Канада проявляє інтерес. Уперше після помаранчевої революції
«Ми очікуємо кращих днів у правовій системі». Так учора відповів на запитання журналістів міністр міжнародної торгівлі Канади Джеймс ПIТЕРСОН , оцінюючи інвестиційний клімат України. Гість із Країни Кленового Листка — перший офіційний представник Оттави, який прибув до Києва з часів помаранчевої революції. При цьому, за словами міністра, «Канада хоче стати частиною майбутнього України». Пан Пітерсон упевнений, що наша держава має «величезний комерційний потенціал, який потрібно розвивати». Хоча товарообіг між Україною та Канадою зростає кожного року, проте, за словами міністра, «на сьогодні він є мінімальним». Відповідаючи на запитання «Дня», міністр повідомив, що Оттава має зацікавленість у різних сферах української економіки — в сільському господарстві, нафтогазовому секторі, фармацевтиці, сфері біотехнологій та інших. Утім, канадських інвесторів стримує недосконалість правової бази в Україні. Пан Пiтерсон висловив сподівання, що контакти між керівництвами двох країн будуть частішими. Не в останню чергу це стосується Канади. Країна, яка чимало доклала зусиль для дотримання демократичних принципів під час торішніх президентських виборів, ніби забула про Україну. Після революції Київ не відвідав жоден канадський можновладець. До слова, в Канаді проживає одна з найбільш численних українських діаспор. Як повідомив пан Пітерсон, у травні наступного року в Україні будуть організовані Дні Канади, під час яких канадці мають намір продемонструвати власні ідеї щодо співпраці з Києвом. На запитання «Дня», коли відвідає Україну прем’єр-міністр Канади Пол Мартін, міністр не дав чіткої відповіді. Він лишень пообіцяв передати главі канадського уряду про те, що «його чекають у Києві». Міністр також висловив жаль з приводу того, що досі ніхто з українських високопосадовців не відвідав Канади. Ольга КОРНІЙЧУК .
Повоєнні артсклади можуть вибухнути
210 снарядів(лише за попередніми даними) часів Великої Вітчизняної війни, що належать до різних рівнів, виявлено минулого четверга неподалік села Березівка, що у 18 км від Житомира. Про це повідомила «День» прес-служба Головного управління (ГУ) МНС України в Житомирській області. Як з’ясувалось, під час бойових дій 1941—1943 рр. на місці теперішнього лісонасадження знаходилися військові склади. У перші післявоєнні роки ці склади разом із снарядами знищували із застосуванням надпотужного вибуху. Проте, як тепер зрозуміло, ліквідували не все. Виявлений арсенал — від ручної гранати до 200 міліметрових бетонобійних снарядів — добре зберігся. Однак, зазначив заступник начальника ГУ МНС В’ячеслав Орчинський, подібних осередків великого скупчення вибухонебезпечних предметів на території області дуже багато, особливо в північних районах. На його думку, для повної зачистки колишніх полігонів та місць активних бойових дій потрібно приймати державну програму із знешкодження та утилізації вибухонебезпечних предметів часів ВВВ, що залишились на Житомирщині. Так, приміром, не потрібно навіть включати металошукач на територіях колишніх Лугинського, Овруцького та Коростенського полігонів — він просто «зашкалює»,хоча місцеве населення не лише випасає там худобу, але й використовує землі під город. І найбільшу небезпеку можуть представляти спроби тих чи інших людей вилучити із снарядів цінні метали або вибухівку. На даний час групою розмінування в області проводиться знешкодження виявлених боєприпасів на одному пристосованому до таких робіт кар’єрів, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ , «День».
Трагедія на нічній дорозі
Страшна трагедія сталася учора в Донецькій області на автошляху «Донецьк—Харків». О четвертій ранку поблизу села Долина Слов’янського району Донецької області почалася пожежа в пасажирському автобусі «Корона», який виконував нічний рейс з ринку Харкова до шахтарської столиці. Як повідомило Головне управління з питань надзвичайних ситуацій Донецької облдержадміністрації, внаслідок пожежі п’ятеро пасажирів автобуса загинули, а одного госпіталізовано у тяжкому стані в міську лікарню Краматорська. Усього в автобусі на момент трагедії були 41 пасажир і водій. Як повідомила прес-служба ГУ МНС у Донецькій області, за попередніми даними, пожежа виникла через несправність у електромережі автобуса, в якій сталося коротке замикання. На місці трагедії працювали підрозділи Державної пожежної охорони МНС, а також працівники МВС України та декілька бригад «швидкої допомоги». Повністю ліквідувати пожежу вдалося тільки о пів на шосту ранку. Тепер за фактом аварії ведеться слідство, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , «День».
У Харкові презентували унікальне видання «Енеїди» Котляревського
До 50-річчя Харківської міської спеціалізованої музично-театральної бібліотеки ім. К.С. Станіславського Харківський добродійний фонд Юрія Сапронова видав і презентував до ювілею бібліотеки подарункове видання «Енеїди» І.П. Котляревського. Шукати нове видання в магазинах марно — книжку видавали тільки для бібліотек області й міста, а не для продажу. Тепер у бібліотеці зберігається сім повних видань цього бурлеску (так насправді визначають жанр книжки) Котляревського, а перше із них взагалі вважається раритетом, оскільки датоване 1842 роком і теж видане в Харкові. Новинка унікальна у своєму роді. Вона оздоблена ілюстраціями видатного українського графіка Анатолія Базилевича, народного художника України. Вони свого часу стали еталонними в оформленні цього твору. Вважається, що образи, знайдені художником-ілюстратором, такі вдалі й точні, що героїв уже не можна уявити іншими. Пояснюючи вибраний стиль виданого твору, Сапронов повідомив, що хотілося зробити книжку багатою, гарною й додати їй блиску нового тисячоліття. Унікальній бібліотеці Станіславського, в сховищах якої рукописи та щоденники багатьох письменників зберігаються в єдиному примірнику, обіцяє допомагати не лише книжками, а й грошима. Минулого року бібліотека отримала в подарунок від добродійного фонду фотоальбом «Харків. Місто й околиці» з роботами відомого українського фотографа В. Бисова. До кінця поточного року, спільно з губернатором області Арсеном Аваковим, впроваджуючи в життя програму відродження бібліотек, меценат відкриє десять сільських бібліотек і передасть у їхній фонд по тисячі примірників різних книжок, повідомляє Марина ГОЛІНА , Харків.