Україна звернулася до гарантів
Україна звернулася до країн-гарантів договору про нерозповсюдження ядерної зброї з проханням про проведення консультацій щодо можливого економічного тиску в питанні поставок російського газу. Виступаючи перед студентами економічного факультету Київського національного університету імені Т. Шевченко, Ю. Єхануров зазначив, що громадськість вимагає від нього особисто і від уряду роботи з міжнародними організаціями, країнами-гарантами про нерозповсюдження ядерної зброї, підписаного у 1994 році в Будапешті, повідомляє Iнтерфакс-Україна. Прем’єр нагадав, що в цьому договорі як гаранти фігурують США, Китай, Росія, Німеччина, Франція, Великобританія. «Там написано, що у разі економічного тиску ми можемо звертатися до цих країн як до гарантів для проведення консультацій з приводу порушень будапештського меморандуму. Такі звернення є і сьогодні, цю тему буде обговорено на засіданні уряду, де ми визначимося», — сказав він.
Депортацію Щербаня iз США перенесено
Слухання справи про депортацію з США в Україну екс-глави Сумської обладміністрації Володимира Щербаня перенесено на невизначений термін, повідомив керівник національного бюро Iнтерполу в Україні Кирило Куліков. На вчорашньому брифінгу він сказав, що в офіційній відповіді посольства США говориться, що В. Щербань наразі перебуває під вартою у в’язниці «Кроме» в Маямі, штат Флорида. Слухання справи було призначено на 6 січня 2006 року, але через те, що в’язниця, в якій перебуває екс-глава Сумської області була пошкоджена ураганом «Вільма», Щербаню було запропоновано перенести слухання. Як повідомлялося, в середині жовтня В. Щербань було затримано представниками агентства міграційної та митної служби Департаменту внутрішньої безпеки США за незаконне перебування на території цієї країни. Суд залишив його під вартою до винесення остаточного рішення з питання про його депортацію. Суд двічі відхиляв клопотання адвокатів В. Щербаня про звільнення його з-під варти під заставу. В Україні В. Щербань підозрюється у здійсненні злочинів за ознаками ст. 189 ч.2 (здирництво) і ст. 365 ч.1 (перевищення влади чи службових повноважень) Кримінального кодексу.
У Донецьку відловлюють хабарників
Спіймання злісних хабарників в Донецькій області, схоже, вже давно стало справжньою традицією: днями працівники прокуратури Донецької області знову зафіксували два чергових випадки хабарництва. Як повідомляє прес-секретар Донецької обласної прокуратури Iрина Анкудінова, перший випадок стався в одному із судів регіону, в якому підслідний мав намір дати хабара судді. Як з’ясувалося під час слідства, дати хабар підслідному порадив його ж власний адвокат, який запропонував своєму клієнту дати судді 5 тис. доларів США за те, щоб суддя не виносив вирок, пов’язаний з ув’язненням обвинуваченого. При цьому адвокат обіцяв, що якщо судді добре заплатити, суд винесе виправдувальний вирок хабародавцю. Проте, за повідомленням прес- служби прокуратури, злочинний задум не вдався, і тепер вже проти самого невдачливого адвоката порушено кримінальну справу за фактом підбурювання до дачі хабара. Кримінальну справу порушено за ознаками злочинів, передбачених ч. 4 ст. 27, ч. 1 ст. 369, ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України. Адвоката затримано як підозрюваного, а слідство у даній справи триває. Другий же випадок хабарництва стався в податковій міліції одного з районів Донецька, оперуповноважений якої отримав свою «винагороду» в особливо великому розмірі. Факт вимоги хабара був зафіксований під час перевірок, проведених працівниками прокуратури і органів внутрішніх справ Донецької області, а заявили про це кілька підприємців, що зазнали здирства. Хабар вимагався як «винагорода» за надання допомоги підприємцям в реалізації частини будівлі через товарну біржу. Сума «винагороди» перевищувала 35 тис. грн. Як повідомила I. Анкудінова, в даний момент у цій справі затримано двоє злочинців, у тому числі і працівник податкової. Слідство в справі триває. Ганна ХРИПУНКОВА , «День».
Немає клейма — немає ялинки
Після проведених інспекторами-екологами рейдів у Харкові виявлено, що половина новорічних дерев, які продають в місті не мають спеціального клейма. Найчастіше це свідчить про те, що ялину чи сосну зрубали незаконно. Так на перевіреному за один день Алексеєвському ринку, лише в одного з п’яти продавців усі дерева були з тавром, а при собі він мав повну документацію на товар. Подібна картина спостерігається й на інших міських ринках. Iнспектори стверджують, що незаклеймоване дерево не обов’язково зрубане браконьєрами, оскільки безліч сосен і ялинок привозять із сусідніх регіонів, де практики клеймування дерев немає. Однак якщо правоохоронці зупинять покупця з ялинкою, на якiй ще немає тавра, то він ризикує розлучитися не лише з досить дорогою покупкою, але й змушений буде заплатити штраф у розмірі 170 гривень. А в Харківській області цього року вже затаврували понад 50 тисяч ялинок і з ними подібних проблем при продажу не буде. Тільки за місяць перевіряючі конфіскували 250 дерев. Вони не пропадуть — на них поставлять клеймо і повернуть на ринки вже для законного продажу, повідомляє Марина ГОЛIНА , Харків.