважають, що ці гнізда знищив орлан-білохвіст, який також не так давно тут з’явився, бо, мовляв, довкола урочища осушили болото, тому з’явилася кормова база для орлана — миші. А другi — злостиві — кивають на новітніх учасників панських ловів у Чарівській дачі — буцімто дехто з них стріляв по гніздах сірої чаплі. Натомість лісівники виготовили й установили на деревах 300 шпаківень, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Газета: 
Рубрика: