Боротися з торгівлею людьми буде Бюро
Міністерство молоді та спорту в жовтні представить нову національну програму з протидії торгівлі людьми, яка розрахована на 2006—2010 роки. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на слова в.о. міністра Юрія Павленка, роботу над програмою практично завершено. У створенні програми брали участь експерти міжнародних організацій, міністерств і відомств, громадських організацій України. Ю. Павленко повідомив, що програму буде представлено на міжвідомчій координаційній раді з протидії торгівлі людьми. Крім того, на координаційній раді буде обговорюватися питання створення Національного бюро з питань протидії торгівлі людьми. За словами в.о. міністра, Бюро матиме свою структуру, координуватиме міжвідомчу співпрацю для розв’язання проблеми торгівлі людьми. При Бюро працюватиме експертна група, до якої увійдуть фахівці з міжнародних громадських організацій. Саме Бюро буде діяти при Кабінеті Міністрів України, що надасть йому можливість безпосередньо через уряд впливати на органи влади з метою запобігання торгівлі людьми. Ю. Павленко також повідомив, що пропозицію щодо створення Бюро вже передано Президенту України Віктору Ющенко. Посол США в Україні Джон Хербст підкреслив, що США й надалі надаватиме допомогу уряду та недержавним організаціям України для запобігання торгівлі людьми. Він також закликав засоби масової інформації об’єктивно висвітлювати факти торгівлі людьми, для того, щоб люди, які постраждали від таких правопорушень, могли реінтегруватися у суспільство
Як «кинути» банк
Скоєне директором спільного підприємства з іноземними інвестиціями громадянина Болгарії, що проживає в Харкові, діяльності якого було покладено край співробітниками Управління Служби безпеки України в Харківській області, полягало в наступному. Щоб отримати кредит, директор підприємства уклав iз іноземною компанією контракт на поставку товарів за кордон. Після чого уповноважений банку іноземної компанії відкрив в українському банку акредитив на суму понад 200 тисяч доларів США, який мав стати гарантією повернення кредиту. Однак, громадянин Болгарії не виконав зобов’язань за контрактом і, як наслідок, акредитив іноземною компанією був закритий, а харківський банк позбавили можливості повернути видані кредитні кошти. Як повідомляє прес-служба УСБУ, не погасивши кредит, керівник вказаної комерційної структури завдав збитків харківському банку в розмірі понад 140 тисяч гривень. Порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 209 КК України з формулюванням «легалізація прибутків, отриманих злочинним шляхом», повідомляє Марина ГОЛІНА , Харків.
Затримано членів злочинного угруповання, яке крало метал і продавало наркотики
Злочинне угруповання, що промишляє крадіжками металургійного профілю з державного резерву підприємств Донбасу, днями затримане в м. Горлівці (Донецька обл.). Як повідомляє Центр зі зв’язків iз громадськістю УМВС України в Донецькій області, піймати злочинців вдалося лише через три місяці роботи відповідних служб. Під час операції правоохоронці встановили, що викрадачі діяли не лише на Донеччині, але й у Луганській області, а один із лідерів угруповання окрім усього іншого займався збутом наркотиків: у ході обшуку за місцем проживання та роботи підозрюваного міліціонери виявили та вилучили понад 106 кілограмів макової соломки. За цінами «чорного ринку» така кількість наркотику при продажу його дрібними партіями коштує понад 500 тис. гривень. На даний момент встановлюється канал надходження і збуту наркотику, але вже сьогодні відомо, що група працювала під прикриттям офіційно зареєстрованого підприємства, яке займалося операціями з металом. За оперативними даними, зловмисники за два роки своєї кримінальної діяльності встигли вкрасти металу на суму більше нiж 2 млн. гривень. У співробітників міліції також є основи вважати, що на совісті підозрюваних ще цілий ряд різних злочинів. Встановлено вже 17 членів угруповання, а чотири лідери, які займалися організацією злочинів, вже затримані в порядку ст. 115 КПК України. Окрім того, арешт накладено і на 9 банківських рахунків угруповання, а також на майно на суму понад 200 тис. гривень, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , «День».
Студентам підвищать стипендію
Проектом державного бюджету на 2006 рік передбачене підвищення стипендій і пільговий проїзд в громадському транспорті для студентів. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-реліз, оприлюднений Міністерством фінансів, стипендії у 2006 році будуть зростати паралельно з підвищенням прожиткового мінімуму. Стипендія студентів вищого навчального закладу третього-четвертого рівнів акредитації становитиме 30% прожиткового мінімуму, студентів першого-другого рівнів — 25%, студентів профтехучилищ — 20%. За даними Мінфіну з 1 січня 2006 року прожитковий мінімум зросте з 423 грн. до 464 грн. Крім того, Мінфін пропонує парламенту змінити методологію визначення прожиткового мінімуму: планується поквартально переглядати рівень прожиткового мінімуму. Iз 1 січня 2006 року розмір стипендії буде визначатися виходячи з розміру прожиткового мінімуму 453 грн. Таким чином, розмір стипендії, наприклад, студентів освітніх установ третього-четвертого рівнів акредитації становитиме 135,9 грн.; iз 1 квітня розмір прожиткового мінімуму становитиме 465 грн., стипендія студентів вузів третього-четвертого рівнів акредитації становитиме 139,5 грн.; з 1 жовтня — прожитковий мінімум 472 грн., тобто стипендія — 141,6 грн. Усього, за даними Мінфіну, в 2006 році стипендії зростуть на 9,7% для студентів вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації.
Повії здали кров
Чи є СНІД й інші хвороби у вінниччанок, які працюють у секс- бізнесі, невдовзі стане відомо. Обласний СНІД-центр спільно з волонтерами громадської організації «Сталість» впродовж тижня анонімно та добровільно робили забори крові у «представниць древньої професії», які працюють у місті. З цією метою пересувна лабораторія центру виїжджала на одну з околиць міста, а сповіщені «Сталістю» жінки анонімно здавали кров. Як повідомила співробітниця «Сталості» з частиною вінниччанок організація працює вже понад п’ять років, серед них є й наркозалежні, їхній вік — від 17 до 50 років. Пацієнток консультують психолог, юрист, інші спеціалісти. Минулого року «Сталість» організувала для них відвідини гінеколога. Тоді, як запевняють у громадській організації, в жодної з жінок не виявили венеричних хвороб. Проте співробітники «Сталості» наголошують, що окрім вінниччанок на міські огляди час від часу приїжджають і жінки з інших регіонів. Про їхнє здоров’я майже нічого не відомо, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА , «День».