«Критичний» бюджет
Українському парламенту вдасться прийняти державний бюджет на наступний рік до завершення цього року, запевняє міністр фінансів України Віктор Пинзеник. «Думаю, що і уряд, і Верховна Рада зацікавлені в цьому», — сказав він і зазначив, що робота починається тільки зараз, і «можливості для домовленостей є», хоча, за словами міністра, «час пiдганяє всіх». Йдеться про те, що без центрального бюджету не зможуть формуватися й місцеві. Пинзеник повідомив, що до бюджету були внесені зміни стосовно обсягів місцевих бюджетів. За його словами, вони становитимуть 8,3 млрд. грн. — 5 млрд. грн. за загальним фондом держбюджету і 3,3 млрд. грн. за спеціальним фондом держбюджету. Крім того, уряд пропонує внести в доходи місцевих бюджетів ті витрати, які раніше здійснювалися через міністерства та відомства. До місцевих бюджетів пропонується зарахувати субвенції на соціальний і економічний розвиток регіонів. Ці доходи надходитимуть безпосередньо до місцевих бюджетів. У проекті держбюджету-2006 також буде запропоновано виділити 950 млн. грн. на вугільну промисловість, 200 млн. грн. дотації — на розвиток агропромислового комплексу та 2 млрд. грн. — на дотації АПК із податку на додану вартість. Також у проекті держбюджету на 2006 рік передбачене поступове зниження податків. Пинзеник наголосив, що дефіцит держбюджету на 2006 рік залишається на тому ж рівні, який і був запропонований. «Це — критичний рівень дефіциту», — зазначив він i одразу повідомив, що до проекту бюджету не закладене можливе підвищення цін на поставки природного газу з Росії в Україну, оскільки на цей час у переговорах між країнами з цього питання домовленості не досягнуто.
«Євроінформація» стає доступнішою
Від сьогодні широкі верстви населення зможуть скористатися систематизованою україномовною інформацією з європейських питань. Про це учора повідомили представники Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України, міжнародного фонду «Відродження» та фонду «Євразія» під час презентації електронного довідника з європейської інтеграції. Довідник представлено у вигляді електронної бази за інтернет-адресою http://eu- directory.ea-ua.info, а також на електронних носіях (CD). Він складається з п’яти частин. У першій розміщена офіційна інформація про ЄС, країни-члени, країни-кандидати на вступ до ЄС та про Україну. У другій — нормативно-правова база, що регламентує процес європейської інтеграції, сфери діяльності ЄС, відносини між Україною та ЄС та політику європейської інтеграції України. У третій частині — відомості про організації: аналітично-дослідницькі інституції, вищі навчальні заклади, що здійснюють підготовку фахівців з питань європейської інтеграції тощо. У четвертій — інформація про ключових експертів ЄС у сфері європейської інтеграції, а також про громадських та політичних діячів України, країн-членів ЄС та країн-кандидатів. П’ята частина присвячена інформаційним ресурсам України, що висвітлюють питання європейської інтеграції. Також у довіднику міститься повна інформація про центральні й місцеві органи державної влади України, які відповідають за євроінтеграційні напрямки. Як зазначив директор Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України Олександр Сушко, на сьогодні цей електронний довідник є найбільшою в Україні базою даних змістовної та контактної інформації з європейської інтеграції, яка зручна в користуванні, не потребує від користувача спеціальних навичок і буде постійно оновлюватися, повідомляє Юлія КАЦУН, «День».
Столиця нагородила паралімпійців
Київська міська адміністрація виділила 246 тис. гривень на грошову винагороду спортсменам-інвалідам, які брали участь у ХII Паралімпійських іграх 2004 року і ХХ Дефлімпійських іграх 2005 року. Про це в понеділок повідомила прес-служба Київміськадміністрації. Раніше за завоювання почесних місць спортсменам присуджувалася грошова винагорода в розмірі від 600 грн., починаючи з шостого місця, і закінчуючи 5 тис. 800 грн. — за перше місце, повідомляє Iнтерфакс-Україна. У ході ХII Паралімпійських ігор 2004 року, що проходили в Афінах (Греція), київські спортсмени завоювали чотири медалі, посівши два перших місця, одне друге й одне п’яте. На ХХ Дефлімпійських іграх, що проходили в місті Мельбурн (Австралія) у 2005 році, київські спортсмени-інваліди завоювали призові місця, починаючи з 1-го й закінчуючи 6-м, у різних видах змагань. Загалом спортсмени столиці отримали 39 нагород, при цьому 1-е місце посіли 15 атлетів, а 2-е і 3-є — по дев’ять. Згідно з розпорядженням, тренери цих спортсменів отримають винагороду в розмірі 50 відсотків від відповідної винагороди спортсмена.
Кримчани вшанували пам’ять кримчаків і євреїв
У неділю в Криму відзначили День пам’яті кримчаків і євреїв — жертв нацизму. Як повідомили кореспонденту «Дня» в Благодійному єврейському центрі Сімферополя до участі в траурних заходах були запрошені всі єврейські організації міста. За інформацією голови фонду Олександра Глубочанського, з ранку в Кримському республіканському краєзнавчому музеї відбулася презентація книжки-довідника Михайла Тяглого «Місця масового знищення євреїв Криму в період нацистської окупації півострова (1941—1944 рр.)». На десятому кілометрі Феодосійського шосе, де в період окупації півострова фашистами з 1941 по 1944 роки проходили масові розстріли мирних жителів, відбувся траурний мітинг, поминальна молитва та традиційне запалення свічок. У траурній церемонії брали участь близько 150 представників Благодійного єврейського центру, Кримського представництва єврейського агентства «Сохнут», Кримського республіканського товариства «Яд-Езра», Кримського республіканського товариства кримчаків «Кримъчахлар», Асоціації єврейських організацій й громад Криму, єврейських молодіжних організацій, а також представники парламенту й уряду автономії, Сімферопольського міськвиконкому. День пам’яті кримчаків і євреї — жертв нацизму відзначається в Криму на офіційному рівні згідно з постановою Верховної Ради АРК від 20 жовтня 2004 року. У період із листопада 1941 року по липень 1942 року нацистськими окупантами на території півострова були здійснені масові розстріли кримчаків і євреїв Криму. У цей період фашистами було знищено понад 14 тис. євреїв м. Сімферополя й до 80% усіх кримчаків, які проживають на території АРК, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сiмферополь.