Інститут, який закінчив Президент, почав випускати податківців
Перших в Україні фахівців із суто податковою освітою випустив Тернопільський державний економічний університет, який 30 років тому (тоді — Фінансово-економічний інститут) закінчив Віктор Ющенко. Дипломи магістрів оподаткування отримали 60 випускників. Протягом п’яти років навчання тернопільські студенти вчилися нараховувати податки, контролювати їхню сплату, працювати з клієнтами. Нинішні випускники також пройшли стажування в податкових адміністраціях, повідомляє Борис МАШЛЯНКА, Тернопіль.
Одна рідна й десять прийомних
У вихователів першого у Вінниці будинку сімейного типу народилась власна дитина. Рік тому українець Руслан Ткачук і волонтерка із Сполучених Штатів Арчна, які відкрили в місті дитячий будинок сімейного типу та взяли 10 дітей із різних інтернатів області, уклали шлюб («День», № 154). Їхня рідна донечка Ізабелла, як повідомив начальник міського управління соціальних служб для молоді Руслан Анфілов, внесла приємні зміни в життя дитбудинку. десять прийомних дітей молодого подружжя щиро полюбили немовля, й уся увага членів «великої збірної» зараз прикута до Ізабелли. Вона своєю появою додала й клопотів. Арчна, хоч і взяла шлюб із Русланом в Україні, але залишається громадянкою США, тому оформити документи новонародженої не так уже й просто. Окрім того Ткачуки перед початком нового навчального року збираються взяти до свого дому ще чотири дитини з місцевих інтернатів. Усі діти шкільного віку. Найстаршій Марині — 18 років. Цього року вона вступає на факультет іноземних мов Вінницького педагогічного університету. Якщо вдало складе іспити, то й надалі залишиться у прийомній родині. Згідно з українським законодавством, молода людина, яка вчиться на стаціонарі, вважається дитиною. Підтримати родину у важливий для неї час до Вінниці приїхали організатори й спонсори будинку сімейного типу Ерік та Сюзанна Мамфорд. В Україні, а зокрема у Вінниці, вже п’ятий рік працює міжнародна гуманітарна програма благодійного фонду «Діти — наша надія», повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».
Кам’янець-Подільський увічнив пам’ять про Івана Павла ІІ
Учора Кам’янець-Подільська дієцезія Римо-католицької церкви почала підготовку документації для встановлення пам’ятника Івану Павлу II. «Депутати міськради схвалили звернення єпископа Леона Дубровського щодо увічнення світлої пам’яті про Папу Римського Павла II. Пам’ятник буде встановлено у сквері, що на розі площі Польський Ринок, біля входу до кафедрального Петропавлівського костелу. Водночас передбачено реконструкцію цього скверу за кошти католицької громади», — повідомив «День» завідувач організаційно-контрольного відділу Валерій Клименко. Після реконструкції це буде сквер Івана Павла II, який, як записано у зверненні єпископа до депутатів, «став нашим засновником у змаганнях про гідність, вільність і права людини». Валерій Клименко зазначив, що у місті багато скверів, які слід упорядкувати. Тому депутати повідомили представникам інших релігійних конфесій, що й вони можуть отаким чином увічнити пам’ять про «своїх заступників». Одначе пропозиція католицької громади про те, щоб по неділях не працювали ринки, поки що «не пройшла». Ринки дають значні надходження до місцевого бюджету. Громада ж бажає, аби люди по неділях йшли до храмів, збагачувалися духовно й морально, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Вінниця — спальний район столиці, мріє губернатор
Цю думку вінницький губернатор Олександр Домбровський висловив на власній прес-конференції. Справа в тому, що голову ОДА не покидають надії збудувати автобам Вінниця — Київ: тоді до столиці з обласного центру можна було б добиратись за годину.
— Люди їздили б з Вінниці до Києва на роботу, — продовжує Олександр Домбровський. Щоправда поки що це лише мрії. Ще один «повітряний» проект, озвучений губернатором, — це створення в обласному центрі високотехнологічного інноваційного центру. Припускаючи, що в регіоні зберігся інтелектуальний потенціал і беручи до уваги місцеві фірми, які працюють із провідними компаніями світу в галузі високих технологій, Олександр Домбровський спрогнозував інтелект-містечко навколо місцевого аеропорту Гавришівка. Досить лише добудувати відповідні офіси, відновити роботу аеропорту та знайти інвестора, який би за все це заплатив. Взагалі, про аеропорт губернатор говорить багато, але якщо найближчими роками його не відновити, від повітряного вокзалу залишаться лише конструкції. До речі, Гавришівський аеропорт — єдиний з цивільних аеропортів України, який може приймати важкі літаки. Фахівці прогнозують через кілька років суттєве збільшення навантаження на внутрішніх авіалініях країни, і тоді вінницький аеропорт міг би стати не лише у пригоді, а й фінансово прибутковим об’єктом. Та доки постане інтелект-центр, губернатор не проти завантажити аеропорт хоч чимось. Наприклад, перевезенням хасидів у сусідню Умань чи чартерами в Туреччину, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».
Нацрада хоче радитись
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення зініціювала створення при ній Громадської ради. Цей постійно діючий колегіальний орган, який працюватиме на громадських засадах, передбачено сформувати вже на початку вересня цього року. У відповідному рішенні члени Нацради зокрема постановили, що Громадська рада складатиметься із 15 осіб: вповноважених представників мас-медійних організацій, журналістів, експертів, які, за словами голови Нацради Віталія Шевченка, викликають довіру в широкого загалу, а їх компетентність й авторитет не викликають жодного сумніву. Нацрада, як запевнив «День» пан Шевченко, жодним чином не впливатиме на формування складу Громадської ради — кандидатури подаватиме сама громадськість, а Нацрада лише підрахує кількість голосів за ту чи іншу особу. Коло питань, які вирішуватиме Громадська рада, може бути вельми широким, за винятком ухвалення рішень щодо конкурсів на отримання частот, доцільності впровадження чи невпровадження якихось дисциплінарних заходів з боку Нацради і деяких інших питань, що знаходяться виключно у сфері компетенції Нацради. За потреби Громадська рада проводитиме соціологічні опитування, обговорюватиме тенденції розвитку медіасфери в Україні, впроваджуватиме технічні новації, допомагатиме організовувати роботу Нацради, вивчатиме телекомунікаційні ринки, вноситиме членам Нацради свої пропозиції. Принципи роботи Громадської ради, зауважує Віталій Шевченко, будуть повністю протилежними роботі так званої експертної ради, яка діяла при Нацраді кілька років тому. За словами голови Нацради, «експертна рада» мала право самовільно ухвалювати рішення, які належать виключно до компетенції Нацради. А це породжувало «масу проблем, і навіть гучних судових справ», повідомляє Ольга ВАСИЛЕВСЬКА, «День».