«Помаранчева коаліція» відкладається
Оприлюднено повний текст меморандуму про «Коаліції демократичних сил України». Поки підпис під цим документом поставив лише лідер СПУ Олександр Мороз. У меморандумі, по суті, підтверджується очолююча роль Юлії Тимошенко в майбутньому уряді, оскільки кандидатуру на посаду прем’єр-міністра України «буде вносити учасник коаліції, який отримав найбільшу кількість голосів серед інших членів коаліції, і ніхто не має права вето на цю кандидатуру». Щодо можливості включення Партії регіонів до складу коаліції, то соціалісти категорично проти. «На політраді Соцпартії відкинута будь-яка можливість блокування СПУ з «Регіонами». Будь-яка. Ми навіть цього варіанту не розглядали. Варіант перший — коаліція БЮТ, НСНУ, СПУ, варіант другий — опозиція, варіант третій — розпуск парламенту. Iнших варіантів ми не розглядали», — сказав в інтерв’ю журналістам соціаліст Йосиф Вінський. А ось міністр закордонних справ Борис Тарасюк залишив «регіоналам» невеликий шанс. Він вважає за можливим розпочати діалог із Партією регіонів, якщо Віктор Янукович виконає три умови. «Перша — відмова від ідеї федералізму, друга — відмова від статусу державної для російської мови і третя — визнання євроінтеграційного шляху України», — цитує прес-служба слова Тарасюка. Проте швидкого створення коаліції чекати не доводиться. Це питання президія партії «Наша Україна» розгляне на засіданні 7 квітня. «Ми ніколи не приймали доленосні рішення за спиною. На раді партії ми зробимо аналіз виборчої кампанії й обговоримо поточну політичну ситуацію», — сказав член президії партії «Наша Україна» Роман Безсмертний. Олена ЯХНО, «День».
Перший випадок
Віктор Медведчук виконав свою обіцянку: подав у відставку з посади голови СДПУ(О). Причина такого кроку — блок «Не ТаК!», куди входила очолювана ним партія, не набрав необхідної кількості голосів виборців для проходження в парламент, говориться в повідомленні прес-служби. За попередніми даними ЦВК, блок «Не ТаК!» на чолі з першим президентом України Леонідом Кравчуком набрав 0,9% голосів. Коментуючи журналістам причину своєї відставки, Медведчук сказав: «Лідер партії, яка програла парламентські вибори, мусить подавати у відставку. Це моє рішення відповідає всім нормам демократії, прихильником якої я був завжди й залишаюся сьогодні». «Я, як будь-який керівник, маю нести відповідальність за результати роботи. При цьому я залишаюся членом партії, в якій перебуваю вже 12 років — єдиної партії у своєму житті», — додав він. Відповідаючи на запитання журналістів, чому у зв’язку з численними заявами різних політичних сил про факти фальсифікацій і підтасовування результатів виборів його блок не ініціював перерахунку голосів, Медведчук підкреслив: «Я вважаю, що після бійки кулаками не махають. А якщо фальсифікації результатів виборів мали місце, значить, ми самі винні в тому, що наші члени виборчих комісій і спостерігачі не забезпечили адекватну й ефективну систему контролю під час голосування». Медведчук також висловив упевненість у тому, що всі сили, які входять до блоку, докладуть усіх зусиль, щоб ініційований СДПУ(О) референдум щодо НАТО і ЄЕП відбувся. «Ми не можемо не виправдати довіри мільйонів людей, які нам повірили. Які повірили в те, що у них є гарантоване Конституцією право самим визначати своє майбутнє. I ми обов’язково забезпечимо це право», — сказав він.
Матері Гонгадзе не дають результатів експертизи
Генпрокуратура відмовила матері вбитого журналіста Лесі Гонгадзе в ознайомленні з результатами судово-медичної експертизи фрагментів «таращанського тіла». Як повідомив адвокат Лесі Гонгадзе Андрій Федур, відмова в задоволенні клопотання, яке Федур спрямував у Генпрокуратуру 20 березня, надійшла 28 березня. За його словами, в повідомленні Генпрокуратури вказано, що результати експертизи передані представнику держобвинувачення в справі з обвинувачення виконавців вбивства Гонгадзе, повідомляє Iнтерфакс- Україна. «Фактично, це призводить до того, що Леся не ознайомиться з результатами експертизи», — сказав Федур. У зв’язку з цим він збирається звернутися до Президента Віктора Ющенка з проханням посприяти Лесі Гонгадзе ознайомитися з результатами. Як відомо, розгляд справи Гонгадзе в частині обвинувачення у вбивстві журналіста в Апеляційному суді Києва перенесений на невизначений термін.
Міліціонери незаконно легалізували іномарки
Колишній начальник одного з райвідділів міліції Волинської області сприяв незаконній легалізації на території України автомобілів іноземного виробництва. Як повідомляє Iнтерфакс- Україна з посиланням на департамент по зв’язках із громадськістю МВС України, співробітники обласного управління міліції затримали його і ще одного учасника злочинного угруповання. Усього угруповання нараховує шість чоловік, четверо з яких — співробітники міліції. Схема діяльності угруповання, як відзначає МВС, була наступною: в Україну незаконно ввозилися транспортні засоби, які потім по підробним документам реєструвалися в Луцьком МРЕВ. Після цього один із міліціонерів виносив постанову про проведення виїмки в МРЕВ первинних підробних документів про реєстрації транспортних засобів і «фактично знищував сліди протиправної діяльності». За попередніми даними, група сприяла незаконній легалізації на території України близько 1500 транспортних засобів. Дії підозрюваних нанесли збитки державі на суму понад 10 млн. грн.