Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

12 листопада, 2005 - 00:00

Річниця Майдану: лише для своїх

Визначено попередній сценарій торжеств, присвячених річниці помаранчевої революції, що відбудуться в Києві на майдані Незалежності 22 листопада. Відповідне рішення прийняте на засіданні робочої групи з підготовки святкування, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу фракції «Наша Україна». Цього дня планується виступ Президента України Віктора Ющенка, а також лідерів усіх партій, які підтримували помаранчевий рух. Режисером «Майдану», як і рік тому, стане креативний директор агентства мистецтв «Арт Велес» Тарас Грималюк. За його словами, в цей день на Майдані плануються виступи груп «Гринджоли», «ВВ», «Океан Ельзи», «Мандри», Марійки Бурмаки, Олександра Пономарьова та інші. «Основним критерієм для підбору виконавців була активна участь і підтримка подій помаранчевої революції, — підкреслив Т. Грималюк.

Учасникам свята на великому екрані покажуть хроніку подій осені 2004 року, а також фрагменти виступів лідерів Майдану в період з листопада по грудень минулого року. Початок виступів лідерів партій, які брали участь в помаранчевій революції, розпочнеться о 18.00. Виступ Президента Віктора Ющенка, який заплановано на 21.00, завершить святковий захід.

Леся Гонгадзе: «Мені ці гроші не потрібні»

Мати загиблого українського журналіста Георгія Гонгадзе Леся Гонгадзе вважає, що пересічні українці не повинні нести матеріальної відповідальності за трагедію, що відбулася з її сином. В інтерв’ю Радіо «Свобода» Л. Гонгадзе сказала, що рішення Європейського суду, згідно з яким Україна має виплатити вдові журналіста Мирославі 100 тисяч євро, може бути неоднозначно трактоване українським суспільством, яке в більшості своїй матеріально зубожіло. За словами Л. Гонгадзе, рішення Європейського суду продемонструвало всім скривдженим громадянам України, що цей суд може захистити їхнi права, але, разом з тим, вирок про виплату 100 тисяч євро протиставляє родину Гонгадзе українцям, які можуть сприйняти це як відкуп. «Справа не в грошах. Мені їх не треба, я хочу спокою і знати, поряд з ким мене поховають», — сказала Л. Гонгадзе, додавши, що «за гроші вона не купить ні сина, ні батька для своїх онуків і не поверне їх на батьківщину».

Хто врятує Антона і Микиту?

11 листопада оприлюднено звернення до громадськості, аби не залишалася глухою і байдужою до долі Антона і Микити Мамалигіних із Волочиська Хмельницької області. Братам, двох і чотирьох років від народження, встановлено рідкісний діагноз — «Первинний імунодефіцит: синдром Віскота-Оддріча. Целіакія». Аби врятувати життя хлопчиків, потрібно зробити операцію із трансплантації кісткового мозку. На жаль, такі операції в Україні не практикуються. Ситуація ускладнена тим, що перед операцією потрібно зайняти чергу до міжнародного банку донорів, яка практично не просувається. Вартість однієї операції за кордоном — 100 тисяч американських доларів. Для батьків хворих дітей ці витрати є непідйомними. Для держави — також? У цих жахливих обставинах фатальну роль має фактор часу. З таким діагнозом, як кажуть лікарі, п’ять років — остання межа. Антону Мамалигіну — чотири роки... Вітчизняні лікарі вважають, що діти перебувають у доброму передопераційному стані: їм вчасно встановлено діагноз. Є надія на успішний результат операції. Тому у зверненні до громадськості йдеться про те, що чужої біди не буває: «Усім миром зберемо кошти на операцію!». Складаються прогнози, що першими на цей заклик відгукнуться політичні сили, в яких не бракує грошей на тисячі бігбордів. Про надходження коштів і хід лікування дітей обіцяють інформувати у місцевій пресі, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Призначено губернатора Дніпропетровщини

Президент України Віктор Ющенко призначив Надію Дєєву головою Дніпропетровської облдержадміністрації. Відповідний указ, як повідомила прес-служба глави держави, В. Ющенко підписав учора. Н. Дєєва, 1951 р. народження, до призначення виконувала обов’язки голови обласної держадміністрації, а перед цим була заступником Дніпропетровського губернатора. Учора В. Ющенко збирався особисто представити активу області нового керівника регіону, однак через несприятливі погодні умови в Києві поїздка Президента у Дніпропетровськ була перенесена. Раніше посаду голови Дніпропетровської обладміністрації займав Юрій Єхануров, якого у вересні було призначено прем’єр-міністром України.

Трактором... до опочивальнi

Учора о другій ночі у Жовтневому, передмісті Кам’янця- Подільського, трактор МТЗ-82 в’їхав... у хату. 38-річного тракториста із сусіднього села Слобідка-Кульчієвецька вже назвали місцевим Рустом, згадавши про свого часу нашумілу історію з німецьким льотчиком, який зробив благополучну посадку на Красній площі у Москві. «Дорога — за метрів 20 від скелі, під якою ця хата, побудована у 50-х роках минулого століття. Тракторист ще не отямився від стресу, не знає, як його знесло зi скелі. Тракторист каже, що о цій пізній порі кудись їхав орати городи. МТЗ-82 — то його приватна власність», — повідомив «Дню» співробітник районної ДАІ Володимир Цема. Плугом трактор зруйнував стіну, «переорав» підлогу і зупинився в кімнаті, де спали, не передбачаючи нічого лихого, молоде подружжя і їхня п’ятимісячна дитина. Крім них, у хаті 46-річної власниці, як у рукавичці: ще один зять із її дочкою, невістка. Володимир Цема аж диву дається: «На щастя, всі відбулися тільки великим переляком». От лише хата зруйнована напередодні зими: уламки стіни зависли над кабіною трактора. Дізнавач говорить, що за свою практику всякого потроху бачив, одначе чогось подібного не було у Кам’янець–Подільському районі. Натомість у Хмельницькому районі чотири роки тому нетверезий тракторист упав із кабіни у борозну, а його «сталевий кінь» продовжив рух і опинився у сусідньому Волочиському районі. Зупинився аж... у ремонтній майстерні, за 17 кілометрів від тракториста, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Газета: 
Рубрика: