Найбагатші українці за версією Forbes
Три українські бізнесмени за результатами 2005 року потрапили до списку найбагатших людей планети, який щорічно складається журналом Forbes. Як повідомляється на офіційному сайті журналу, власник компанії «Систем кепітал менеджмент» Ринат Ахметов займає 451-ше місце з 1,7 млрд. дол. (за рейтингом за 2004 рік Р. Ахметов займав 258- ме місце з 2,4 млрд. дол.). Глава корпорації «Iнтерпайп» Віктор Пінчук займає 645-те місце. Його статок журнал оцінив у 1,2 млрд. дол. (у 2004 роцi В. Пінчук перебував на 507 му місці із 1,3 млрд. дол.). Замикає українську трійку голова ради директорів корпорації «Iндустріальний союз Донбасу» Сергій Тарута, який розділив 645-те місце в рейтингу з В. Пінчуком, його статок журнал також оцінив в 1,2 млрд. дол. (за підсумками 2004 року С. Тарута займав 620-те місце з 1 млрд. дол.). У рейтингу Forbes за підсумками 2004 року Україну представляли ті самі мільярдери. У вереснi минулого року було опубліковано рейтинг ста найбагатших людей Центральної та Східної Європи за 2005 рік за версією польського журналу Wprost, до якого потрапили семеро українських бізнесменів. Згідно з рейтингом, серед українців найвищу позицію посідає акціонер «ПриватБанку» Коломойський — 12-те місце. На 13-му місці — С. Тарута. На 15-му місці в рейтингу — Р. Ахметов. 27-ме місце займає В. Пінчук. На 51 й позиції в рейтингу — власник банку«Аваль» Шпіг. На 62-му місці — власник «Укрсиббанку» Ярославський. На 95-й позиції в рейтингу ста найбагатших людей Центральної та Східної Європи — екс-секретар Ради національно безпеки та оборони України П. Порошенко, капітал якого оцінений у 350 млн. дол.
Джон Гербст: Україна заслуговує на похвалу
Посол США в Україні Джон Гербст вважає передвиборну кампанію-2006 — найчеснішою за всю історію України. Цими днями американський дипломат перебував із візитом у Закарпатській області. «Українська влада і український народ заслуговують на похвалу. Я бачу рекламу усіх партій, на телебаченні є репортажі про діяльність усіх політичних сил без викривлення на чиюсь користь, як це було на минулих виборах. Важливо також, щоб саме голосування пройшло чесно. Ми сподіваємося, що так і станеться», — наголосив посол. Джон Гербст запевнив, що США завжди були зацікавлені у найкращому розвитку відносин із Україною. Відповідаючи на запитання щодо «американського інтересу» стосовно перемоги конкретних політичних сил, посол зазначив: «Iз нинішніх учасників виборчої кампанії пані Вітренко не зацікавлена у гарних стосунках із США, але у неї серйозні проблеми з подоланням 3 вiдсоткового бар’єру. Ми готові співпрацювати з будь-яким урядом, що буде сформований у результаті парламентських виборів». Посол також висловив власне прагнення сприяти залученню американських інвестицій до України та, зокрема, Закарпаття. «Я впевнений, що поступ України у наближенні до членства в СОТ пожвавить торговельні зв’язки США та України», — сказав Джон Гербст. «Ви знаходитеся у двох кроках від ЄС, що приваблює інвесторів, — наголосив посол. — Але щоб залучити капіталовкладення, необхідно перш за все подолати корупцію», повідомляє Наталка ПОПОВИЧ, Ужгород.
Леонід Кравчук: фальсифікація виборів уже почалася
Лідер Опозиційного блоку «Не ТаК!» Леонід Кравчук заявив: «Фальсифікація виборів уже почалася шляхом спотворення прізвищ у списках виборців». На його думку, процес масового перекладу прізвищ на півдні та сході України з російської мови на українську, що спричинив значну кількість помилок у списках виборців, є реальною загрозою для проведення виборів, повідомляє прес-служба Опозиційного блоку «Не ТаК!». «Якщо влада ще не втратила здорового глузду, вона зробить усе, щоб вибори пройшли чесно, та не допустить повторних турів», — заявив він. В іншому випадку, як вважає перший президент України, в країні пануватимуть безлад та безвладдя, і на 15-му році незалежності в Україні може пролитися кров.
Київ виручать малі готелі
Відповідно до програми «Малі готелі Києва», планується побудувати близько 70 малих готелів на дві тисячі номерів. Головним джерелом фінансування реалізації цієї програми стануть приватні інвестиції. За попередніми оцінками, загальний обсяг капітальних вкладень становитиме $250 — 300 млн. До 2010 року в Києві планується побудувати близько 70 малих готелів на дві тисячі номерів. Про це повідомив начальник Головного управління комунального господарства столиці Михайло Шпарик на розширеному засіданні колегії Київської міськадміністрації в п’ятницю, повідомляє Iнтерфакс-Україна. На сьогодні в Києві функціонують 117 готелів різних форм власності та відомчого підпорядкування. Iз них 23 — великі готелі на понад 100 номерів, 60 — малих готелів (близько 100 номерів) і низькокатегорійні заклади на зразок гуртожитків готельного типу. Усього на сьогодні в готелях столиці нараховується 8,7 тисячі номерів, розрахованих на 15,6 тисячі місць. Це забезпечує проживання в рік приблизно 1 млн. осіб, третина з яких — іноземні громадяни. Водночас туристичний потенціал Києва дозволяє залучати значно більший туристичний потік за умови створення належних умов для проживання туристів. Так, на гострий дефіцит готельних номерів звернули увагу фахівці УЄФА, вказавши, що Києву бракує близько 12 тисяч номерів для проведення в 2012 році Чемпіонату Європи з футболу. Фахівці дійшли висновку, що будівництво великих готелів не вирішить проблеми, оскільки цей процес є капіталомістким, і на реалізацію такого проекту знадобиться не менше п’яти років. Водночас малі готелі дозволять залучити вітчизняного інвестора. Так, за 2003 — 2005 роки в Києві було введено майже 400 нових номерів у великих і середніх готелях. Одночасно в 13-ти нових малих готелях, побудованих за цей же час, також ввели понад 400 номерів різного рівня комфортності.