Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Україна

7 вересня, 2011 - 00:00

Львів святкуватиме Дні європейської спадщини

Традицію вшановувати Дні європейської спадщини 1991-го започаткувала Рада Європи, а з 1999 року захід відбувається під спільним патронатом Ради Європи та Європейської комісії. Відтоді країни, що приєдналися до Європейської культурної конвенції, щороку у вересні проводять заходи в рамках Днів європейської спадщини, основна мета яких — привернути увагу до місцевої культурної спадщини в контексті спільної європейської. Тепер і Львів офіційно приєднався до цього свята. 10 вересня в місті відбудеться низка заходів, зокрема екскурсії із залученням об’єктів, які були в занедбаному стані, а тепер відновлені. «Головними особливостями екскурсій є те, що їх проводитимемо об’єктами, котрі зазвичай закриті для відвідувачів», — розповіла «Дню» начальник міського управління охорони історичної спадщини Лілія Онищенко. Наприклад, у програмі — відвідини підземелля храму Преображення Господнього, що на вул. Краківській, підземелля колишнього костелу Єзуїтів, що на вул. Театральній, екскурсія до завівтарної каплички церкви Св. Андрія, де зберігають саркофаг покровителя Львова Івана з Дуклі, та ін. Крім оглядових екскурсій, відвідувачам запропонують подивитися реконструкцію лицарського бою, навчатимуть середньовічних танців, продемонструють вогняне дійство. Усі заходи, як запевнили «День» у відділі промоції міста, будуть безплатними. Дні європейської спадщини у місті Лева відбуватимуться за підтримки спільного українсько-німецького проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини Львова», що втілюють завдяки співпраці Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та Львівської міської ради, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

«Сад божественних пісень» у Харкові

17 вересня в Бабаївському лісі, що на Харківщині, відбудеться мистецький фестиваль «Сад божественних пісень», присвячений вшануванню творчості великого філософа, поета і музиканта Григорія Сковороди. Про це повідомляє оргкомітет фестивалю. Дійство розгортатиметься з 10-ї години ранку біля криниці Сковороди, де «шукачі щастя» зможуть насолодитися не лише чарівною осінньою природою, а й неперевершеним голосом народної артистки, Героя України Ніни Матвієнко та піснями на тексти Сковороди у виконанні Петра Приступова (Варсави). На галявині відбудеться також майстер-клас старовинних танців під акомпанемент ліри. А ще відвідувачі фестивалю матимуть рідкісну нагоду поринути в таємниці санскриту, відчути енергетику прадавньої мови і зберегти на згадку записане санскритом власне ім’я. Харківське обласне відділення Українського фонду культури як організатор наголошує, що територія фестивалю вільна від вживання тютюну, алкоголю та будь-яких наркотиків, повідомляє Інна ПАВЛЮК.

На Житомирщині постане нова недільна школа

У Житомирі закладено символічну капсулу на місці будівництва нової недільної школи Свято-Михайлівського кафедрального собору Української православної церкви Київського патріархату. Урочистий молебен із цієї нагоди відслужив архієпископ Житомирський та Овруцький Ізяслав. Відбулася також хресна хода. Школа повинна стати однією з найбільших в Україні — як розповів «Дневі» настоятель собору, митрофорний протоієрей отець Богдан Бойко, в ній планується організувати 12 класів (кожен на 30 місць), тобто розрахована вона на 360 місць. Меценатом виступив закордонний підприємець (його ім’я не розголошується, але стало відомо, що це виходець із Житомира), який дав кошти на початок будівництва. Проте церковній громаді доведеться звертатися до парафіян і шукати ще благодійників. На церемонії були присутні також заступник голови Житомирської облдержадміністрації Віктор Балюрко та Житомирський міський голова Володимир Дебой, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.

Газета: 
Рубрика: