Шанс на газову угоду з Росією втрачено. До виборів
Через складну політичну ситуацію в Україні міжурядову угоду про поставки та транзит газу між Україною й Росією може бути підписано лише після виборів, сказав учора прем’єр-міністр Юрій Єхануров. «Завдяки всім, хто «допомагав» нам, я думаю, ми не зможемо її підписати. Тому що не буває так, що з ножем до спини підписуються угоди. Це відбудеться вже дещо пізніше — після завершення виборів», — запевнив прем’єр, а також підкреслив, що Україна сподівається підписати міжурядові угоди з Росією щодо газу на 2006 і 2007 роки до 1 липня 2006 року. Єхануров також сказав, що за січень Україна перевитратила 20% газу, й звинуватив у цьому «патріотів», які на словах виступають за економію, а на ділі не проти «погрітися».
Губернатор заснував премію імені своєї мами
Голова Вінницької обласної адміністрації Олександр Домбровський заснував премію імені своєї мами Тамари Домбровської. Грошові винагороди відразу ж отримали чотири кращi бібліотекарки Калинівської районної бібліотеки у Вінницькій області. Саме там працювала мати губернатора, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».
На захист залізничників і пасажирів
Лідер партії «Відродження», генеральний директор «Укрзалізниці» Василь Гладких здивований заявою лідера БЮТ Юлії Тимошенко про неприпустимість приватизації залізниці. «Саме уряд Тимошенко минулого року намагався приватизувати «Укрзалізницю». «Досить часта зміна позиції Юлії Володимирівни стосовно питань державної ваги дає підстави не вірити цьому політику й розцінювати подібні заяви як передвиборні», — цитує Василя Гладких прес-служба партії «Відродження». Гендиректор «Укрзалізниці» нагадав, що депутати не підтримали законопроект № 8019-1, внесений 10 серпня 2005 р. урядом Тимошенко. Даним законопроектом передбачалася приватизація понад 30 ключових підприємств залізничного транспорту. «Минулого року в Верховній Раді ми не допустили приватизації залізниці. I якщо Юлія Володимирівна після виборів раптом знову змінить свою позицію й захоче прибрати до рук «Укрзалізницю», партія «Відродження» стане на захист і залізничників, і пасажирів, — заявив В. Гладких. — Ми йдемо в парламент, щоб захищати трудівників усіх галузей від безвідповідальних, жадібних політиків».
Томенко має вибачитися перед Папієвим
3 березня 2006 року Печерський суд м. Києва задовольнив позов Папієва Михайла Миколайовича до Міністерства праці та соціальної політики України та екс-віце-прем’єра з гуманітарних питань Миколи Томенка про захист честі, гідності, ділової репутації, а також спростування недостовірної інформації. Відповідні перевірки не підтвердили оприлюднені Томенком та Кириленком факти, і про справу про зникнення 747 окулярів для ветеранів Великої Вітчизняної війни «забули». Але забувши про обвинувачення, «борці за справедливість» разом з тим забули й вибачитися перед людиною, репутацію якої вони поставили під сумнів, повідомляє прес-служба «Опозиційного блоку «Не ТаК!». Михайло Папієв зажадав пояснень та вибачень через суд. Суд розглянув справу та прийняв рішення зобов’язати Томенко «...у такий же самий спосіб та через ті ж телеканали, через які було здійснено поширення інформації, спростувати поширену ним у своєму виступі неправдиву інформацію стосовно Папієва Михайла Миколайовича, як таку, що не відповідає дійсності та завдає шкоди честі, гідності та діловій репутації Папієва М.М.».
Житомирським католикам повернули монастирські келії
Голова Житомирської облради Архип Войтенко й голова облдержадміністрації Iрина Синявська наприкінці минулого тижня вручили представникам римо-католицької церкви й громади акт прийому-передачі приміщень обласного військового комісаріату, збудованих на початку ХIХ століття для келій монастиря францисканців-бернардинів, але потім конфіскованих радянською владою. Повернення цих будівель католики домагались майже 15 років — спочатку у спосіб переговорів із владою, але з кінця 2002 року перейшли до організованих акцій протесту: пікетування колишніх культових споруд і місцевих керівних органів, оголошення про наміри розпочати голодування тощо. Остання акція пройшла в лютому, оскільки, згідно з узгодженим планом, згадані будівлі повинні були повернути правовірним до кінця минулого року, і католики, вочевидь, хотіли, щоб цю справу вирішили до виборів. Але переміщення облвійськкомату, як відмітила I. Синявська, виявилось достатньо складним у технічному плані, і тому терміни були зміщені на два місяці. Настоятель костьолу Святого Яна з Дуклі, до комплексу якого колись входили келії, Ян Весельський запевнив у свою чергу, що повернуті громаді приміщення будуть використовуватись виключно задля виховання людей у дусі християнських моральних цінностей і в благодійних цілях. У цих приміщеннях розмістять бібліотеку, музичну залу, їдальню, в якій годуватимуть бідних, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».