«Майдан» почнеться в неділю
Проведення масової акції, присвяченої святкуванню річниці помаранчевої революції під назвою «Майдан свободи», розпочнеться 20 листопада зі старту Всеукраїнського «помаранчевого марафону». Цього дня планується, що перші конструкції «помаранчевої сцени» в 12.00 закладуть комендант Майдану Роман Безсмертний і польові командири Володимир Філенко, Тарас Стецьків і Юрій Луценко. 21 листопада буде встановлено сцену та декорації на майдані Незалежності. 22 листопада акції розпочнуться о 12.00 з розміщення польових кухонь і наметів. Потім, о 16.00, стартує концертна програма за участю груп «Гринджоли», «Океан Ельзи», «ВВ», «Тартак», «Мандри», а також Тараса Петриненка, Марії Бурмаки та інших виконавців. Із 17.30 до 18.00 відбудеться мітинг «Майдан свободи», а також молитва за Україну. З 18.00 до 20.00 виступатимуть політики. Далі слово візьме Президент України Віктор Ющенко. Завершення мітингу Гімном України планується о 20.20. Такий план свята виклали вчора на прес-конференції в Києві його організатори. Член політради політичної партії «Народний союз «Наша Україна» Микола Катеринчук вважає, що «цей Майдан дасть відповіді на всі запитання». А народний депутат Володимир Філенко заявив, що 22 листопада на майдані Незалежності будуть усі провідні фігури української політики, в тому числі й екс-прем’єр- міністр Юлія Тимошенко. За словами В. Філенка, порядок виступу представників політичних сил пройде відповідно до проведеного жеребкування. Проте таємницю, хто за ким виступатиме, депутат не розкрив.
Життя і служіння
У вівторок, у переповненій глядачами Червоній залі київського Будинку кіно відбувся прем’єрний показ нового фільму студії документальних фільмів Києво-Печерської лаври «Пастир», присвячений 70-річчю Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнійшого Володимира, Митрополита Київського і всієї України. Як повідомила перед початком показу автор і режисер Ольга Леонтенко, ідея цього фільму належить Намісникові Києво-Печерської Лаври Високопреосвященнійшому архієпископові Павлу. Спочатку члени творчої групи «задумалися, бо дуже боялися зробити формальний ювілейний пафосний фільм». Але побоювання виявилися марними. «Ми об’їздили дуже багато міст, де Блаженнійший служив і вчився, і скрізь нам зустрічалися люди, які лише при згадуванні його імені просто сяяли усмішками і настільки від душі, щиро говорили про цю людину, що ми відразу заспокоїлися й зрозуміли, що фільм у нас вийде душевний, відвертий і щирий», — розповіла Ольга Леонтенко. Документально-ліричну розповідь про життя і служіння Предстоятеля УПЦ побудовано на спогадах людей, які оточували його в різний час, самого Владики, фотодокументах та кінохроніці різних років. Є в ньому й досить сміливі для такого фільму ходи: наприклад, у розповідь про життя Владики (тоді ще — Віктора Сабодана) під час навчання в Одеській духовній семінарії вкраплюються фрагменти пісень Утьосова — для того, щоб краще передати неповторну одеську атмосферу. Але загалом новий документальний фільм «Пастир» справляє враження дуже цільного твору. Це не лише розповідь про життя людини, яка присвятила все своє життя служінню Богу, це ще й документальне свідчення про значний період у історії Православної Церкви — у важкі для віруючих радянські часи і в наш, дуже непростий час. Підготував Михайло МАЗУРІН, «День».
Над головою Нацради «пожартували»
Голова Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Віталій Шевченко називає дезінформацію про свою відставку «жартом». «Я думаю, що це дуже вдалий жарт, пов’язаний із сьогоднішнім днем (учора в Україні відзначали день працівників телебачення, радіо та зв’язку)... Ми це сьогодні оцінили, оскільки дізналися про це під час засідання ради», — сказав В. Шевченко, відповідаючи на запитання кореспондента Інтерфакс-України на брифінгу в середу в Києві. На думку голови Нацради, цей «жарт» може бути пов’язаний із тим, що Нацрада в нинішньому складі не дозволяє кільком компаніям працювати в обхід законодавства. «Якщо раніше компанії, в яких специфічно складалися відносини з Нацрадою, могли дозволити собі не помічати цього органу, прикриваючись чиїмсь опікунством, благословенням влади чи ще чимось таким, то тепер вони, я так думаю, зробити цього не можуть», — наголосив В. Шевченко. Він також зазначив, що «нікого не обвинувачує», й повідомив, що, за наявною в Нацради інформацією, одним із джерел неправдивої інформації стали дві електронні адреси, одна з яких справді належить Національній раді. У свою чергу член Нацради Юрій Сторожук заявив, що ще невідомо, хто став автором цього повідомлення, що Нацрада має намір звернутися до ЗМІ, які опублікували цю інформацію першими, а також проконсультуватися зі своїми юристами про те, що можна зробити в такій ситуації.
ЄС дає гроші на біженців
Євросоюз надав Україні майже 4 млн. євро на облаштування таборів для нелегальних біженців, передає Інтерфакс-Україна. Табори для біженців розмістять на території колишніх військових частин у Чернігівській і Волинській областях. Таке рішення було обумовлено тим, що за останні десять місяців на українському кордоні затримано понад 18 тисяч нелегальних мігрантів, які тимчасово перебувають у притулках та ізоляторах. У Брюсселі це вважають порушенням прав людини і вимагають від України створити відповідні умови для іноземців. Українським правоохоронним органам доручено виявляти організаторів нелегального переправлення біженців, контролювати вищі навчальні заклади, в яких іноземцям надають фальшиві довідки про те, що вони перебувають на території України на навчанні, а також перевіряти всі туристичні фірми.