Що читають депутати?
Серед видань, представлених на Форумі видавців, який проходив нещодавно у Верховній Раді, найбільшою популярністю користувалася книжка «100 казок» видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Цю книжку, яка коштувала 45 гривень, купило 92 особи, повідомляє www.pravda.com.ua з посиланням на УНIАН. Непогано розходилися й абетки та дитячі розмальовки, яких було продано, відповідно, по 30 примірників. Рейтинг продажів книжок на Форумі видавців у Верховній Раді також свідчить, що низьким був попит на белетристику та відносно високим — на наукову та довідкову літературу. Зокрема, великий інтерес на Форумі видавців викликали й книжки з серії «Бібліотека газети «День» — як уже добре відомі «Україна Incognita», «Війни і мир», «Дві Русі», так і новинки — «День і вічність Джеймса Мейса» та «Апокрифи Клари Гудзик». За ці кілька днів було продано 21 примірник (продажі коливалися від 2—3 проданих книг до 20—30, не враховуючи рекордних «100 казок»). Найбільшою популярністю користувалася книга про україно-російські відносини «Дві Русі» (десять примірників). Звісно, у багатьох народних обранців уже є п’ятитомник із «Бібліотеки «Дня», проте, як засвідчив Форум, у парламенті інтерес до цих книг не згасає. Юлія КАЦУН, «День».
Паспорти з-під поли
Київське управління Служби безпеки України поклало край діяльності підпільного паспортного столу, що спеціалізується на підробці віз у країни Євросоюзу. Як повідомив Iнтерфакс-Україна з посиланням на прес-центр УСБУ в Києві, за послуги з оформлення фальшивих закордонних паспортів і європейських віз підозрювані брали від 2,5 до 5 тис. євро. Організатором своєрідного бізнесу стала 30-річна жителька столиці. Особи кількох її співучасників уточнюються. За інформацією правоохоронців, деяких клієнтів підпільного паспортного столу не лише не пустили до Євросоюзу, але й оповістили там «небажаними персонами», виявивши підробки в паспортах. Порушена кримінальна справа за ст. 332 «організація незаконного переправляння осіб через державний кордон України за попередньою змовою». Організатор незаконної міграції затримана. Ведеться слідство.
Обманщиків шукають, одуреним допоможуть
Київська влада спільно з правоохоронними органами перевіряє всі будівельні компанії й учасників ринку житлового будівництва в Києві. Про це повідомив учора на засіданні спеціальної комісії Київської міськдержадміністрації, створеної для перевірки протиправної діяльності групи компаній «Еліта-Центр», перший заступник київського міського голови Валерій Борисов. «Сьогодні повним ходом йде перевірка виділених земельних ділянок, наявності проектної документації та дозволів на будівництво об’єктів. Окрім того, ГУ МВС України в Києві перевіряє наявність інвестиційних договорів і схеми, за якими вони укладені», — цитує В. Борисова Iнтерфакс-Україна. За словами начальника ГУ МВС України в Києві Віталія Яреми, правоохоронні органи перевіряють також можливість корупційних дій і зловживань на ринку житлового будівництва. «Є багато дрібних компаній, які займаються будівельним бізнесом. Ми вивчаємо питання не лише будівництва та зловживання у цій сфері, але й корупційних дій, зокрема, сплату податків», — повідомив В. Ярема. За його словами, Олександр Волконський і Олег Шестак — оголошені в розшук, основні фігуранти афери, здійсненої групою компаній «Еліта-Центр» на ринку житлового будівництва в столиці — можуть переховуватися в Росії чи Iзраїлі. В. Ярема також передбачив, що документи О. Волконського можуть виявитися підробленими: «По каналах міжнародних зв’язків ми з’ясовуємо обставини, які дозволяють нам знайти їх якомога швидше та притягнути до відповідальності». За інформацією В. Яреми, наразі пред’явлене обвинувачення ще трьом фігурантам даної кримінальної справи. Учора на засіданні уряду глава Міністерства будівництва, архітектури та житлово- комунального господарства України Павло Качур повідомив, що стосовно кожної сім’ї, потерпілої від махінацій із нерухомістю групи компаній «Еліта-Центр» у Києві, буде прийнято окреме рішення.
