Стартував Блок Євгена Марчука
Блок Партії Свободи та Всеукраїнської партії трудящих піде на вибори-2006 під назвою «Блок Євгена Марчука». Таке рішення прийняте на засіданні координаційної ради Партії Свободи та ВПТ, повідомляє прес-служба Партії Свободи. За словами глави політвиконкому Партії Свободи Сергія Токарева, члени координаційної ради згодні, що в умовах участі у виборах великої кількості партій зі схожими назвами громадянам значно легше вибирати відповідний ідеологічний, соціальний і моральний напрямок, якщо він представлений відомим державним або політичним діячем. Лідер ВПТ Мирослав Якибчук у свою чергу сказав, що для його партії, яка сповідує лейбористську ідеологію, визначальним є те, що Євген Марчук і як держслужбовець, і як народний депутат завжди займався питаннями соціального захисту громадян. Це рішення вже активно обговорюється експертами. Багато хто давно очікував цього кроку. Деякі оцінюють перспективи Блоку Марчука скептично. Інші — як, наприклад, директор Інституту глобальних стратегій (ІГЛС) Вадим Карасьов — вважають, що у «відомого політика, старожила вищої політичної ліги України Марчука», безумовно, є шанс: «Не розсіялися ще спогади про Марчука в електоральних прошарках, оскільки 1999 року на президентських виборах він був одним із фаворитів виборчої кампанії, потім залишався досить тривалий час в українській політиці. З ним пов’язувалися перспективи євроатлантичної інтеграції України й частково військові реформи» (www.obozrevatel.com). Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик також вважає, що «сам Євген Кирилович досить харизматична особистість». «У поєднанні двох ресурсів — його прихильників і Всеукраїнської партії трудящих — вони мають і технології, й інструменти досягнення, й у принципі 3% для них потенційно можливі, — говорить аналітик. — Але для цього їм необхідно стартувати вже сьогодні...»
Хай щастить у небі Африки!
Розпочалась ротація 56-го окремого вертольотного загону для виконання завдання у Республіці Ліберія. Перша партія військових сіла у літак ТУ-154 держпідприємства Міноборони України, а техніка та майно були відправлені літаком АН-124-100 АНТК ім. Антонова. Ротація триватиме до 25 листопада, крім людей в Африку відправляться вiсiм вертольотів. Готувався й формувався загін (301 особа) на базі окремого полку армійської авіації Західного оперативного командування у Новому Калинові Львівської області. Для виконання завдань представників місії ООН цього разу відправляється багато молодих льотчиків, на відміну від інших місій всі військовослужбовці проходять дійсну військову службу, а не призиваються з запасу. У Ліберію молоді люди летять із величезним бажанням, адже це чи не єдина можливість налітати серйозну кількість годин у небі Африки, бо, виконуючи місію ООН, паливо не економлять... До того ж платня є більшою, ніж в Україні: рядовий отримує 500 — 550 доларів США, прапорщик — 740 — 770, офіцери 800 — 900. Командир загону — льотчик першого класу, полковник Ткаченко вже має досвід роботи в Африці, й тому готував людей до поїздки з розумінням справи: проведено перенавчання льотного та інженерно-технічного складу за новою системою реєстрації параметрів польоту, тобто підготовка відповідає загальним світовим стандартам. Льотчики налітали 420 годин, в тому числі в небі над морем. Все це дає надію, що загін виконає завдання з гідністю, і всі повернуться додому живими та здоровими, повідомляє Ірина ЄГОРОВА, «День».
У березні відбудеться референдум iз НАТО і ЄЕП?
На вихідних у містах України відбулися ініційовані Соціал-демократичною партією України (об’єднаною) збори громадян, на яких розглядалося питання проведення всеукраїнського референдуму про вступ України до НАТО та приєднанні до Єдиного економічного простору. Всього пройшло 57 таких зборів, в тому числі й у Києві, передає Інтерфакс-Україна. На них було створено ініціативні групи для збору підписів за проведення референдуму. Як повідомив в інтерв’ю журналістам народний депутат України, заступник голови СДПУ(О) Вадим Мисюра, референдум може відбутися вже в березні наступного року. Він переконаний, що три млн. підписів, які необхідно зібрати для проведення всенародного референдуму, буде зібрано. Виступаючи на зборах громадян, В. Мисюра заявив, що «вступ України до НАТО та ЄЕП — важливі та складні питання перспективного розвитку зовнішньої політики країни, як iз юридичного, так і з політичного поглядів». По суті, розв’язання цих питань на багато років визначать подальший розвиток України, сказав він, додавши, що таке рішення повинне обов’язково прийматися прозоро, демократично й саме це визначає політичну доцільність та необхідність проведення всенародного референдуму з питань вступу України до НАТО та ЄЕП.
Обладнайте сходи пандусами!
У Львові в неділю пройшла спільна акція обласного відділення Українського фонду «Реабілітації інвалідів» та ряду громадських організацій міста. Метою акції є привернення львів’ян до непристосованості більшості установ міста для пересування на інвалідних візочках та звернення до дирекції цих установ (магазинів, кафе, перукарень, тощо...) із проханням подбати про належні умови для неповносправних. «Не чекайте, поки держава забезпечить необхідним устаткуванням! Обладнайте сходи пандусами! Окрім доброї справи, за не надто великі витрати ви отримаєте повагу Львівської громади та вдячність багатьох людей, для яких звичне пересування є справжньою проблемою!» Всі бажаючі львів’яни могли особисто, сівши в інвалідний візочок, проїхатись містом і переконатись у не пристосуванні вулиць для пересуванні людей, котрі мають обмежені фізичні можливості...