Сергій Тігіпко об’єднується з «регіоналами»
Партія «Сильна Україна» об’єднується із Партією регіонів. Про це заявив учора на прес-конференції лідер Партії регіонів, прем’єр-міністр України Микола Азаров, повідомляє УНІАН. Микола Азаров зазначив, що партії об’єднуються з метою консолідації зусиль при проведенні в Україні реформ. «Ми пропонуємо нашу платформу як платформу для всіх, хто має на меті модернізацію України», — сказав М. Азаров. Нагадаємо, на президентських виборах 17 січня 2010 року Сергій Тігіпко посів третє місце, за нього проголосували 13,05% виборців (3,2 млн.). Партія «Сильна Україна» була зареєстрована Міністерством юстиції 30 серпня 1999 року. Партія регіонів — 6 листопада 1997 року.
Польща допомагає відновити пам’ятки Львова
Роботи провадитимуть польські й українські реставратори. Вони відновлюватимуть пам’ятники на Личаківському цвинтарі. Реставрація відбуватиметься, як і в попередні роки, коштом міністерства культури та національної спадщини Польщі в рамках міжнародного проекту «Відновлення спільної культурної спадщини», започаткованого чотири року тому. «На цей рік відібрано п’ять об’єктів, — розповів «Дню» професор Львівської академії мистецтв Юрій Островський. — Це надгробки польських родин Куриловичів і Полянських, авторки вистави «Мораль пані Дульської» Габріелі Запольської, офіцера австро-угорської кавалерії Едварда Вон Валіша, відомого у Львові скульптора Антона Шімзера й організатора першої пожежної команди і швидкої допомоги у Львові Іларіона Еліясевича». Пам’ятникам повернуть їхній автентичний вигляд і здійснять консервацію. Цьогорічний обсяг робіт на Личакові планують закінчити у жовтні. Крім того, згідно з програмою виконують ще низку робіт. «Реставруємо об’єкти, які є надбанням цілого світу, — розповідає начальник міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко. — Передовсім обираємо, звичайно ж, ті, що потребують найнагальнішої допомоги». Зокрема, відповідно до українсько-польського проекту вже відреставровано пам’ятник учаснику повстання під проводом Тадеуша Костюшка Яну Кілінському в Стрийському парку, відновлюють стінопис Вірменської церкви й дерев’яний вівтар «Голгофа», реставратори працюють і в Латинській катедрі. У планах на наступний рік — роботи в капличці на вулиці Винниченка, де є дуже гарний стінопис культового живописця Яна Генрі Розена, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
Черкащанам пропонують прикрасити автомобілі синьо-жовтими прапорцями
Мерія Черкас замовила виготовлення синьо-жовтих прапорців, які можна буде прикріпити до автомобілів під час святкувань Дня Незалежності. Як розповів міський голова Сергій Одарич, таким чином у всіх охочих з’явиться можливість відзначити це свято, прикрасивши автомобіль. «Прапорець має спеціальне кріплення на бокове скло автомобіля, кріпиться надійно, не злітає, і справді дуже ефектний вигляд матиме те, як прапорець розвіватиметься під час руху автомобіля. Зараз на наше замовлення виготовляють дві тисячі таких прапорців. Собівартість виробництва — 23 гривні. А придбати їх можна буде за 30 гривень. Мене в цій ситуації заробіток не цікавить. Місто заробляти не буде. Що більше, у цьому проекті місто не бере участі за винятком формулювання ідеї й пошуку тих підприємств, які готові взяти на себе передоплату й подальшу організацію реалізації», — пояснив С. Одарич. «Тому звертаємося до всіх і закликаємо 23 серпня, у День національного прапора, і 24 серпня, у День Незалежності України, виїздити на вулицю з національною символікою, з прикрашеними автомобілями», — сказав Сергій Одарич. Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
На Рівненщині готуються до ювілею Первокниги
Побачити, як жили мешканці княжого міста Пересопниця у ХІІ—ХІІІ столітті, побувати у військовому таборі, а ще подивитися на колекцію старовинної зброї, відвідати місця унікальних археологічних знахідок, скуштувати старовинні поліські страви, а також послухати учасників міжнародного фестивалю духовної музики — усе це зможуть зробити ті, хто побуває на святкуванні 450-річчя української Першокниги. Його відзначатимуть 29 серпня. За декілька місяців село Пересопниця, яке вважали депресивним, перетворилося до невпізнанності. Тут звели культурно-археологічний центр, музейний комплекс просто неба «Княже місто», відтворили фортифікаційні споруди, що є точними копіями будівель ХІІ століття, збудували в’їзні арки. Цього тижня на місці працюватиме робоча комісія зі здавання об’єкта, розповів голова Рівненської облдержадміністрації Василь Берташ. Окрім цього, у рамках цього проекту вдалося поліпшити інфраструктуру села. Так, віднедавна місцеві мешканці можуть користуватися блакитним паливом, подбали також про освітлення сільських вулиць, відремонтовано й дороги, які ведуть до Пересопниці. Проект «Пересопниця» буде постійним, обіцяють представники обласної влади. Він стане своєрідним майданчиком для проведення різноманітних дійств. Окрім того, тут багатий культурний шар. Археологи можуть працювати на території до 40 гектарів, тож експедиція працюватиме перманентно. Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.
Луцький парк на два дні став «Бандерштатом»
До семи тисяч глядачів зібрав фестиваль «Бандерштат», який його організатори — усеукраїнська молодіжна організація «Національний альянс» та культурно-мистецька агенція «Арт-Захід» позиціонують як фестиваль українського духу. Цьогоріч він відбувся вже вп’яте й вирізнився активністю глядачів. Можливо, цьому сприяла участь у «Бандерштаті» багатьох відомих людей: сина Романа Шухевича Юрія, письменника Василя Шкляра, народних депутатів Олеся Донія, Тараса Стецьківа, В’ячеслава Кириленка, відомого українського економіста Андрія Новака, президента благодійного фонду «Літопис УПА» Миколи Посівнича, лідера гурту «Тартак» Сашка Положинського та інших. У рамках фестивалю відбувся масштабний флешмоб. Учасники сформували собою, піднявши вгору за командою аркуш червоного паперу, великий напис «Бандера». Як зазначив організатор «Бандерштату» Ігор Гузь, фестиваль ніколи не був комерційним проектом і його не підтримує влада. Проте для тих, хто проводить фестиваль і є його учасником, Бандера є героєм незалежно від симпатій політиків. Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.