Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

18 лютого, 2006 - 00:00

Викрито «передвиборного» корупціонера

Учора 27-річній уповноваженій особі однієї із політичних партій пред’явлено обвинувачення у хабарництві. Він став фігурантом кримінальної справи, порушеної за ознаками злочину, передбаченого ст. 368 ч. 2 Кримінального кодексу України. «Цей фігурант вимагав і одержав 2500 гривень від голови однієї з райпарторганізацій за те, що впише до списків виборчих комісій, які увійдуть до складу виборчих дільниць одного з територіальних виборчих округів, представників від цієї політичної сили», — повідомив для «Дня» начальник центру зв’язків із громадськістю управління МВС у Хмельницькій області Віктор Коверзюк. Обвинуваченому «світить» до десяти років позбавлення волі. Відомо, що він — активіст партії, яка позиціонує себе чи не найнароднішою й найпатріотичнішою. Торги, що закінчилися плачевно для одного з учасників, відбувалися на території Волочиського району. Віктор Коверзюк зазначає, що активіст зізнався у скоєному під тиском неспростовних доказів. Про те, коли й за яких обставин обвинувачений набув сумнівного досвіду в організації виборчих кампаній, інформації поки що немає, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

Марчук — на Донеччині

На Донеччині перебуває лідер Партії Свободи і виборчого блоку «Євген Марчук — Єдність» Євген Марчук. Учора він відвідав Iнститут невідкладної і відновної хірургії ім. В. Гусака. В опіковому центрі Євген Кирилович розмовляв iз керівниками лабораторії тканинного культивування, які, на думку медичних світил, роблять дива у справі порятунку людських життів. Пізніше в конференц-залі готелю «Централь» відбулася його зустріч з делегатами з Луганської області. Потім Є. Марчук зустрівся з викладачами донецьких ВНЗ.

«Справа Гонгадзе» слухатиметься відкрито?

МВС не заперечує розгляду справи щодо виконавців убивства журналіста Георгія Гонгадзе у відкритому режимі. Про це йдеться в офіційному листі заступника міністра внутрішніх справ України Петра Коляди до голови апеляційного суду Києва, повідомили агентство Iнтерфакс-Україна в ЦГЗ МВС України. «МВС не заперечує його розгляду у відкритому судовому засіданні, оскільки ця справа набула широкого суспільного резонансу», — говориться в листі. Разом із тим заступник міністра наголосив на необхідності дотримання вимог про державну таємницю, зокрема щодо розголошування інформації, що є державною таємницею. Це стосується інформації про форми та методи негласної оперативно-розшукової діяльності й негласного особистого складу оперативних підрозділів МВС. Як повідомлялося, слухання у справі Г. Гонгадзе за рішенням суду частково проходять у закритому режимі, зокрема допити підсудних. Рішення мотивувалося тим, що у свідченнях і матеріалах справи може бути інформація, що є державною таємницею. Сторона потерпілих і низка політичних сил неодноразово висловлювалися за проведення слухань у відкритому режимі з вільним доступом преси. 16 лютого в слуханні справи оголошено перерву на невизначений термін до встановлення наявності державної таємниці в матеріалах справи. 14 лютого про намір звернутися до суду з проханням зробити судовий процес у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе відкритим заявив Президент України Віктор Ющенко. Глава держави підкреслив, що прийняв таке рішення, «зважаючи на той суспільний резонанс, який складається навколо розгляду справи Гонгадзе в суді, політичні домисли, які не зміцнюють віри в судову систему, які просто дискредитують країну, знижують її репутацію».

Віктор Медведчук: Вашингтон має вибачитися за «Кольчуги»

«Згадуються обвинувачення на адресу України в тому, що вона продавала Iраку станції електронної розвідки «Кольчуга». Тоді я очолював державну комісію, яка розслідувала ці обвинувачення», — наголосив лідер СДПУ(О), що входить до опозиційного блоку «Не ТаК!». Віктор Медведчук виступив на прес-конференції перед журналістами Одеської області. «Ми довели всьому світу, в тому числі і США, що жодних операцій iз продажу «Кольчуг» до Iраку Україна не здійснювала. З цього приводу мені навіть довелося виступати в ООН. Американці після вторгнення до Iраку самі в цьому пересвідчилися. Проте залишається питання — чому досі неправдиву інформацію про Україну, поширену по всьому світу, так і не було спростовано. Увесь світ смакував подробиці «продажу» «Кольчуг» Iраку, однак досі офіційний Вашингтон не вибачився», — сказав лідер СДПУ(О). «Ми вважаємо, що вибачення з боку Сполучених Штатів, які звинувачували Україну в продажу «Кольчуг» Iраку, мають прозвучати. Якщо ми себе дійсно поважаємо і в нас є почуття національної гідності, ми маємо домогтися того, щоб нас поважали інші», — вважає Віктор Медведчук.

Кобзар у Грузії

Пам’ятник Тарасу Шевченку для встановлення в грузинській столиці — м. Тбілісі — буде виготовлений у м. Києві. Про це повідомили в прес-службі КМДА «Обозревателю». Замовником цих робіт є комунальне підприємство «Дирекція реставраційно-відновних робіт», а виконавцем — київський творчо-виробничий комбінат «Художник» Національної спілки художників України. Головному управлінню комунальної власності м. Києва доручено підготувати та подати на розгляд Київської міської ради проект рішення про передачу Сакребулу (представницький орган) м. Тбілісі пам’ятника Т. Г. Шевченку.

Газета: 
Рубрика: