Сьогодні Президент звернеться до депутатів
Президент України Віктор Ющенко виступить сьогодні у Верховній Раді з щорічним Посланням до народних депутатів. Про це повідомила вчора прес- секретар глави держави Ірина Геращенко. У своєму зверненні В. Ющенко проаналізує економічну та політичну ситуацію, що склалася сьогодні в Україні, й «головний акцент зробить на короткостроковiй — на 2006 рік — і середньостроковiй — на подальші роки — перспективах розвитку країни». «Президент говоритиме про соціальну політику, економіку та завдання, які стоять перед державою на зовнішньому векторі», — сказала І. Геращенко. Також у кулуарах парламенту буде представлена підготовлена прес-службою глави держави фотовиставка, присвячена року перебування В. Ющенка на посаді Президента.
«Загубилися» 40 тисяч виборців
Робоча група обліку виборців у Харківській області шукає понад 40 тисяч «співгромадян, які загубилися» між президентськими та парламентськими виборами. На президентських виборах ці люди начебто голосували, — чиновники бояться, що це «мертві душі». Найчастіше проти прізвища «зниклого» вказано адресу, якої взагалі не існує. Водночас у робочій групі з обліку виборців вважають, що це люди, які через ту чи іншу причину вибули зі списків, складених минулого року. Наприклад, переїхали, — тому більше турбуються про долю двійників, яких в області вже понад дванадцять тисяч. У списках — понад два мільйони жителів міста й області, а перевірити своє ім'я в них прийшло майже триста тисяч, більше 12% з яких виявили помилки, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Мас-медіа — на експертизу
Створено експертну раду з питань діяльності мас-медіа під час виборів. Мета — надання незалежних експертних висновків, оцінок та рекомендацій, забезпечення проведення демократичних виборів народних депутатів України. До її складу увійшло 12 медіа-експертів та юристів, які є представниками неурядових громадських організацій, в тому числі виконавчий директор МГО «Інтерньюз Україна» Костянтин Квурт, голова правління ГО «Телекритика» Наталія Лігачова, президент Академії української преси Валерій Іванов, президент Центру медіа-реформ Сергій Квіт та ін. Головою ради обрано Тараса Шевченка — директора Інституту медіа-права. За його словами, перед радою стоїть завдання «здобути авторитет для того, щоб розглядати певні конфлікти і намагатися, щоб наші рішення потім приймали і сприймали як ЦВК, Нацрада, так і потенційно суди. Хоча прямої юридичної сили наші рішення не мають». На порядку денному незалежної ради стоїть визначення того, якою категорією передвиборчої агітації є дебати, і чи зможуть ЗМІ брати за них гроші, а також вирішення питань щодо порушення міжнародного законодавства й етичних норм. Зокрема, йдеться про можливість призупинення на час виборів трансляції програм російського телеканалу РТР в Україні — з причини невиправданої агітації на ньому певних українських партій, повідомляють Ірина КОЧУРА, Леся ЛЕЩЕНКО.
Культурну спадщину промоніторять
Віктор Ющенко підписав Указ «Про статус Національної ради з питань культури та духовності (НРКД)». Нова структура розроблятиме пропозиції з формування й реалізації політики у сфері культури та духовності, створенню позитивного іміджу України, а також розглядати питання видавництва, виробництва теле-, радіо- й кінопродукції. Головою НРКД став народний депутат Микола Жулинський, повідомляє прес-служба Президента України. У раду увійшли віце-прем'єр, міністр із гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко, начальник головної служби гуманітарної політики Маркіян Лубківський, міністр культури та туризму Ігор Ліховий, а також деякі українські діячі культури. «Рада займеться моніторингом усіх об'єктів історико-культурної спадщини в Україні, — сказав М. Жулинський. — Буде визначено пріоритети у сфері мови, інформаційному просторі, видавничій справі, теле-, радіо- й кінопродукції». Президентським указом затверджується статус, повноваження і функції ради. НРКД займеться аналізом стану розвитку культури та духовності в Україні, підготовкою пропозицій із відродження національних традицій, розвитку й ефективному функціонуванню української мови, а також узгодженням міжконфесійних питань й інше. Всі рішення НРКД є обов'язковими для розгляду органами місцевого самоврядування.
Обід у бомбосховищі
Миколаївський міський голова Володимир Чайка розпорядився пустити для ночівлі у три міські бомбосховища осіб без певного місця проживання на період найлютіших морозів. Iз п'ятого лютого там на них чекає триразове харчування та лікарі, якi готові надати необхідну допомогу просто на місці.