Усіх злочинців — в одне досьє
Міністерство внутрішніх справ України збирається створити єдину інформаційну базу даних, у якій буде зібрано всю інформацію про правопорушників і злочинців. Як повідомила журналістам у Харкові заступник міністра внутрішніх справ Лідія Порєчкіна, створення такої бази допоможе співробітникам міліції з різних регіонів України оперативно отримувати необхідну інформацію. «Фактично через п’ять-шість місяців ми матимемо таку мережу й таку базу даних», — сказала вона. За словами Л. Порєчкіної, впровадження базових положень програми потребує близько 87 млн. грн. і здійснюватиметься за рахунок спеціального фонду бюджету. Планується також сполучення даної мережі з подібними базами даних інших відомств, таких як митна та податкова служби, повідомляє Iнтерфакс-Україна. Окрім того, в рамках розвитку технічної оснащеності МВС у перспективі на вулицях міст планується встановити відеокамери нагляду, що дозволить значно знизити рівень вуличної злочинності та правопорушень на дорогах. Для реалізації проекту зі створення єдиної інформаційної мережі МВС збирається оголосити тендер, основними умовами якого буде наявність у компанії-претендента розгалуженої системи оптико- волоконних ліній, а також власних ремонтно-технічних служб. За словами Л. Порєчкіної, насамперед створення такої мережі планується в Харківському, Луганському та Дніпропетровському регіонах. Технічний проект даної мережі розробив «Укртелеком», повідомила вона.
Передвиборне «маскування»
Акторський колектив «Маски» повертається на українські екрани у повному складі. I намагатиметься робити українські вибори веселішими. Отже, в березні телеглядачі отримають нагоду побачити проект «Маски на виборах». Це телесеріал, що складається з шести серій, кожна з яких є окремим блоком міні-сюжетів по 5—10 хвилин кожний. Право першого показу серіалу викупив телеканал ICTV. У яку суму це обійшлося, генеральний директор телекомпанії Олександр Богуцький під час презентації проекту в вівторок у Києві не сказав. Так само як і про те, скільки коштувала сама реалізація даного проекту. А ідеєю проекту поділилися з «Масками», як розповів лідер колективу Георгій Делієв, працівники Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна. Автори вважають свій проект «довгограючим». «Раніше я зі своїми колегами завжди уникав політичних тем, — розповів журналістам Георгій Делієв. — Мені здавалося, що краще вигадати щось смішне на якісь одвічні теми. Але в силу того, що ми полюбляємо експериментувати, виникла оця нова ідея». Олександр Богуцький навіть вважає, що цей проект може примирити сім’ї, в яких одна частина голосує за одну партію, а друга — за іншу. Герої серіалу, як і в житті, ділитимуться на добрих і поганих і потраплятимуть у різні кумедні ситуації, які «закручуватимуться» навколо процесу виборів. Які герої будуть добрими, можна припустити, дізнавшись, що проект створюється за підтримки одного з українських політичних блоків... В серіалі будуть герої реальні та герої абстрактні, ті, що мають своїх політичних прототипів та просто пересічні українці. Олександру Богуцькому найбільше з усіх шести блоків подобається «Компромат», у якому в іронічній формі зображується життя-буття вітчизняних ЗМI. Загалом же, під час підготовки серіалу, як-то кажуть, «жертв та руйнувань не було». Автори та ретранслятори проекту впевнені, що їх не буде і після демонстрації серіалу. Політиків, на відміну від пророків, зображувати карикатурно не тільки можна, а іноді й потрібно, повідомляє Ольга ВАСИЛЕВСЬКА, «День».