Iз пташиним грипом боротимемося разом iз Росією
Найближчим часом між Україною та Росією буде створено координаційну структуру для боротьби та профілактики пташиного грипу, повідомляє Iнтерфакс-Україна з посиланням на слова Президента України Віктора Ющенка. «Ми поговорили з президентом Росії щодо координації дій обох країн. Я думаю, найближчим часом буде створено двосторонню комісію або якусь іншу структуру, яка займатиметься координацією науки, профілактики й інших питань для боротьби з цією проблемою», — сказав Віктор Ющенко під час зустрічі з координатором системи ООН з питань пташиного і людського грипу Девідом Набарро у вівторок у Києві. Президент наголосив, що Україна усвідомлює складність ситуації в зв’язку з поширенням пташиного грипу на території країни. «На нашу думку, ми зробили досить вичерпні й повні кроки щодо локалізації цього захворювання і на сьогодні здійснюється досить активна національна політика локалізації пташиного грипу», — сказав він. В. Ющенко висловив зацікавленість у обговоренні цього питання з представниками ООН для пошуку методів взаємодії. У свою чергу Д. Набарро зазначив, що Україна гідно відреагувала на ситуацію. «Я вірю, що те, як Україна відреагувала на подолання пташиного грипу, може бути прикладом для інших країн. Швидкість і ефективний контроль, iз якою Україна на неї відреагувала, не дозволив розповсюдити вірус на інші території вашої країни», — сказав він.
Освіта шукає «третього інвестора»
— Зараз існує два джерела фінансування сфери освіти: держбюджет і гроші батьків, — заявив міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко на колегії Одеського обласного управління освіти і наукової діяльності. «Ми будемо шукати третього інвестора — приватний капітал», — зазначив С. Ніколаєнко, повідомляє Iнтерфакс-Україна. За його словами, зараз готується ряд законодавчих актів щодо проекту створення фонду розвитку освіти. Туди пропонується направляти відсоток від сум продажу нерухомості, дорогих автомобілів, а також від прибутків грального бізнесу. Ще частина коштів має піти на програму «Студентські гуртожитки». «Я хочу сказати, що ми вводимо 5 державних премій в галузі освіти... Розмір кожної премії — 100 тис. гривень. Якщо вчитель iз Балти, Iзмаїла або Iллічевська отримає таку премію — це буде добре...», — підкреслив С. Ніколаєнко. За словами чиновника, 500 стипендій отримають студенти-переможці конкурсів Малої академії наук і 1 тис. — переможці обласних і республіканських олімпіад.
В України — два «Оскари». Технічних
Уперше в історії України та країн пострадянського простору українська компанія «Фільмотехнік» за розробки в галузі операторської техніки для кінематографії удостоєна двох вищих науково-інженерних нагород Американської Кіноакадемії, які присуджуються за досягнення в науково-інженерній сфері кіноіндустрії. Офіційна церемонія вручення відбудеться 18 лютого 2006 р. у Лос-Анджелесі, США. Американська Кіноакадемія вручає нагороди у науковій та інженерній галузі за розробку й створення пристроїв для фільмовиробництва, які мають видатне значення для світової кіноіндустрії, насамперед для Голівуду. Серед шести вищих науково-інженерних нагород Кіноакадемії, які присуджені цього року, компанія «Фільмотехнік» удостоєна двох із них. Отримання української компанією «Технічних Оскарів» — це визнання високого рівня інженерної думки й лідерства вітчизняних інженерів у цій галузі.
Пекарі — в «чорному списку»
Понад 300 підприємств хлібопекарного виробництва Донецької області знаходяться сьогодні в «чорному списку» санітарно-епідеміологічної станції області, а 31% із них взагалі забезпечені позначкою «не відповідають вимогам i нормам санітарно-технічної безпеки та якості». Такі сумні дані під час засідання спеціальної комісії з питань якості та безпеки харчової продукції повідомила заступник головного державного санітарного лікаря Донецької області Лариса Гусєва. За її словами, сьогодні у 80% пекарень шахтарського регіону просто немає жодних сертифікатів якості, які підтверджують безпеку продукції. Крім того, для нормальної роботи таким підприємствам необхідна й інша нормативна документація, а також гігієнічний висновок державної санітарної гігієнічної експертизи, якої у них в переважній більшості випадків немає. Однак поки ці підприємства просто нехтують цими документами та вимогами санстанції, тому що у останньої немає в арсеналі жодних ефективних важелів впливу на порушників. I тому, поки співробітники санстанції проводять час у безуспішних перевірках, продукція пекарень-порушників продовжує абсолютно безкарно продаватися в містах та районах Донеччини, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , «День».
За «ТЕТ» заступився суд
Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про винесення телеканалу «ТЕТ» попередження (від 27 квітня 2005 р.) і вилучення частот із ліцензії було призупинено в судовому порядку. Про це повідомила вчора прес- служба телеканалу. Йдеться про чотири міста України — Запоріжжя, Мелітополь, Токмак та Славуту, — в яких мовлення «ТЕТу» було під загрозою. Однак 10 лютого цього року Господарський суд міста Києва прийняв постанову про призупинення рішень Нацради щодо телекомпанії «ТЕТ», серед яких було й рішення цього колегіального органу про оголошення конкурсу на мовлення з використанням «звільнених від «ТЕТу» каналів і частот. Також, згідно з постановою суду, Нацраді було заборонено «здійснювати будь-які дії» (приймати заявки на участь у конкурсі, приймати заявки на видачу ліцензій, проводити конкурс і видавати ліцензії) стосовно частот телекомпанії у вказаних вище чотирьох містах. «День» уже повідомляв про початок та розвиток «непорозумінь» між цим телеканалом та Нацрадою (див. №237 від 22.12.2005). Нагадаємо, що рішення про позбавлення «ТЕТу» мовлення в Запоріжжі та області Нацрада прийняла ще 20 грудня минулого року. Тоді голова правління телеканалу Григорій Тичина пов’язував претензії Нацради до телеканалу з початком парламентської кампанії- 2006, повідомляє Ольга ВАСИЛЕВСЬКА , «День».