Останній парламентський бій
Сьогодні розпочинається останній пленарний тиждень Верховної Ради цього скликання. За чотири дні депутати планують розглянути понад 130 питань, заявив учора в ході погоджувальної ради голова ВР Володимир Литвин. За його словами, до порядку денного в основному включено законопроекти, винесені на розгляд парламенту в другому читанні, закони, повернені до парламенту з вето президента, а також питання ратифікації міжурядових і міждержавних угод. Спікер підкреслив, що парламенту буде також запропоновано внести зміни до виборчого законодавства. Також Верховна Рада планує додатково виділити 137 млн. на проведення виборчої кампанії 2006 року. «Особливе значення має прийняття рішення з боку Верховної Ради, щоб ми могли твердо сказати, що вибори відбулися чесно, прозоро й демократично та щоб не було жодних підстав сказати, що в законі залишилися прогалини, й вибори не відбулися на певних територіях чи їх було сфальсифіковано», — сказав В. Литвин. Також цього тижня парламент збирається проголосувати за скасування недоторканості депутатів місцевих рад. Про це в інтерв’ю журналістам сказав член фракції НРУ Михайло Поживанов. За його словами, вчора було досягнуто домовленість про те, що цього пленарного тижня законопроект про скасування недоторканості депутатів місцевих рад буде прийнято у першому читанні. Однак на голосування загалом цей законопроект не виноситиметься. «А вже наступна Верховна Рада прийме його в цілому або поховає», — сказав М. Поживанов. Окрім того, в депутатів залишилася ще одна дуже важлива місія — нарешті обрати за своєю квотою суддів Конституційного Суду та прийняти присягу представників у КС Президента й з’їзду суддів.
«Посеред там і між тут»
«Політичний та економічний курс, який проводить нинішня влада, є помилковим і неефективним. Більш того, він загрожує майбутньому України», — таку думку на прес-конференції у Дніпропетровську висловив лідер Опозиційного блоку «Не ТаК!», перший президент України Леонід Кравчук. За його словами, колишній курс на розвиток співпраці з сусідніми країнами в рамках ЄЕП для української економіки був більш плідним, і вона в останні роки розвивалася стабільними темпами. «На жаль, — зазначив Л. Кравчук, — нова влада після обрання В. Ющенка Президентом, змінила пріоритети й у результаті «ми маємо скорочення зростання обсягів виробництва в п’ять разів». «Зрозуміло, — сказав він, — є такі речі, як кон’юнктура світового ринку і я не хотів би, щоб мої слова тлумачили дуже прямолінійно. Проте критикувати нинішню владу треба, оскільки вона не зуміла утримати економіку на колишньому рівні». На думку Л. Кравчука, допущені керівництвом України промахи в економічній сфері можна було б виправити, якби вони не були наслідком невірного курсу в цілому. «Якщо курс помилковий, — зазначив він, — то й помилки зовсім не випадкові». Не менш згубною для інтересів українського народу екс-президент вважає зовнішньополітичну орієнтацію команди В. Ющенка. «Вищим пріоритетом міжнародної політики, — нагадав Л. Кравчук, — повинні бути добросусідські відносини з сусідніми країнами, передусім із Росією, з якою Україну пов’язують глибокі та багатосторонні зв’язки». Замість цього, в зовнішній політиці України, за словами екс-президента, «одні непорозуміння змiнюються іншими» — «то створюється санітарний кордон, то проводяться акції, які ніяк не узгодяться зі стратегічними інтересами країни». Вирішити питання з членством в НАТО, як і співпраці з ЄЕП, блок пропонує через всеукраїнський референдум. «Ми ретельно проводили збір підписів, — сказав Л. Кравчук, — і на всяк випадок здали в Центрвиборчком України на 1,5 млн. підписів більше, ніж того вимагає закон». «Українське суспільство, — впевнений він, — саме спроможне вирішити питання про вступ в НАТО й інтеграцію в ЄЕП точно так, як зробило свій вибір на референдумі про незалежність». «Склалося становище, — сказав Л. Кравчук, — за якого йдучи з ЄЕП, ми не потрапили в ЄС і, таким чином, опинилися «посеред там і між тут». Вадим РИЖКОВ, «День».
Столичний мер нагородив головного силача України
Найсильніша людина України, капітан збірної богатирів України, срібний призер змагань «Арнольд стронгмен» 2005—2006 років Василь Вирастюк отримав учора в мерії найвищу муніципальну нагороду «Знак Пошани», повідомляє головреду з посиланням на прес-службу КМДА. Орден атлету за видатні досягнення й популяризацію богатирського спорту вручив київський міський голова Олександр Омельченко. За словами Вирастюка, минулого року Київ побачив три турніри, де виступали найсильніші вітчизняні й іноземні атлети. Цього року Федерація найсильніших атлетів України й перетягування каната планує провести ще два великі заходи. Перший турнір відбудеться 23 квітня на Майдані Незалежності. За словами організаторів, його транслюватимуть 220 країн світу. До участі в ньому запрошені Маріуш Пудзяновський (Польща), Жедрунас Савіцкас (Литва), Свенд Карлсен (Норвегія), Магнус Самуельсно (Швеція), Яне Віртанен (Фінляндія) й інші. Другий турнір на звання найсильнішої нації світу розпочнеться 28 липня й триватиме чотири дні. Протягом цього часу українці спробують повернути собі чемпіонський пояс. Нагадаємо, що в 2002 році Василь Вирастюк і ще дев’ятеро українських богатирів увійшли у Книгу рекордів України, а згодом і до Книги рекордів Гіннесса. Десять наших атлетів змогли протягнути за допомогою канатів 360-тонний літак «Мрія» на 15 метрів.
Тимошенко шукатиме гроші від «Криворіжсталі»
Лідер БЮТ Юлія Тимошенко ініціює створення спеціальної слідчої комісії, що визначить місце знаходження 25 млрд. гривень, отриманих від продажу меткомбінату «Криворіжсталь». «Ми знайдемо ці гроші, консолідуємо бюджет, повернемо заощадження, закриємо дефіцит у Пенсійному фонді», — заявила лідер БЮТ на прес-конференції у неділю в місті Кривий Ріг. Разом із тим Ю. Тимошенко наголосила, що не дозволить порушувати ті домовленості, які були досягнуті при продажу «Криворіжсталі» та записані в контракті, передає Iнтерфакс-Україна. Вона нагадала, що за виділення 10% від коштів, отриманих при продажу комбінату, які просила Дніпропетровська облдержадміністрація для вирішення екологічних проблем Кривого Рогу, парламент не проголосував. I пообіцяла, що новий парламент обов’язково це зробить.