Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

4 серпня, 2005 - 00:00

Українців побiльшало на три тисячі

За рішенням Комісії при Президентові України з питань громадянства за перше півріччя 2005 року українські паспорти отримали 3 037 осіб. Iз них 1 469 осіб були до того громадянами інших держав. За цей час громадянами України стали 455 колишніх підданих Росії, 254 — Молдови, 225 — Вірменії, 126 — Азербайджану та громадяни ще 32 країн, серед яких Афганістан, Білорусь, Киргизія, Туркменістан, повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України. У національному вимірі лідерами з отримання українського громадянства є росіяни — 1 321 особа, вірмени — 439 та молдавани — 187 осіб. Усього громадянами України стали представники 80 національностей. 20,7% з них мають вищу освіту, 70,1% — середню або середню спеціальну освіту. Серед тих, хто отримав громадянство, є 100 біженців. Переважно це колишні піддані Афганістану (76 осіб). Більшість із них тепер проживають у Києві — 45 осіб та Одесі — 38 осіб. Водночас, щоб отримати паспорти інших країн, iз українського громадянства вийшли 489 осіб. 192 з них уже стали або мають намір стати російськими підданими, 134 — громадянами ФРН, 56 — Республіки Польща, 50 — Чеської Республіки.

Ігри — під контроль міськради

Сьогодні комп’ютер для школяра — це не тільки вікно у захоплюючий світ розваг та знань. Біля нього підлітки проводять більшість свого вiльного часу. І часто це заважає навчанню. Напевне, в місті Олександрія, що на Кіровоградщині, дане питання стоїть досить гостро, оскільки у справу днями втрутилася міська рада. Своїм рішенням вона заборонила неповнолітнім доступ до ігрових залів та комп’ютерних клубів, відеотек і дискотек, інших розважальних закладів iз 8 до 14 години, та після 21 години. Згідно з цим рішенням, зроблено виняток для ігрових залів, комп’ютерних клубів та інтернет-кафе, якщо неповнолітній з’явиться з учнівським чи студентським квитком. Заборонено підприємцям, які утримують ці заклади, надавати для використання ігри та відеоматеріали, що носять агресивний характер, пропагують насилля, жорстокість та розпусту. А також продавати алкогольні напої та тютюнові вироби дітям віком до 18 років. Контролювати виконання рішення буде спеціальна комісія, до складу якої ввійшли заступник міського голови, завідуючі відділами міськради та представники соціальних і правоохоронних служб міста, повідомляє Володимир ПОЛІЩУК, Кіровоград.

Усі — на курси. Пожежної безпеки

В Україні знову будуть діяти курси пожежної безпеки та цивільної оборони, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Міністерства з надзвичайних ситуацій. «Це — вимога часу... Ми створили нову програму навчання, яка буде не у форматі однієї лекції, а повчальною та пізнавальною. Передбачено навіть організуючі ігри», — сказав міністр iз надзвичайних ситуацій Давид Жванія. Він підкреслив, що систему сповіщення населення необхідно модернізувати. «Щоб кожний громадянин знав, як йому поводитись у випадку надзвичайної ситуації», — зазначив міністр.

Кризовим сім’ям — соціальний супровід

Робота над створенням банку даних сімей, що проживають у особливо складних умовах, днями стартувала в управлінні у справах сім’ї, молоді й міжнародних зв’язків Донецької міської ради. Крім цього співробітники управління також збирають дані й про сім’ї, в яких діти зазнають насильства й жорстокості з боку батьків. За словами фахівців управління, за короткий термін вони змогли створити досить міцну основу для майбутнього банку: під пильною увагою служби у справах неповнолітніх міської ради сьогодні перебувають уже 972 сім’ї. Коли ж банк буде створено остаточно, з сім’ями, що потрапили до нього, проводитимуть роботу фахівці служби у справах неповнолітніх і Центру соціальних служб для сім’ї й молоді. Також за цими сім’ями спостерігатимуть фахівці недавно створеної в Донецьку ради з соціального супроводу сімей у кризових ситуаціях, які й виноситимуть відповідні рішення надалі, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».

Газета: 
Рубрика: