Завдяки «Дню» у братів Мамолигіних з’явилася надія
Учора відомий у Хмельницькому добродійник Микола Ворона побував у Волочиську. Він виконав шляхетне доручення свого старшого сина Костянтина — вручив чек на 10 тисяч американських доларів для лікування братів Антона і Микити Мамолигіних. Хлопчикам із Волочиська двох і чотирьох років від народження, встановлено рідкісний діагноз — «Первинний імунодефіцит: синдром Віскота-Олдріча. Целіакія». Аби врятувати життя братам, потрібно зробити операцію із трансплантації кісткового мозку. На жаль, такі операції в Україні не практикуються. Вартість однієї операції за кордоном — сто тисяч американських доларів. Про цю біду Костянтин Ворона, який у США здобув диплом магістра з міжнародного бізнесу і адміністративного управління, прочитав в електронній версії «Дня». Подробиці узнав у телефонній розмові з батьком. Костянтин узяв близько до серця цю біду. Відкрив рахунок у банку, закликав у тамтешніх ЗМI американців, аби не залишилися байдужими до долі двох хлопчиків із Волочиська Хмельницької області. Вручення грошей відбулося у Волочиському реабілітаційному центрі маленьких інвалідів, яким опікується М.В.Ворона. Не залишився осторонь і батько Костянтина, генеральний директор Хмельницького МСТ «Кооператор». Від себе, молодшого сина Володимира і дружини Людмили вручив на операцію для хлопчиків 7 тис гривень, а також гроші від трудівників «Кооператора». На святого Миколая не залишилися без подарунків від Миколи Ворони і підопічні реабілітаційного центру маленьких інвалідів. «Коли вже виконав оце доручення, Костянтин зателефонував і повідомив, що на рахунок допомоги Антонові і Микиті надійшло ще 900 доларів. Збір коштів триває у США і Хмельницькому», — зазначив М.В.Ворона, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Український письменник отримає Лейпцизьку премію
Юрій Андрухович став лауреатом Лейпцизької літературної премії європейського взаєморозуміння. Журі конкурсу відзначило його книжку «Дванадцять обручів», повідомляє Німецька хвиля. Почесну нагороду та премію в розмірі 15 тис. доларів відомому українському письменнику Юрію Андруховичу вручать на відкритті Лейпцизької книжкової ярмарки весною 2006 року. Премія, започаткована в 1994 році, відзначає літераторів, які своїми творами сприяли кращому взаєморозумінню між представниками різних європейських культур.
Відреставровано найбільшу церковну пам’ятку Закарпаття
Днями роботу реставраторів було освячено єпископом Мукачівської греко-католицької єпархії Міланом Шашіком. Цікаво, що освячення відбулося саме в 16-ту річницю першої служби у повернутому греко-католикам храмі. Після реставрації Білківський Свято-Успенський храм відразу став однією з найбільших церковних пам’яток Закарпаття. Храм цей унікальний тим, що його ще в середині ХIХ століття розписував відомий художник Фердинанд Видра. I, на відміну від інших церков, його розписи тут збереглися. У першу чергу тому, що за радянського режиму білківчани не дозволили перетворити свою греко-католицьку церкву на склад (як це робилося на той час практично в усіх населених пунктах країни), а зробили з неї музей атеїзму. Після легалізації постало питання, що робити з унікальними розписами. Адже за 150 років вони зазнали суттєвого руйнування, а окремі тріщини на стінах стали такими широкими, що в них спокійно помістився б кулак. Громада села не наважилася все зашпаклювати, забілити й розписати по-новому, а вирішила піти важчим, але правильним шляхом: відновлювати розписи. Майже вісім років тривала реставрація, яку своїми коштами утримували селяни, повідомляє Наталка ПОПОВИЧ, Ужгород.