Журналісти позиваються з губернатором
Обласна асоціація «Вінницька громадська телерадіокомпанія «Вінниччина» подала позовну заяву до Ленінського районного суду Вінниці про «Захист честі, совісті, гідності та ділової репутації». Журналісти телекомпанії звинувачують губернатора області Олександра Домбровського, як вони кажуть, у відвертій брехні й вимагають від нього публічного вибачення. Під час останньої сесії обласної ради, 12 жовтня, губернатор заявив, що телекомпанія «Вінниччина» знімає краденою камерою. За однією з версій, причина конфлікту розгортається в площині власності. «ТРК «Вінниччина» була створена й фінансувалась обласною радою попереднього скликання. З приходом нового депутатського корпусу фінансування припинили, і телекомпанія створила громадську асоціацію, до складу якої увійшли місцева та столична приватні фірми, які взяли на себе її фінансування. Згодом обласну раду рішенням нових засновників виключили з асоціації. Раніше куплена техніка залишилась в телекомпанії на правах оренди, вона не крадена, прокоментувала Лариса Буга, генеральний директор обласної асоціація «Вінницька громадська ТРК «Вінниччина». Лариса Буга переконана, що це наслідок того, що очолювана нею телекомпанія подає інформацію такою, як вона є, а не такою, як її хотіла б бачити влада. Представник останньої, начальник відділу зв’язків з громадськістю Вінницької облдержадміністрації Мар’ян Станович повідомив, що офіційних заяв стосовно позову чи вимоги публічного вибачення адміністрація ще не отримувала. Зрештою обласна влада, як наголосив Мар’ян Станович, може поцікавитись, як сталось так, що заснована нею телестудія стала приватною, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».
Із Європи — з успіхом
До рідних пенатів після успішних виступів у рядi європейських країн повернулася Житомирська міська хорова капела «Орея». У голландському місті Арнем, розповів «Дню» художній керівник ансамблю, знаний у Європі маестро Олександр Вацек, його хор взяв участь у представницькому міжнародному конкурсі, де також виступали колективи з Франції, Латвії, Росії, інших країн, і виборов перші місця відразу в двох категоріях — поліфонічному та фольклорному співі, що само по собі є рiдкiсним випадком. Особливо вдалим на вельми престижному фестивалі Legnano в Італії виявився, за словами пана О. Вацека, спільний спів «Ореї» з одним із найвідоміших у світі хорів Королівської музичної академії зі Стокгольма відомого твору Йозефа Райнбергера Kyrie, дуже тепло сприйнятий публікою. Великий успіх супроводжував житомирську капелу й у Чехії як на «Сватовацлавькому фестивалі» у Празі, так і під час виступів у Брно, де маестро влаштував спільний концерт «Ореї» з двома колективами, якими він керував, коли жив у цій країні. Були також успішні виступи в Німеччині та Франції. Зараз маестро збирається до Італії, а потім до Іспанії — його запросили до журі престижних міжнародних конкурсів. Наприкiнцi листопада «Орея» знову збирається в турне до Німеччини, потім — до Франції, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Керівник Дніпропетровщини подружився з бабою Параскою
Активна учасниця помаранчевої революції, пенсіонерка з Тернопільської області Параска Королюк побувала в гостях у голови Дніпропетровської облради Миколи Швеця. Ще два тижні тому він написав славнозвісній бабі Парасці листа, в якому підтримав її ідею помирити В. Ющенка і Ю. Тимошенко, висловивши думку, що вона «на вірному шляху», а також запросив її на Дніпропетровщину. Параска Королюк відкладати поїздку не стала й відразу зібралася в дорогу. «Я була на десятому небі, — повідомила вона дніпропетровським журналістам, — коли побачила, що цей лист від такої людини і що він грамотний і добросовісний, що поважає таку стареньку жінку. Я вам навіть не можу передати, навіть сльози давлять горло. Мені було дуже приємно». Поїздка на Дніпропетровщину виявилася нелегкою — у пенсіонерки піднявся тиск, і відразу після прибуття її помістили до обласної лікарні ім. Мечникова. Проте дніпропетровські лікарі вже до наступного дня повернули Парасці Королюк гарне самопочуття й вона змогла зустрітися з головою облради М. Швецем. Як повідомила пресі баба Параска, останнім часом до неї на Тернопільщину приходить безліч листів, причому з усього світу. На жаль, відповідати на кожен з них вона не в змозі, тим більше, що на городі «треба було копати картоплю». Великого розчарування нинішньої осені їй завдала незгода між В. Ющенком і Ю. Тимошенко. Значки з їхнiми портретами, як і орден Княгині Ольги, вручений їй Президентом на День Незалежності, вона носить на грудях. Голова Дніпропетровської облради заявив, що він в захопленні від П. Королюк. «Вона на своєму прикладі довела, що проста людина так хвилюється за Україну й може зробити для неї набагато більше, ніж сьогоднішні політики». На думку М. Швеця, українським політикам потрібно зустрітися з бабою Параскою, тому що «вона здатна багатьох навчити здорового глузду». Як з’ясувалося, з Дніпропетровщиною Параску Королюк ріднять давні зв’язки. Крім обласного центру, вона відвідала Новомосковський район, звідки родом був її чоловік. Тут досі живуть його родичі, а сама героїня помаранчевої революції в молоді роки прожила на Дніпропетровщині кілька років і народила там трьох дітей. Вадим РИЖКОВ, «День».
Литвин і соціалісти: обмін звинуваченнями
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин закликав політичні сили не використовувати брудних методiв у кампанії з виборів до парламенту 2006 року. Таким чином спікер і одночасно лідер Народної партії України відповів на виступ народного депутата, члена фракції соціалістів Івана Бокого, який звинуватив В. Литвина в «провокації й незаконному застосуванні адміністративного ресурсу». І. Бокий повідомив, що до 114 номера газети «Сільські вісті», яка є «найпопулярнішим і наймасовішим виданням в Україні, за наказом державного підприємства «Укрпошта» була вкладена газета Народної партії Литвина, яка містить брудний пасквіль проти лідера Соцпартії України О. Мороза й самої партії». Ці дії депутат назвав провокацією. «Керівництву Народної партії зараз важливо відволікти суспільство від встановлення замовників убивства Георгія Гонгадзе. Кожний в Україні знає, і звіт слідчої комісії Григорія Омельченка це підтвердив, хто замовник убивства», — підкреслив І. Бокий. Литвин відповів на обвинувачення соціалістів... обвинуваченнями. Причому — не дуже коректними. «Деякі колеги обрали не найкращий засіб боротьби, власне, з головою Верховної Ради і з головою партії», — сказав він, не пояснивши при цьому, чи був додаток до «Сільських вістей» його газети випадковою примхою листоноші або дійсно умисною акцією. «Вважаю, що істерика — це ознака страху. Я хотів би сказати, шановні колеги, що не можна весь час намагатися нести прапор за вітром і плавати таким способом, як плаває певна річ, не можна плавати весь час, тому що плаває всіма стилями відомо що», — цитує В. Литвина Інтерфакс-Україна. «Я хочу публічно, ще раз заявити — я так само причетний до справи Гонгадзе, як Олександр Олександрович Мороз до терористичного акту в Кривому Розі», — сказав український спікер, додавши: «І не намагайтеся сьогодні відібрати таким негідним способом голоси».