Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

3 грудня, 2005 - 00:00

Президент обіцяє розібратися з «газовою проблемою»

Питання поставки російського газу до України та його транзиту територією нашої держави буде вирішено до кінця року. Про це заявив Президент Віктор Ющенко, повідомляє його прес-служба. Зокрема Ющенко підкреслив, що тримає дане питання під особистим контролем. У той же час президент закликав уникати спекуляцій навколо питання можливих перешкод у транзиті російського газу на ринки Євросоюзу через територію України. Він нагадав, що п’ять років тому українська сторона підписала відповідний документ щодо гарантій транзиту. «Цим ми засвідчуємо, що Україна несе повну відповідальність за транзит газу до Європи», — підкреслив Ющенко. У той же час президент констатував, що вирішенню цього питання не сприяють застарілі механізми співпраці в газовій сфері — йдеться, зокрема, про бартерну форму розрахунків за поставки газу, фіксовані ціни на його поставки та транзит. «Плюс до цього — процедура обслуговування боргів, які Україна чомусь зобов’язалася виплатити за п’ять років, і багато інших речей», — додав Президент.

Єврокомісар про чималий поступ України

Комісар Європейського Союзу з питань зовнішньої політики Беніта Ферреро-Вальднер вважає позитивним результати розвитку відносин з Україною за останній рік. Як повідомляє «Німецька хвиля», вона підкреслила, що після вступу України до Світової організації торгівлі Євросоюз буде готовий розпочати переговори з Києвом про створення зони вільної торгівлі. «На мою думку, це був неймовірний рік для українського народу, — сказала Ферреро-Вальднер — Можна говорити про чималий поступ. Наприклад, це стосується свободи слова та засобів масової інформації, розвитку правової держави. Сюди потрібно зарахувати й співпрацю з ЄС у сфері загальної зовнішньої політики та політики безпеки. Позиція України все більше наближається до позиції Європейського Союзу, наприклад, щодо Білорусі, але також у питанні врегулювання придністровської проблеми». Разом із тим комісар ЄС закликала українське керівництво продовжити реформи. Зокрема Ферреро-Вальднер вважає, що «в питанні зближення з СОТ Україна могла б прийняти ще більше законів. Тут ми чекаємо більш істотних успіхів», — заявила вона. Єврокомісар також підкреслила важливість розв’язання питань, які стосуються «приватизації, посилення боротьби з корупцією. В Україну лише тоді прийдуть інвестори, коли в цих напрямках буде здійснено суворі заходи. Лише при існуванні правових гарантій можна чекати на більш інтенсивний притік інвестицій із Європи. А це є передумовою для створення нових робочих місць, для піднесення української економіки», — заявила комісар ЄС.

Конституційний тайм-аут закінчиться через тиждень?

Наступного пленарного тижня, який розпочнеться 13 грудня, парламент обіцяє нарешті «повернути до життя» Конституційний Суд України. Рішення розглянути питання про призначення та приведення до присяги суддів Конституційного Суду було прийняте вчора на засіданні погоджувальної ради керівників парламентських фракцій і груп, повідомив прес-секретар спікера Iгор Сторожук. Відповідно до Конституції України, в КС призначаються по шестеро суддів від парламенту, президента та від з’їзду суддів. Наразі в КС працює двоє суддів, призначені за квотою парламенту. Таким чином, депутатам необхідно призначити за своєю квотою четверо суддів. Як повідомляє Iнтерфакс-Україна, голова Верховної Ради Володимир Литвин раніше запропонував розглянути можливі кандидатури з числа народних депутатів — фахівців у правовій сфері. Наразі пропонуються кандидатури члена фракції «Регіони України» Iвана Вернидуба, представника фракції Компартії Марії Маркуш і позафракційного Степана Гавриша. Суддя займає посаду після прийняття присяги на засіданні парламенту не пізніше ніж через місяць після призначення. Нагадаємо, що 18 жовтня закінчився термін повноважень дев’яти суддів Конституційного Суду України. Iз урахуванням іще чотирьох вакансій у КС залишається лише п’ятеро суддів. Згідно з Конституцією КС складається з 18 суддів. Президент, Верховна Рада та з’їзд суддів України призначають по шестеро суддів на дев’ять років без права бути призначеним на повторний термін. З’їзд суддів і Президент уже заповнили свої квоти в КС.

«Дивний заробіток» в ім’я розваг

Погром дизельних електропоїздів, демонтаж віконних блоків рухомого складу Донецької залізниці, розкрадання кабелю — ось неповний список справ, якими протягом останнього тижня займалися троє неповнолітніх із м. Попасне (Донецька обл.). Як повідомляє Центр громадських зв’язків УМВС на Донецькій залізниці, підлітки здійснювали свої злочини переважно вночі, залізаючи на екіпіровку локомотивного депо міста, що є досить великою залізничною розв’язкою. Усе вкрадене малолітні злочинці збували за доволі непоганими цінами (наприклад, віконні блоки поїздів продавали по 130 грн.), а місцеві умільці одразу пристосовували крадений товар для своїх потреб (наприклад, із тих самих вікон, за словами місцевих винахідників, виходять відмінні теплиці). Загалом же, за попередніми даними правоохоронців, усього за годину промислу підлітки встигли вкрасти 26 вікон і демонтувати понад сто метрів кабелю. При цьому, як повідомляє ЦГЗ УМВС, усі троє малолітніх злочинців були з неблагополучних сімей і вчилися у вечірній школі м. Попасне, яку, до речі, відвідували вкрай рідко. Що стосується цілі здійснюваних ними злочинів, то вона до смішного банальна: таким чином діти просто заробляли собі на розваги, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , «День».

У Київ повернуться комунальні продмаги

Протягом року в кожному районі столиці з’являться продуктові магазини, які будуть у комунальній власності міста, повідомляє «Главред» із посиланням на начальника Головного управління з питань торгівлі та ринків Василя Щербенка. За словами Щербенка, сьогодні 97% торгових точок столиці в приватній власності. Власник має право перепрофілювати магазин через п’ять років після його приватизації. «Сьогодні торгувати продуктами невигідно. Продаж одного костюма рівноцінний продажу 1,5 тонни картоплі або 2 тонн українського хліба. Тому власники продуктових магазинів змінюють їхню спеціалізацію», — сказав Щербенко. Він вважає, що, якщо в місті вдасться створити мережу магазинів комунальної власності міста або районів, тоді столична влада зможе впливати на формування асортименту товару та на ціноутворення. Крім того, Щербенко повідомив, що в Києві планується відновити або створити нові комунальні продуктові бази, які постачатимуть продукти харчування в продмагазини.

Газета: 
Рубрика: