У Базарі вшанували пам’ять героїв Другого зимового походу армії УНР
Група активістів вшанувала у Базарі пам’ять героїв Другого зимового походу армії Української народної республіки (ним командував Юрій Тютюнник). В цьому селі на Житомирщині 21 листопада 1921 року червоноармійцями з бригади Григорія Котовського було розстріляно 359 вояків УНР, захоплених у полон в ході боїв, які відбувалися неподалік. Місце їхнього захоронення було розшукано членами національно-демократичних організацій, особливо багато зусиль доклав колишній політв’язень Сергій Бабич. У 2000 році на кошти представників української діаспори тут споруджений меморіальний комплекс. У 2002-му році сюди перенесені залишки 46-ти учасників походу, які загинули в бою під селом Звіздаль (це також неподалік від Базару). На невеликому мітингу біля меморіалу один із керівників обласної організації партії «За Україну» В’ячеслав Дехтієвський (він особисто доклав багато зусиль для гідного поховання і увічнення героїв) наголосив, що їхній приклад нагадує — за незалежність нашої країни поклали життя її кращі сини, і нині українці не мають права впасти у відчай, бо боротьба за Україну триває. На теренах Житомирщини це єдиний меморіальний комплекс учасникам визвольних змагань 1917 — 1921 років. В Україні таких взагалі одиниці. Тим більшої шани заслуговує місце, яке має всі підстави бути занесеним на туристичну мапу України. Але йому потрібні постійний догляд і поточні ремонти. Увага з боку влади, особливо напередодні 90-ї річниці Другого зимового походу, теж виглядала б не зайвою, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День» Житомир.
Український музичний ярмарок-2011
З 29 вересня по 1 жовтня в Національному комплексі «Експоцентр України» відбудеться Український музичний ярмарок. Буде представлено останні розробки кращих вітчизняних і закордонних виробників індустрії. Свою участь уже підтвердили наші провідні компанії: «Акрополіс», «Зінтеко», «Комора», «Мега-шоу», «Реал-мюзік», «Соло», «Трембіта»... Проте це не вузькопрофесійна подія, як може здатися на перший погляд, а радше майданчик для зустрічі музикантів зі своїми слухачами. До того ж для слухачів передбачено активну роль. Тобто, окрім виставки професійного звукового й світлового обладнання, музичних інструментів, у програмі заходу заплановано семінари (теорія) і майстер-класи (практика). Лідер гурту «Гайдамаки» Іван Леньо звернувся до організаторів із проханням дозволити грати на всіх експонованих інструментах. «Бо просто ходити й дивитися — нецікаво для відвідувачів, — уважає він. — Зрештою, то совковий пережиток». «На інструментах можна буде грати, — запевняє директор Українського музичного ярмарку Георгій Шевко. — Щоправда, не на всіх. Якщо людина ніколи не грала на фортепіано, а захоче спробувати зіграти на дуже дорогому роялі, то, звісно, це небажано. Але всюди можна буде фотографуватися. А загалом ми забезпечимо певні умови щодо гучності в приміщенні. Тобто плануємо облаштувати зону, де можна буде грати на будь-чому. Більшість фірм ставлять звукові кабіни й приєднують навушники для зручності музикантів». До речі, інструменти, які вам сподобалися, можна купити відразу після закінчення події, заздалегідь домовившись із фірмою-виробником. На самому ярмарку вони не продаватимуться. Там лише демонструватимуть якість передусім українського музичного продукту, повідомляє Надія ТИСЯЧНА, «День».
Українські стрибуни у воду — другі в командному заліку Всесвітньої універсіади
На Всесвітній літній універсіаді в Шеньжені (Китай) завершили змагання стрибуни у воду, повідомляє УКРІНФОРМ. У командному заліку, де підсумовуються всі фінальні бали, набрані спортсменами від країни, першими стали чоловіча і жіноча збірні Китаю. Чоловіча студентська збірна України посіла друге місце, випередивши росіян на 0,14 бала. Команда українських стрибунок у воду фінішувала четвертою услід за китаянками, американками і малазійками.